dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 596 z 616
Pokaż wyniki od 11.901 do 11.920 z 12315
  1. #11901

    Domyślnie

    Mam pytanie. Czy trzeba ocieplać ściankę szczytową lukarny od wewnątrz ? Widziałem, że niektóre osoby ocieplają styropianem.
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  2. #11902

    Domyślnie Wysunięcie wieszaka grzybka pod krokwią

    Witam,

    O ile wysuwamy wieszak typu grzybek pod krokwią jeżeli pod krokwią mamy 15 cm wełny?
    Czy wysywamy go na 15 cm?
    Czy wysywamy go na 18 cm (15cm +3 cm profil) ?

    Szukałem i widziałem że są obie opcje stosowane na filmach instruktażowych i na forach. Która z nich jest lepsza.

    Z góry dziękuje.

  3. #11903
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    15 Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  4. #11904

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie ocieplam poddasze 15 cm + 10cm roocwool 0,039 i planuję dać na ściany szczytowe oraz na ściany które wyjdą pod skosami od wewnątrz 10cm tej samej wełny i tutaj pojawia się pytanie gdyż dom nie jest ocieplony z zewnątrz a jak kiedyś ocieplę go z zewnątrz styropianem to będzie wyglądać tak: 10 cm styropianu, pustak 24 cm, 10 cm wełny, regips i czy nie będzie się nic nie działo tej ścianie ? czy tak się robi w ogóle ?

  5. #11905
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał DuzaGlowa Zobacz post
    Witam,

    O ile wysuwamy wieszak typu grzybek pod krokwią jeżeli pod krokwią mamy 15 cm wełny?
    Czy wysywamy go na 15 cm?
    Czy wysywamy go na 18 cm (15cm +3 cm profil) ?

    Szukałem i widziałem że są obie opcje stosowane na filmach instruktażowych i na forach. Która z nich jest lepsza.

    Z góry dziękuje.
    15.

    Widziałeś i nie chcesz pokazac innym? pokaż

  6. #11906
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał holdfast Zobacz post
    Witam, mam pytanie ocieplam poddasze 15 cm + 10cm roocwool 0,039 i planuję dać na ściany szczytowe oraz na ściany które wyjdą pod skosami od wewnątrz 10cm tej samej wełny i tutaj pojawia się pytanie gdyż dom nie jest ocieplony z zewnątrz a jak kiedyś ocieplę go z zewnątrz styropianem to będzie wyglądać tak: 10 cm styropianu, pustak 24 cm, 10 cm wełny, regips i czy nie będzie się nic nie działo tej ścianie ? czy tak się robi w ogóle ?
    wełna / paroizolacja / plyta

  7. #11907

    Domyślnie

    dokładnie od wewnątrz wełna, folia paroizolacyjna i płyta a od zewnątrz styropian i mam rozumieć że jest ok nic się ze ścianą nie będzie działo bo wiadomo też musi oddychać ( chyba )

  8. #11908
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Hej panowie fachowcy zbliża się czas ocieplenia i mam dylemat co zrobić z tymi trójkątami w narożach. Zastanawiam się czy nie zapianować i mieć spokój. Otwory są tak małe że kłopot nawat rękę tam włożyć.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160220_072617.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	347529Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160220_072447.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	347530
    Jakość nie najlepsza bo z byle jakiego telefonu.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #11909

    Domyślnie

    Pianka albo wełnę kawałkami na ścisło, na przyszłość dla innych takie rzeczy robi się razem z elewacją! Musisz wyciąć większą szczelinę między deską a styropianem minimum 3cm.

  10. #11910
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Pianka albo wełnę kawałkami na ścisło, na przyszłość dla innych takie rzeczy robi się razem z elewacją! Musisz wyciąć większą szczelinę między deską a styropianem minimum 3cm.
    I minimum tyle tam jest. Co do dostania się tam od zewnątrz to też o tym myślę ale wiele więcej miejsca na manipulowanie wełną czy styropianem to tam nie będzie. Też będzie rzeźbienie. Najlepiej najpewniej i najwygodniej to tam było to zrobić jeszcze nawet przed deskowaniem ale kto o tym dwa lata temu myślał
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #11911

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    I minimum tyle tam jest. Co do dostania się tam od zewnątrz to też o tym myślę ale wiele więcej miejsca na manipulowanie wełną czy styropianem to tam nie będzie. Też będzie rzeźbienie. Najlepiej najpewniej i najwygodniej to tam było to zrobić jeszcze nawet przed deskowaniem ale kto o tym dwa lata temu myślał
    Na zdjęciu wydaję się że jest mniej ale jak jest to ok. Widzicie na jakim etapie powinniśmy już myśleć o poddaszu Połączenie izolacji zewnętrznej ścian szczytowych z poddaszem też lepiej zrobić przed deskowaniem/membraną

  12. #11912

    Domyślnie

    Planuję w następnym etapie wykonać gładź na suficie w przyszłej łazience, problem tym że na ściance kolankowej na wysokości obmurowanej murłaty pojawiło się pęknięcie, w pokojach obklejałem ścianki kolankowe płytami i po problemie ale czy w łazience też kleić płyty (zielone) na ściankę kolankową biorąc pod uwagę że docelowo tam będą kafle, czy poprostu zostawić bez płyty a kafle przysłonią to pęknięcie? Czy ktoś spotkał się z tym że kafle popękały w obrębie ścianki kolankowej na skutek pracy murłaty??? Czy jest wogóle taka możliwość???

  13. #11913
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dziś jeden z wykonawców dosłownie zwalił mnie z nóg. Poinformował mnie że oni to folię paraizolacyjną najpierw przypinają do płyty KG zszywkami a potem płytę z tą folią montują do stelaża. Normalnie mało nie usiadłem na posadce.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #11914
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Dziś jeden z wykonawców dosłownie zwalił mnie z nóg. Poinformował mnie że oni to folię paraizolacyjną najpierw przypinają do płyty KG zszywkami a potem płytę z tą folią montują do stelaża. Normalnie mało nie usiadłem na posadce.
    hehe, ale to ma głębszy sens

  15. #11915

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej & Grażyna Zobacz post
    Planuję w następnym etapie wykonać gładź na suficie w przyszłej łazience, problem tym że na ściance kolankowej na wysokości obmurowanej murłaty pojawiło się pęknięcie, w pokojach obklejałem ścianki kolankowe płytami i po problemie ale czy w łazience też kleić płyty (zielone) na ściankę kolankową biorąc pod uwagę że docelowo tam będą kafle, czy poprostu zostawić bez płyty a kafle przysłonią to pęknięcie? Czy ktoś spotkał się z tym że kafle popękały w obrębie ścianki kolankowej na skutek pracy murłaty??? Czy jest wogóle taka możliwość???
    Przyklej płyty i pomaluj folią w płynie.

  16. #11916
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mmaarcin
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Skąd
    jaworzno
    Posty
    233

    Domyślnie

    KNAUF Narożnik wewnętrzny Sheetrock Las Vegas i zewnętrzny Knauf DALLAS

    Niedługo, mam przynajmniej taka nadzieje , zakończę walkę o poddasze. A może z poddaszem.
    I niedługo właśnie zacznę spoinowanie, czy szpachlowanie płyt.
    Płyty zamierzam łączyć taśmą Tuff Tape , natomiast rogi zewnętrzne i wewnętrzne mid flex.

    Przy okazji wizyty w sklepie, popularnie zwanym marketem budowlanym napatoczyłem się na narożniki knaufa.
    Nie powiem, sprawiają bardzo solidne wrażenie, jakby połączenie taśmy tuff tape z solidną wkładką aluminiowa.

    I tu moje pytanie, czy ktoś z szanownych Forumowiczów ma doświadczenie z tymi produktami?

  17. #11917

    Domyślnie

    Bardzo dobry material i wyglada nie jak tasma tt tylko zwyklea popierowka i nie aluminim tylko ocynkowana blacha Ciekawy jestem kiedy zaczniecie uzywac zwyklych papierowek zamiast tt i medium lub original zamiast midflexa

  18. #11918

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was może powiedzieć jakie stosuje materiały od A do Z przy ociepleniu poddasza?
    Zacząłem weryfikować te dane z początku tego tematu ale zrzekłem się po X stronie. Moje drugie pytanie jest następujące - jak szybko po wylewce należy wprowadzać wełnę do domu?

  19. #11919
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mmaarcin
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Skąd
    jaworzno
    Posty
    233

    Domyślnie

    Jestem otwarty na wszelakie propozycje. Z twojej wypowiedzi można wywnioskować , że nie warto dopłacać do tuff tape i itp.
    Dlaczego?
    Jako laik, z podejściem ciągłego uczenia się, bardzo chętnie skorzystam z Twojego doświadczenia.

  20. #11920
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Bardzo dobry material i wyglada nie jak tasma tt tylko zwyklea popierowka i nie aluminim tylko ocynkowana blacha Ciekawy jestem kiedy zaczniecie uzywac zwyklych papierowek zamiast tt i medium lub original zamiast midflexa
    Zawodowcowi z wprawną ręką i dobrym okiem ten metal z reguły jest potrzebny jak nie powiem co. Natomiast amatorowi który to robi pierwszy raz może się przydać.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 596 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony