dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 612 z 616
Pokaż wyniki od 12.221 do 12.240 z 12315
  1. #12221
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    A no umarł... 10lat pisania w kółko tego samego może się znudzić...

    A po co zielone w pomieszczeniacb suchych? A po 20 latach praktyki powiem więcej... u siebie to nawet w łazience dałbym zwykłe. Ale u Inwestorów nie mogę - musi być zielona bo tak jest napisane w kartach produktu!

  2. #12222
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Płyta ma stabilniejsze wymiary, deska się rozsycha i robią się szczeliny - ale to dobrze bo wełna jest lepiej wentylowana. Deska jest bardziej podatna na robale. Płytę szybciej się kładzie, deska wymaga więcej wkrętów. Nie ma idealnych materiałów.

    Czyli wybór należy do Ciebie.

  3. #12223

    Domyślnie

    W przyszłym tygodniu mam zaplanowane wylewki anhydrytowe.
    Poddasze jest ocieplone, płyty nie są jeszcze zaspoiniwane.
    Pogoda ma nie dopisywać.
    Przełożyć to na później?
    Wiem że należy wierzyć, tyle za aura trochę temu nie będzie sprzyjać. Obawiam się że wełna pociągnie za dużo wilgoci.
    Przekładać to o kilka dni później, kiedy będzie wiadomo z prógnoz że będzie ładniej?

  4. #12224
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    W przyszłym tygodniu mam zaplanowane wylewki anhydrytowe.
    Poddasze jest ocieplone, płyty nie są jeszcze zaspoiniwane.
    Pogoda ma nie dopisywać.
    Przełożyć to na później?
    Wiem że należy wierzyć, tyle za aura trochę temu nie będzie sprzyjać. Obawiam się że wełna pociągnie za dużo wilgoci.
    Przekładać to o kilka dni później, kiedy będzie wiadomo z prógnoz że będzie ładniej?
    Posadzki moźna robić po płytach. Ale lepiej ze spoinowaniem zaczekać. Jeśli pod płytami jest paroizolacja to wełnie się nic nie stanie - paea wodna nie przejdzie przez folię w takiej ilości by coś się stało.

  5. #12225

    Domyślnie

    Witam, Czy ktoś moze coś podpowiedzieć jak wyjść z sytuacji : zamontowałem na poddaszu zbyt krótkie uchwyty - teraz po zapiankowaniu wystają mi ledwo kilka centymetrów (zbyt krótkie) - czy macie jakiś pomysł jak je "przedłużyć"? (nie chcę wydłubywać pianki) - podokręcać nowe, donitować itp ?
    Domek ok 150m2, ściany keramzyt + grafit 20cm, podłoga - grafit 15cm, strop - wełna 10cm, poddasze pianka 28cm. Podłogówka 100%, ogrzewanie pompa - Panasonic 9kW + 300L , reku Brink

  6. #12226

    Domyślnie

    Donitować. Załatw sobie nitownicę akumulatorową.
    Będzie szybko.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  7. #12227
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Na pchełki- szybko i trzyma. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  8. #12228

    Domyślnie

    Ok - dzięki - będę próbował
    Domek ok 150m2, ściany keramzyt + grafit 20cm, podłoga - grafit 15cm, strop - wełna 10cm, poddasze pianka 28cm. Podłogówka 100%, ogrzewanie pompa - Panasonic 9kW + 300L , reku Brink

  9. #12229
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    asath

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    45-323
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Stanąłem przed decyzją nt ocieplania dachu w domu wybudowanego na początku lat 90. Pokryty jest blachą bez deskowania i papy (krokwie, łaty i blacha falista).
    Szukam informacji na temat tego jak najlepiej wykonać ocieplenie mojego dachu i znalazłem dwie sprzeczne informacje.
    Jedna opcja to zamontowanie na te krokwie membrany paro przepuszczalnej przy stosowaniu metody tzw. odwróconej (membrana montowana jest na krokwie od spodu), następnie izolacja termiczna i paroizolacja.
    Druga opcja to od razu wełna (ze szczeliną) i paroizolacja.
    Jest jeszcze opcja usuwania blachy i zastosowaniu membrany a następnie ponownego krycia dachu, ale w tym przypadku koszty przerastają mój budżet więc tą opcję muszę odrzucić.

    Która opcja jest lepsza w mojej sytuacji wg Was?
    Co widzę każdego dnia w lustrze?
    umowa kupna sprzedaży samochodu
    Dobrze, że z wiekiem trudniej to dostrzec.

  10. #12230
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Następne poddasze zrobione. Inwestor zadowolony.

    Ostatnio edytowane przez Rom-Kon ; 19-11-2017 o 16:35
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  11. #12231

    Domyślnie

    Zdradź proszę jakieś informacje o tym poddaszu? To jakiś nowy system wiodącego producenta?

  12. #12232

    Domyślnie

    Czy użycie esów do podwieszania profili na skosach mieszkalnych ma w ogóle sens? jak później pouzupełniać te luki przy wsadzaniu II warstwy wełny, gdy wszystko jest już poskręcane?
    Ostatnio edytowane przez Fornal89 ; 05-12-2017 o 13:02

  13. #12233
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fornal89 Zobacz post
    Czy użycie esów do podwieszania profili na skosach mieszkalnych ma w ogóle sens? jak później pouzupełniać te luki przy wsadzaniu II warstwy wełny, gdy wszystko jest już poskręcane?
    Nie ma sensu i dlatego poddasza jeśli tylko nic nie stoi na przeszkodzie to robi się na grzybkach. ESy to zamierzchłe czasy.

  14. #12234

    Domyślnie

    Mądrzy ludzie, doradźcie. Jak zabudować ścianę z pierwszego zdjęcia? A w zasadzie do czego ją przymocować. Na dole podłoga ogrzewania i brak zdjęć instalacji. Na górze brak więźby w tym miejscu. Od dołu zastanawiam się czy kleić gazobeton do podłogi i do gazobetonu kręcić stelaż czy kleić profile do podłogi? Od góry chyba trzeba konstrukcję do ściany przykręcić? Tylko czy najpierw robić sufity czy najpierw stawić ściankę i do niej profil UD ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1186.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	406159

    I drugi problem. Zabudować okno tak jak pokazałem na zdjęciu? Czyli załamać płytę na tym dolnym profilu CD czy jakiś inny pomysł ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_11872.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	406158
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1186.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	406151   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1187.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	406153  
    Ostatnio edytowane przez idaredy2017 ; 30-01-2018 o 20:53

  15. #12235
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Witam

    Czy może ktoś wrzucić jeszcze raz zdjęcia jak poprawnie wykonać połączenie sufit skos przy stelażu dwupoziomowym krzyżowym, przeszukałem wątek lecz stare posty nie mają już zdjęć

  16. #12236
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Czy wygodniej w pierwszej kolejności deskowac i układać wełnę od spodu pomiędzy jetki na suficie , czy może zasznurować ,przykręcić wieszaki i ukladac wełnę od strony stryszku następnie deskowanie ?

  17. #12237
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papucy Zobacz post
    Witam

    Czy może ktoś wrzucić jeszcze raz zdjęcia jak poprawnie wykonać połączenie sufit skos przy stelażu dwupoziomowym krzyżowym, przeszukałem wątek lecz stare posty nie mają już zdjęć
    Robisz tak samo jak przy 1-poziomowym tylko profil sufitu to zamykający profile CD60 profil UD30. Reszta bez zmian,
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  18. #12238
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papucy Zobacz post
    Czy wygodniej w pierwszej kolejności deskowac i układać wełnę od spodu pomiędzy jetki na suficie , czy może zasznurować ,przykręcić wieszaki i ukladac wełnę od strony stryszku następnie deskowanie ?
    ja wolę wkładać od spodu ale bez deskowania. Deskowanie lepiej po ułożeniu wełny.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  19. #12239

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    ja wolę wkładać od spodu ale bez deskowania. Deskowanie lepiej po ułożeniu wełny.
    Też tak myślałem ale ja się nie znam stąd pytanie, czemu deskowanie na koniec? Po prostu wygodniej złapać/ lepszy ruch powietrza?

    Pozdrawiam
    Karol

  20. #12240
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Robisz tak samo jak przy 1-poziomowym tylko profil sufitu to zamykający profile CD60 profil UD30. Reszta bez zmian,
    Czyli ostatni CD60 sufitu- daje rónolegle do skosu - (nośny) w jakiej odległości od styku sufit/skos?

    Jakby ktoś jednak miał jakieś fotki to byłbym wdzięczny.

    Dziękuję

Strona 612 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony