dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 605 z 616
Pokaż wyniki od 12.081 do 12.100 z 12315
  1. #12081
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    Nie mogę Ciebie poszukać...daj linka

    A jeszcze jedno....będzie folia aluminiowa przyklejona do profila CD taśmą dwustronną...na to przyjdzie pasek płyty G/K o szerokości profila CD i grubości 15mm, aby zrobiła się pustka powietrzna....i dalej dwie warstwy płyt G/K 12,5mm...różowych
    Moje zapytanie jakiej długości muszą być ostatnie wkręty, które będą musiały "wszystko załapać" wystarczą 3,5x45 czy muszą być 3,5x55??? Grubość warstwy 40mm......Paski chcę mocować wkrętem 3,5x25 , pierwszą płytę 3,5x35....a jak z ostatnią?
    ....aha i jeszcze jedno pytanie" a jakie wkręty do mocowania wieszaków kotwowych do drewna"?
    A skąd weźmiesz płyty 15mm? Nawet w marketach budowlanych ich nie ma. Do dwóch płyt 12,5mm stosuje się wkręty 35mm. Jeśli będzie ten pakiet grubszy (ponad dwie płyty) to wkręty dłuższe. Zawsze 1cm wkręta musi być w profilu.

  2. #12082
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    dzięki, jeszcze jedno czy na poddaszu na suficie folia paroizolacyjna musi iść klejona do profili czy można do jętek? chodzi mi o to ,że od jętek do stelarza mam z 8cm i tam chcę rozprowadzić elektrykę i tak było by chyba lepiej bo bym nie robił dziur w folii?

  3. #12083
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    A skąd weźmiesz płyty 15mm? Nawet w marketach budowlanych ich nie ma. Do dwóch płyt 12,5mm stosuje się wkręty 35mm. Jeśli będzie ten pakiet grubszy (ponad dwie płyty) to wkręty dłuższe. Zawsze 1cm wkręta musi być w profilu.
    A jakimi wkrętami montujesz wieszaki grzybkowe do krokwi/jętek?
    Mam hurtownię w Bydgoszczy co mają na stanie 15mm Knaufa różowe...

  4. #12084
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    OOoo nie będziesz miał ogrzewania wodą typu podłogówka, grzejniki?! tylko promienniki?
    Nie, żadne promienniki - będę miał ogrzewanie podłogowe, dokładnie kable elektryczne.
    A paroizolacja to folia aluminiowa zamiast zwykłej PE.....coś tam odbija ciepła, ale musi być wykonana pustka powietrzna między płytą G/K a właśnie tą folią.....
    ...jak Ciebie to interesuje tu jest temat: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uminiowa/page8

  5. #12085
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    Nie, żadne promienniki - będę miał ogrzewanie podłogowe, dokładnie kable elektryczne.
    A paroizolacja to folia aluminiowa zamiast zwykłej PE.....coś tam odbija ciepła, ale musi być wykonana pustka powietrzna między płytą G/K a właśnie tą folią.....
    ...jak Ciebie to interesuje tu jest temat: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uminiowa/page8
    zobaczysz pustke i zysk jak przyslowiowa swinia niebo. ale nic pracuj. w linku czuje celowe wprowadzenie w blad polegajace na blednym porownaniu przegrod.

  6. #12086

    Domyślnie

    Witam wszystkich, mam kilka pytań:
    1. Jako paroizolację kupiłem STOPAIR. Czy klej DoubleFit dobrze to sklei (pod UD-kiem do ściany, w felcach okien itp...), czy raczej zalecany jest do systemu Vario i u mnie się nie sprawdzi przy mojej folii?
    2. Jakie jest orientacyjne zużycie DoubleFit? Ile mniej więcej mb. wychodzi z jednego kartusza? Ponieważ kupuję przez Internet to wolałbym pi razy oko policzyć aby raz zapłacić za przesyłkę.
    3. Mam podłogówkę z której wolałbym nie spuszczać wody bo nigdy cała woda nie zejdzie i zawsze jest ryzyko że coś zamarznie. Więc chciałbym grzać tylko tyle ile potrzeba by nie zamarzło. Mam położoną pierwszą warstwę TOPROCK SUPER i zabieram się za drugą warstwę.
    Jako że urlopu już nie mam to zostaje mi praca w soboty. Dach 4-spadowy, powierzchnia skosów + strop ok. 170m2 więc trochę zabawy będzie i na pewno zastanie mnie zima. Ruszt już jest zamontowany.
    Mój plan jest taki by wytrzymać bez ogrzewania tak długo jak się da by zminimalizować ryzyko zawilgocenia wełny.
    Ostatnie mokre prace były w czerwcu (wylewki) ale są już wygrzane i wilgotność wewnątrz jest w okolicach 60%.
    Rozważam dwie opcje:
    - położenie drugiej warstwy wełny i nie osłanianie jej paroizolacją a na wiosnę jak się zrobią plusowe temperatury wygrzać dobrze budynek i pozwolić by ewentualna wilgoć z wełny została wywietrzona na zewnątrz i dopiero wtedy położyć paroizolację
    - położenie drugiej warstwy wełny i sukcesywnie po zakończeniu danego pomieszczenia od razu położyć w nim paroizolację.
    Które rozwiązanie będzie lepsze dla wełny?
    Mam dachówkę i folię WPP.

    Pozdrawiam i liczę na sensowne rady.

  7. #12087
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Witam,

    czy ktoś z Was ocieplał poddasze w ten sposób, że na krokwie montował płyty PIR i na to płyty KG?
    Chce zaoszczędzić miejsca na poddaszi tutaj pomysł płyty PIR 5cm na krokwie.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  8. #12088
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Na budowie bawimy się w nasypywanie styropianu!















    Fotorelacja czyli więcej fotek u mnie na fejsie - na roknonie
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  9. #12089
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Pod blachodachowka mam membranę corotop red strong. Z mierzyłem krokwie i mają 15cm.
    Czytałem, że trzeba dać wełna 1cm mniej niż krokwie ale znalazłem jedna wełnę o wymiarach 14cm Ursy ale lambda 0.39 więc nie bardzo mi pasuje. Celuje w coś poniżej 0.35.
    Czy mogę dać wełnę 15cm?

  10. #12090

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Pod blachodachowka mam membranę corotop red strong. Z mierzyłem krokwie i mają 15cm.
    Czytałem, że trzeba dać wełna 1cm mniej niż krokwie ale znalazłem jedna wełnę o wymiarach 14cm Ursy ale lambda 0.39 więc nie bardzo mi pasuje. Celuje w coś poniżej 0.35.
    Czy mogę dać wełnę 15cm?
    Skoro konieczne jest zachowanie wolnej przestrzeni to, zwiększ wysokość samej krokwi.
    Zwiększenie to, nic innego jak np. nabicie od spodu 1cm łaty lub pasa płyty osb bądź twardej wełny.

  11. #12091
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Ktoś ma namiar do sprawdzonej firmy ze Śląska?
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  12. #12092

    Domyślnie

    To masz podobną stodole do mojej - jja pianki mam ok 30cm sprawdzona przeze mnie to Purtech chyba są gdzieś z Bielska

  13. #12093

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Na budowie bawimy się w nasypywanie styropianu!

    O proszę, znajoma KICHA .. jakby moja ..
    wszędzie bym poznał swoja KICHĘ w każdym stanie upojenia


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  14. #12094
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Jakby nam ta kicha puściła to byłby ubaw po pachy j to za darmola

  15. #12095

    Domyślnie

    Dach dwuspadowy, poddasze użytkowe. Myślę żeby dać 30 cm (2*15cm) wełny. Tylko teraz pytanie dać 15 na krokwie i 15 na jętki czy 30 na krokwie?

  16. #12096
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Wszystko zależy od konstrukcji dachu i docelowej wysokości pomieszczeń. Jeśli masz krokwie 20cm i membranę to można dać 20+10cm. Napisz jakie masz krokwie, czy membrana czy też deskowanie, jakie jętki i czy druga warstwa wejdzie pod jętki czy też nad jętki.

  17. #12097

    Domyślnie

    Weszła by pod jętki bo jest na gotowo przewidziane 2.76 w projekcie a wystarczy 2.6. Dach bez deskowania z membraną. Krokwie chyba ok 17

  18. #12098

    Domyślnie

    Mam pewien dylemat "okołoGK", chciałbym @Rom-Kona lub innych fachowców prosić o radę. Tutaj temat:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...astosowanie%29

  19. #12099

    Domyślnie

    W związku z ekipami od tynków, które mnie doprowadziły do lasu, tynki będę miał skończone do końca listopada.
    Temat szeroki...
    Czy można w następnej kolejności zrobić zabudowę GK na poddaszu bez spoinowania, a wiosną wylewki?
    Wylewki miały być zrobione do końca września, jako ostaeczny termin.
    Niestety nie dało rady przez tynkarzy, którzy się nie zjawili.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  20. #12100

    Domyślnie

    zabudowę tak ale same płyty dopiero jak tynki beda prawie suche lub suchę tak samo jak ocieplanie wełną

Strona 605 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony