dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 601 z 616
Pokaż wyniki od 12.001 do 12.020 z 12315
  1. #12001
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Według mnie trochę za szeroka. Ja bym wymienił płytę.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #12002
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Panowie czy taka "dziura" przy łączeniu skos sufit jest do wyszpachlowania ( 9-12 mm) czy rwiemy płytę?
    Załącznik 352873
    Na takie przypadki są taśmy hamerykanskie. A na poważnie to wszystkie płyty są do zdemontowane, bo masz uszkodzony rdzeń i karton wokół wkrętów.

  3. #12003
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Flash uszkodzenie występuje tylko przy tym pierwszym wkręcie i bodajże jeszcze w jednym miejscu ale go tutaj nie widać jestem tego świadom. Natomiast reszta to jest mówiąc w skrócie "brud" od głowicy wiertarki - takie ślady mi po prostu zostawia. Wystarczy że dotknie kartonu i zrobi 1/4 obrotu i coś takiego zostaje.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #12004
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No udało się bez rwania całej płyty.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160417_08_57_09_Pro.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	353289
    W przyszłą sobotę następne pomieszczenie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #12005

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Panowie czy taka "dziura" przy łączeniu skos sufit jest do wyszpachlowania ( 9-12 mm) czy rwiemy płytę?
    Załącznik 352873
    Coś w stylu "wymienię rozrząd sam, a co będę dawał zarobić mechanikowi". Tylko, że ewentualnie spartolone fazy rozrządu rozwalą blok silnika, czego skutkiem będzie wizyta u tegoż właśnie mechanika.
    Niedługo czeka mnie ten sam etap, lecz wynająłem firmę, która zawodowo zajmuje się ocieplaniem i zabudową poddaszy.
    Czasem co jest tanie, to jest drogie. Pozdrawiam.

  6. #12006
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Przeczytaj wcześniejsze moje wpisy - próbowałem ale się nie udało. Nawet doszło do tego że jeden z wykonawców chciał mi paroizolację zszywkami do płyt KG mocować.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #12007
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Coś w stylu "wymienię rozrząd sam, a co będę dawał zarobić mechanikowi". Tylko, że ewentualnie spartolone fazy rozrządu rozwalą blok silnika, czego skutkiem będzie wizyta u tegoż właśnie mechanika.
    Niedługo czeka mnie ten sam etap, lecz wynająłem firmę, która zawodowo zajmuje się ocieplaniem i zabudową poddaszy.
    Czasem co jest tanie, to jest drogie. Pozdrawiam.
    Wszyscy z utęsknieniem czekamy na fotorelację.

  8. #12008

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Wszyscy z utęsknieniem czekamy na fotorelację.
    Skoro wszyscy czekają, zdjęcia wrzucę na 100%. Pozdrawiam.

  9. #12009

    Domyślnie

    Co dajecie na łączenie płyt ? Uniflott + fizelina czy może jakieś inne rozwiązanie ?
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  10. #12010

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Coś w stylu "wymienię rozrząd sam, a co będę dawał zarobić mechanikowi". Tylko, że ewentualnie spartolone fazy rozrządu rozwalą blok silnika, czego skutkiem będzie wizyta u tegoż właśnie mechanika.
    Niedługo czeka mnie ten sam etap, lecz wynająłem firmę, która zawodowo zajmuje się ocieplaniem i zabudową poddaszy.
    Czasem co jest tanie, to jest drogie. Pozdrawiam.
    No i co ze wynajales ekipę? Koleś robi sam i jest zrobione z tego co widać na foto zupełnie ok. Szczelina rzeczywiście za duża. Za szpachlowac to można wszystko nawet i metrowa dziurę. Nie wiem co ma tu anegdota o rozrzadzie?

  11. #12011
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ermua Zobacz post
    No i co ze wynajales ekipę? Koleś robi sam i jest zrobione z tego co widać na foto zupełnie ok. Szczelina rzeczywiście za duża. Za szpachlowac to można wszystko nawet i metrowa dziurę. Nie wiem co ma tu anegdota o rozrzadzie?
    Nie rozkminiaj o co mu chodzi bo się nie dowiesz. Zaraz tu wpadnie i powyzywa.
    Zaczął budowę - zarejestrował się na forum i robi z siebie fachowca.

    a co do plusfoto to mu zazdroszczę - sądzę, że jeśli ma czas to zrobi to dokładniej niż gdyby zatrudnił "fachowców" - przynajmniej jeśli chodzi o rozłożenie wełny.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  12. #12012

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Nie rozkminiaj o co mu chodzi bo się nie dowiesz. Zaraz tu wpadnie i powyzywa.

    Zaczął budowę - zarejestrował się na forum i robi z siebie fachowca.

    a co do plusfoto to mu zazdroszczę - sądzę, że jeśli ma czas to zrobi to dokładniej niż gdyby zatrudnił "fachowców" - przynajmniej jeśli chodzi o rozłożenie wełny.
    A ty co, inaczej? Nie zacząłeś budowy, nie zarestrowałeś się na forum i nie robisz z siebie fachowca?

  13. #12013

    Domyślnie

    Poszukuję ekipy na 2 budowy - ocieplenie wełną plus opłytowanie GK.

    Termin - druga połowa maja.

    Miejsce budowy - Kraków.

    Kontakt na priv.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  14. #12014
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    witam Wszystkich,proszę nie krzyczcie ,ale na dniach zacznę ocieplać poddasze pierwszy raz w życiu,obejrzałem kilka filmików ,ale mam dalej nie dosyt wiedzy.Na której stronie znajdę jak się za to zabrać od początku??chociaż w przybliżeniu bo 600stron nie dam rady przeczytać
    pozdrawiam !

  15. #12015

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu85PL Zobacz post
    witam Wszystkich,proszę nie krzyczcie ,ale na dniach zacznę ocieplać poddasze pierwszy raz w życiu,obejrzałem kilka filmików ,ale mam dalej nie dosyt wiedzy.Na której stronie znajdę jak się za to zabrać od początku??chociaż w przybliżeniu bo 600stron nie dam rady przeczytać
    pozdrawiam !
    strona 200

  16. #12016

    Domyślnie

    Witam

    Pewnie nie ma no to rady , ale mam problem, różne wysokości mam ścianki kolankowej i mi to wyszło na płytach. jeden skos mam o 5 cm niżej. czy da się coś zrobić bez rozbierania? tzn czy jest sposób zamaskowania potem tego. pewnie nie ale warto spytać

  17. #12017
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ermua Zobacz post
    Witam

    Pewnie nie ma no to rady , ale mam problem, różne wysokości mam ścianki kolankowej i mi to wyszło na płytach. jeden skos mam o 5 cm niżej. czy da się coś zrobić bez rozbierania? tzn czy jest sposób zamaskowania potem tego. pewnie nie ale warto spytać
    A co Ci to przeszkadza ?. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  18. #12018
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ermua Zobacz post
    strona 200
    dzięki szefie

  19. #12019

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis*n Zobacz post
    A co Ci to przeszkadza ?. Jan
    tzn?

  20. #12020
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    Witam, na 105m2 powierzchni do ocieplenia ile potrzeba wieszaków stelazy itp? pytanie do osób które ocieplały podbne powierzcnie i oczywiście nei musi byc dokładnei co do sztuki

Strona 601 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony