dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 607 z 616
Pokaż wyniki od 12.121 do 12.140 z 12315
  1. #12121
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Jak to fajnie wygląda jak sobie wszyscy ściany wymurowali wyżej a ja na własne życzenie zakończyłem dobre 10cm pod krokwiami i teraz ani do czego UD przykręcić ani taśmę przykleić a i pewnie miejscami na ścianie niedociągnięcie gipsu się znajdzie i szpachlować trzeba będzie....
    Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni

  2. #12122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Nadmuruj ścianki do wysokości krokwi. Najlepiej z betonu komórkowego. Ostatnio tak robiliśmy. Beton komórkowy był docinany na szerokość muru a klejony był na... piankę montażową z pistoletu

  3. #12123
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    toż ja tyle sie piłą naciąłem tych pustaków, żeby równo było a teraz doklejać mam na nowo? Miało mostków nie być a jak dołożę bk to ciągłości wełny nie będzie.
    Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni

  4. #12124
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Pierwsza warstwa wełny - ta między krokwie - bedzie leżała na ściankach. Ale jak chcesz mieć dwie warstwy wełny na ściankach to... się męcz i nie narzekaj

  5. #12125

    Domyślnie

    Tak sobie myślę że może coś źle opisałem ze nikt nie chce się wypowiedzieć nt mojego problemu....
    A moze to zły wątek, chociaż to też ocieplenie.

  6. #12126
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a ty jak robisz? Tak, żeby łatwiej było robić czy tak, żeby było prawidłowo i bez mostków?
    Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni

  7. #12127

    Domyślnie

    Witam

    mam pytanie odnośnie zabudowy strychu, planuję na strychu pomiędzy krokwie ułożyć wełnę (zachowując ciągłość szczeliny, mam dach deskowany) następnie do krokwi folię i bezpośrednio do krokwi płyty K-G, płyty na strychu będą tylko aby zachować jako taką czystość, docelowo chciałbym zrobić tam 2 pomieszczenia-graciarnie, płyty będą tylko łączone na uniflot + taśma flizelinowa, nie będą całe gipsowane - czy płyty te można zostawić w tej formie bez powłoki gipsowej???
    Na strychu na podłodze będą płyty OSB , między w jętkami na podłodze jest już wełna, pod wełną od strony pokoi poddasza jest folia czy na wełnę a pod płyty osb też trzeba ułożyć folię????

    z góry dzięki za odpowiedź jeśli uważacie ze moja koncepcja jest błędna proszę o wasze opinię a szczególnie Rom - Kona.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej & Grażyna ; 07-12-2016 o 12:57

  8. #12128

    Domyślnie

    Witam

    Mam pytanie. Czy wykonawca ocieplająć poddasze zamiast folii paroizolacyjnej do wełny wykorzystał folie od podłogówki tłumacząc że tak jest lepiej ..? ! I tu pytanie czy tak można? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji ze ktoś tak zrobił. Kolejna sprawa to folia od kołnierza wd roto okno dachowe. Przyczepić te folie pod stelaż do plyt KG a czy to nie powinno być przyczepione do folii paroizolacyjnej w tym przypadku to foli od podłogówki ..? Proszę o rozwianie moich wątpliwości

  9. #12129
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Rom-Kon
    a ty jak robisz? Tak, żeby łatwiej było robić czy tak, żeby było prawidłowo i bez mostków?
    Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni

  10. #12130

    Domyślnie

    Właśnie jestem przed zamawianiem wełny do ocieplenia dachu.
    Sytuacja wygląda tak, że moje krokwie mają około 17,5 cm wysokości. Wykonawca zaleca mi, żebym dał 15 cm wełny pomiędzy krokwie ja jednak chciałbym dać 18 cm (zawsze to dodatkowe warstwa ocieplenia).
    Jednakże pojawiła się kwestia taka, że wykonawca twierdzi, że lepiej zostawić przerwę dylatacyjną pomiędzy wełną a membraną. Dodatkowo pojawiła się również obawa taka, że wełna przy grubości 18 cm może minimalnie wypchnąć membranę w stronę dachówek.

    Dajcie proszę znać, co byście zrobili? Czy jednak montowali wełnę o grubości 18 cm czy 15 cm?
    Ostatnio edytowane przez Michalmon ; 09-12-2016 o 17:23

  11. #12131
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekpolak Zobacz post
    Rom-Kon
    a ty jak robisz? Tak, żeby łatwiej było robić czy tak, żeby było prawidłowo i bez mostków?
    Wszystko należy wyważyć. Waga to takie urządzenie z dwoma szalkami... na jednej szalce kładzie się pieniądze a na drugiej korzyści z tego płynące... nadmienię jeszcze ze "pieniądze" to nie tylko koszt materiałów ale również mojej (czasem dodatkowej) robocizny. Końcowym decydentem jest zawsze Inwestor.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  12. #12132
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalmon Zobacz post
    Właśnie jestem przed zamawianiem wełny do ocieplenia dachu.
    Sytuacja wygląda tak, że moje krokwie mają około 17,5 cm wysokości. Wykonawca zaleca mi, żebym dał 15 cm wełny pomiędzy krokwie ja jednak chciałbym dać 18 cm (zawsze to dodatkowe warstwa ocieplenia).
    Jednakże pojawiła się kwestia taka, że wykonawca twierdzi, że lepiej zostawić przerwę dylatacyjną pomiędzy wełną a membraną. Dodatkowo pojawiła się również obawa taka, że wełna przy grubości 18 cm może minimalnie wypchnąć membranę w stronę dachówek.

    Dajcie proszę znać, co byście zrobili? Czy jednak montowali wełnę o grubości 18 cm czy 15 cm?
    Jeśli rzeczywiście jest 17,5cm to spokojnie 18cm. Producenci membran i wełny dopuszczają stykanie się wełny z membraną. Należy tylko uważać by nie wypchnąć membrany. Ale przy 0.5cm raczej to nie grozi - wełna nie "wstanie" na deklarowane 18cm a i na sznurkach się "obwiesi".
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  13. #12133
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Jako inwestor i wykonawca w jednym wolę się narobić, ale mieć dobrze zrobione, bo rozumiem, że tak to właśnie powinno wyglądać.. Robię bez kręcenia ud do ściany.
    Jako guru w temacie, radzisz dać ud jako trzymające się jedynie do cd i kręcić do niego płyty? Czy raczej sobie to odpuścić? Ud jedynie miałoby usztywnić krawędź ciętą płyty / pierwszej i ostatniej/ przy ścianie.
    Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni

  14. #12134
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A paroizolację jak do ściany będziesz mocował?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #12135
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    płyta już zejdzie do ścian, więc paroizolację zakleję, jednak UD trzymać się będzie na pół gwizdka to chyba nie ma sensu ich dawać, no chyba, że lepiej będzie opuścić skos o dodatkowe 3-5cm i przykręcić UD, tylko po co, skoro połączenie ściana-sufit ma być ślizgowe?
    Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni

  16. #12136

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelk1910 Zobacz post
    Witam, chce połozyc podłoge na strychu ale pod wata niema foli paraizolacyjnej i teraz pytanie.
    Jak ja połozyc na stropie bez sciagania regipsu? Da sie od gory, pewnie tak tylko czy kłasc po calosci kryjac belki czy wycinac pasy i kłasc tylko na regips co bedzie lepsze ? A może jest jakies inne/lepsze rozwiazanie?

    Poratujcie jakims rozwiazaniem bo mi wata zaplesnieje na strychu (plozone sa juz tam plyty mdf bo graciarnia potrzebna jak nic)

    Pozdrawiam
    Jaki sens ma polozenie foli na plyty? To ma byc szczelne. Folia na zakladke 10 cm. Wszystkie polaczenia musza byc zaklejone tasma. A brzegi foli przy scianach murowanych czy belkach drewnianych lub nawet jezeli sa przedscianki postawione, musi byc przyklejona klejem. Klejem do foli. MUSI BYC SZCZELNIE !!!!!!

  17. #12137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalmon Zobacz post
    Właśnie jestem przed zamawianiem wełny do ocieplenia dachu.
    Sytuacja wygląda tak, że moje krokwie mają około 17,5 cm wysokości. Wykonawca zaleca mi, żebym dał 15 cm wełny pomiędzy krokwie ja jednak chciałbym dać 18 cm (zawsze to dodatkowe warstwa ocieplenia).
    Jednakże pojawiła się kwestia taka, że wykonawca twierdzi, że lepiej zostawić przerwę dylatacyjną pomiędzy wełną a membraną. Dodatkowo pojawiła się również obawa taka, że wełna przy grubości 18 cm może minimalnie wypchnąć membranę w stronę dachówek.

    Dajcie proszę znać, co byście zrobili? Czy jednak montowali wełnę o grubości 18 cm czy 15 cm?
    Pol centymetra ma wypchnac membrane???? Czy zle to policzylem??? Js bym dal 180 mm welny.

  18. #12138
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    Proszę o opinię na temat wyboru wariantu ocieplenia poddasza użytkowego z nieużytkowym stryszkiem.
    Na stryszku będzie rekuperator i mały składzik (narty, choinka, jakieś graty).

    Krokwie 18cm.
    Zakładana grubość ocieplenia 15cm między krokwie i 15cm pod krokwie.
    Nie mogę dać dodatkowego ocieplenia pod jętki, ponieważ pomieszczenia miałyby około 230cm wysokości. Zależy mi na 240.

    Najważniejsze są dla mnie:
    1. Poprawne wykonanie
    2. Dobra izolacja poddasza

    Cena nie jest tutaj najważniejsza.

    Moje troski i pytania w punktach:
    1. Czy jest sens ocieplać stryszek? Można ocieplić sam rekuperator.

    2. Ważna sprawa - jest pełne deskowanie z papą dlatego wymagana jest szczelina wentylacyjna 3cm pomiędzy wełną a papą. Zastanawiam się jak ma być wentylowana wełna pomiędzy jętkami, czyli w suficie. O ile w skosach będzie wentylowana powietrzem wpadającym spod strzechy dachy z jednej i drugiej strony, to ta część pozioma sprawia mi trudność.

    3. Którą wersję uważacie za optymalną i dlaczego? Podaję kilka wariantów w załącznikach.

    Opcja 1:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wariant1.jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	43,1 KB
ID:	376916

    Opcja 2:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wariant2.jpg
Wyświetleń:	254
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	376917

    Opcja 3:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wariant3.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	45,4 KB
ID:	376918

    Opcja 4:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wariant4.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	44,1 KB
ID:	376920

    Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomocne słowo.
    Ostatnio edytowane przez Antymateria ; 28-12-2016 o 16:02

  19. #12139
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    Ale cisza

  20. #12140
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cóż można powiedzieć. Moim skromnym zdaniem opcja nr.2 jest jedynym słusznym rozwiązaniem.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 607 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony