dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 609 z 616
Pokaż wyniki od 12.161 do 12.180 z 12315
  1. #12161
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Przykręcić płyty do końca. Szczelinę uzupełnić szpachlówką vario lub uniflot. Na to dać szeroką taśmę siateczkową by płyty się nie rozerwały gdy przyjdzie jakiś ruch płaszczyzn i na to wkleić taśmę narożnikową midflex. Taśmę wkleić na gotową szpachlówkę np. akrylputz z wiaderka.

    Można również delikatnie rozsunąć płyty a w szczelinę siknąć pianę z pistoletu. Piana to doskonały klej poliuretanowy. Nadmiar pianki obciąć nożykiem a reszta jak wyżej

    Jeśli narożnik nie bedzie równy to przed naklejeniem taśmy midflex można taki narożnik wyprowadzić szpachlówką (nida start) lub nawet tynkiem gipsowym j dopiero wkleić taśmę.

  2. #12162
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Na resztę oytań ciężko mi odpowiedzieć bo zamiast kompa mam tablet. Pk prostu pisanie elaboratów to mordęga. W weekend na kompie skrobnę więcej.

  3. #12163

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Rom-Kon za poradę. Czekam z wielką ciekawością na dalsze odpowiedzi.
    pozdrawiam

  4. #12164
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    witam proszę o poradę czy przy ociepleniu podkrokwiowym wieszak bezpośredni ES mogę przykręcić przez płytę ocieplenia do krokwi czy tylko do krokwi?

  5. #12165
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    może ktoś mi pomóc co z tym wieszakiem można przez izolację?

  6. #12166
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Proszę o porade.. wiem, ze kazdy temat byl juz poruszany, ale zarowno wykonawcy jak i osoby tutaj nie sa zgodne.
    Mam strop drewniany i na calosci domu mam sufity podwieszane, zalezy mi na tym zeby nic nie pekalo.

    1. Profil krzyzowy czy zwykly?
    2. Profile CD skrecamy z UD czy nie? Płyty przykrecamy do profili UD czy tylko do CD?
    3. Tasmy slizgowe.. dajemy czy nie? Ktos wczesniej pisal ze jak fachowcy dali to popekalo, rom-kon tez pisze ze nie daje.
    4. Co dajemy na laczenia sufitu (plyty) ze sciana? Te tasmy naroznikowe typu midflex/tt czy tasma papierowa/flizelina tez bedzie ok?Bo rozumiem, ze na laczenia plyt wystarczy tasma papierowa lub flizelina.

    Wiem, ze te pytania zadawane sa setny raz, ale najpierw obejrzalem filmik rigipsa, pozniej zaczalem czytac ten temat i naprawde mozna zglupiec.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  7. #12167

    Domyślnie

    Witam
    Jestem tu nowy więc jeśli pisze nie w tym wątku to proszę o przeniesienie. Jestem na etapie zabudowy sufitu poddasza dach dwuspadowy kryty blacha bez deskowania. Mam zamiar dać 15cm wełny między krokwie i 10 cm pod i stelaż podwójny i tutaj zastanawiam się czy pierwszy profil główny mogę mocować na uchwyty typu grzybek a drugi profil do niego na krzyżowy uchwyt. Czy profil główny mocować na esy? Proszę o odpowiedź.

  8. #12168

    Domyślnie

    Robie spoinowanie, używam Śmiga C-50 (zbrojona masa z wiaderka) i flizeliny. Czy do Tuff Tape'a też mogę używać tej masy czy jednak Uniflota?

  9. #12169
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Robie spoinowanie, używam Śmiga C-50 (zbrojona masa z wiaderka) i flizeliny. Czy do Tuff Tape'a też mogę używać tej masy czy jednak Uniflota?
    Też.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  10. #12170
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Widze, ze na poprzednie pytanie nikt nie odpowiedzial.. ale mam jeszcze jedno.

    Jesli wywiniemy paroizolacje na sciane to jak potem przykleic tasmy slizgowe?
    Tasma slizgowa powinna byc bezposrednio pod profilem UD, a jak wywiniemy folie na sciane to bedzie jedno zachodzilo na drugie?
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  11. #12171

    Domyślnie

    Jak zamontować płyty xps zamiast zielonych KG?
    Jak je obrobić?

    Wiadomym jest, że okna dachowe, to dziura do nieba.
    Jak ograniczyć straty ciepła, kiedy pomiędzy KG, a krokwią zostaje 20-30mm?
    Tylko zastąpieniem KG, XPS.
    Możecie doradzić?

    Dziękuję za sugestie i porady.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 26-04-2017 o 01:41

  12. #12172
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Jak zamontować płyty xps zamiast zielonych KG?
    Jak je obrobić?

    Wiadomym jest, że okna dachowe, to dziura do nieba.
    Jak ograniczyć straty ciepła, kiedy pomiędzy KG, a krokwią zostaje 20-30mm?
    Tylko zastąpieniem KG, XPS.
    Możecie doradzić?

    Dziękuję za sugestie i porady.
    Kiedyś już ktoś coś takiego chciał zrobić ale nie wiem czy zrobił. Ja doświadczenia w tym nie mam. Wiem tylko że błędem było wstawienie okna w tak wąskie miejsce - trzeba było zrobić wymian.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  13. #12173

    Domyślnie

    Rom-Kon rozmiar okna i rozstaw krokwi według projektu.

  14. #12174

    Domyślnie

    Ja w pionowe szpalety 3-4cm dawalem styrodur. Najpierw kleilem go na piance do krokwi, potem UD-ki okienne (załamanie 10cm poziome) krecilem do krokwii przez styrodur. Te same UD-ki zanitowalem z pionowymi UD-kami okiennymi by bylo stabilnie. Poddasze robiłem / robię pierwszy raz i nie wiem czy to dobra rozwiązanie ale po zaplytowaniu jest bardzo stabilnie. Jak będzie dalej, zobaczymy.
    Powierzchnia po podłogach: 244m2 w tym 11m2 kotłownia, całość podłogówka + 2 drabinki.
    Izolacja: podłoga 10cm 0.031, ściany: 15cm 0.031, skosy: 28cm Toprock, strop: 30cm Toprock.
    Okna/Balkony: 3-szybowe 33m2 + 6 okien dachowych. Dach 4-spadowy.
    Kocioł: SAS Solid 14kW + Multifun.
    Strefa IV, -22stC

  15. #12175

    Domyślnie

    [QUOTE=grzeniu666;7459074]Robie spoinowanie, u
    A jak Ci sie robilo na Śmigu i fizelinie? Ja próbowałem fizeliny i taśmy papierowej ale rwały sie bo smig jest dość gesty a nie chciałem za bardzo rozwadniac. Tylko taśmę TT szlo jakoś wkleić na Śmiga. Jak mi brakło to kupiłem Uniflota i przekonałem sie jak lekkie i przyjemne może byc spoinowanie
    Powierzchnia po podłogach: 244m2 w tym 11m2 kotłownia, całość podłogówka + 2 drabinki.
    Izolacja: podłoga 10cm 0.031, ściany: 15cm 0.031, skosy: 28cm Toprock, strop: 30cm Toprock.
    Okna/Balkony: 3-szybowe 33m2 + 6 okien dachowych. Dach 4-spadowy.
    Kocioł: SAS Solid 14kW + Multifun.
    Strefa IV, -22stC

  16. #12176

    Domyślnie

    @krisgie, śmiga C-50 spróbowałem po chyba jednym wideło na YT mariobudowlańca. Dla amatora wygodny bo z wiadra, sprawia wrażenie mocnego (twardy jak fiks).
    Generalnie robiłem tak:
    1. najpierw wypełnienie głębokiej szczeliny między płytami (do poziomu spłaszczenia)
    2. po związaniu (w jednym rzucie) naniesienie znów śmiga...
    3. szybko zebranie tak aby zostało max 1mm...
    4. szybko na to flizelina którą przejechałem (dociskałem płasko, nie ciągnąłem, aby nie rwać) szpachelką 6cm...
    5. szybko na to znów śmig który zbierałem tak aby było minimalne wklęśnięcie od płaszczyzny płyt (aby potem gładź robić na równo).

    Generalnie spoko, tylko mam wrażenie, że tę flizelinę wypychało na wierzch, ale może to tylko tak wyglądało (robił się taki jakby rysunek-struktura w pasku gdzie szła flizelina) .

    Zastanawiam się (może ktoś podpowie?) czy można (bez szkody dla wytrzymałości połączenia) przed krokiem 5 pozostawić do związania, czyli robić spoinowanie śmigiem c-50 na trzy razy.
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 07-05-2017 o 12:42

  17. #12177

    Domyślnie

    Ja robiłem podobnie. Ale wyciąganie nadmiaru masy spod fizeliny i taśmy papierowej kończyło sie ich poszarpaniem bo masa gęsta i dość szybko schła pomimo zagruntowania płyt K-15. Jak zauważyłem masa nie wsiąkała w fizelinę i kiepsko kleiła się do papierowej. Więc do Śmiga ostatecznie użyłem TT. Drugą warstwę Śmiga nakładałem na drugi dzień po wyschnięciu połączenia. Ogólnie w porównaniu do Uniflota i taśmy papierowej Śmig i taśmy TT wypadają blado pod względem pracochłonności. Pod względem wytrzymałości nie wiem. Do obstawiania narożników zew i wew uzyłem juz Uniflota i Vario zależnie w ktorym sklepie kupowałem.
    Powierzchnia po podłogach: 244m2 w tym 11m2 kotłownia, całość podłogówka + 2 drabinki.
    Izolacja: podłoga 10cm 0.031, ściany: 15cm 0.031, skosy: 28cm Toprock, strop: 30cm Toprock.
    Okna/Balkony: 3-szybowe 33m2 + 6 okien dachowych. Dach 4-spadowy.
    Kocioł: SAS Solid 14kW + Multifun.
    Strefa IV, -22stC

  18. #12178

    Domyślnie

    Ja zanim położę flizelinę ściągam śmiga na tyle, aby później już go nie wyciskać tylko położyć dodatkową warstwę na wierzch. Idzie to już dość sprawnie.

    TT daję głównie w narożniki wew. z sufitem, i tutaj ze śmiga zrezygnowałem (nie chciał się zbyt wyciskać spod TT) na rzecz uniflota.

    A narożniki zew. alu daję na "szaraku" z Nidy.

  19. #12179

    Domyślnie

    Mam pewną niedogodność, może na szybko ktoś poradzi. Szpachluję systemem Nida Start/Finisz. Pierwszą warstwę Start robiłem tak ze zaszpachlowalem całą powierzchnię np. Jeden skos i jak skończyłem to bralem pióro i wygladzalem całość. Płyty byly gruntowane po całości wiec gips nie schnął za szybko i bylo Ok. Zabrałem sie za drugą warstwę i juz nie jest tak różowo bo druga warstwa schnie prawie na blichowce. Ktoś tam odradzał mi gruntowanie pod drugą warstwę bo może się odspajać ta warstwa. Pomyślałem o zwilżeniu wodą. Czy są jakieś przeciwskazania do obydwu sposobów? Bo jesli są i musialbym od razu wygladzac przy nakladaniu to druga warstwa będzie wyglądać gorzej niż pierwsza . A może jest jeszcze inny sposób? NP. Moczenie szpachli po polozeniu i zagladzenie jej po rozszlamowaniu?
    Powierzchnia po podłogach: 244m2 w tym 11m2 kotłownia, całość podłogówka + 2 drabinki.
    Izolacja: podłoga 10cm 0.031, ściany: 15cm 0.031, skosy: 28cm Toprock, strop: 30cm Toprock.
    Okna/Balkony: 3-szybowe 33m2 + 6 okien dachowych. Dach 4-spadowy.
    Kocioł: SAS Solid 14kW + Multifun.
    Strefa IV, -22stC

  20. #12180
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Ja dzisiaj popełniłem takie małe co nieco z moim oknem dachowym.
    Zapewne wielu będzie krytykowało moje poczynania, ale zrobiłem już tak kilka okien i wykończenie zachowuje się rewelacyjnie.
    Jeśli macie komentarze nawet te negatywne to zostawiajcie pod filmem na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=Tg0pwg_S0xA
    Zapraszam
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

Strona 609 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony