dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 75
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Asik84

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekzet
    jestem aktualnie na etapie budowy domu, materiał jaki wybrałem na ściany to keramzyt ... ściany nośne - pustaki typ "alfa" 24 cm ... ściany działowe - pustaki typ "1/2 alfa" 12 cm
    z keramzytu będę miał też stropy teriva i kominy (Leier)
    ściany zamierzam docieplić 15 cm wełny (przy założeniu że znajdę solidną ekipę do tego materiału) lub styropianem

    moje spostrzeżenia co do tego materiału ... prace budowlane przebiegają szybko, pustaki są lekkie i równe, ściany są porowate i tynk będzie dobrze się trzymał
    nieprawdą jest to że pustaki keramzytowe są kruche i słabe ... moja ekipa do przycinania używa pilarki kątowej z tarczą diamentową, inaczej nie da rady przeciąć pustaka
    Hej! Ile płaciłes za te pustaki??? Zbroiłeś ściany???
    tez mam zamiar budowac z pustaków "alfa", jutro mam znać cene, znajomy który pracuje w firmie produkującej te pustaki mówi ze pierwsze słyszy o zbrojeniu ścian i przy tych pustakach nie trzeba zadnego zbrojenia,a klienci się nie skarżą ze się kruszy

  2. #42

    Domyślnie

    Zajrzyjcie na tą stronke o keramzycie
    http://www.pustaki.com/index.php?opt...=141&Itemid=98


    info m.im.:
    ....... Wieloletnie doświadczenia w budowie wskazują na celowość zastosowania zbrojenia z siatki prętów 3-4 w spoinach poziomych szczególnie pod otworami okiennymi przy budowie domów nie podpiwniczonych. Zbrojenie to rzeciwdziała nierównemu osiadaniu ław fundamentowych. Zbrojenia tego nie uwzględnia się przy określaniu nośności konstrukcyjnej muru. Najczęściej stanowi ono zabezpieczenie przed błędami wykonawczymi powstałymi na etapie wykonawstwa fundamentów budynków. Zbrojenie w spoinach można zastąpić wieńcem w kształcie "U" jako ostatniej warstwy ściany fundamentowej.

  3. #43

    Domyślnie

    Hej, my sie zdecydowalismy na dom z prefabrykantow- czyli gotowe sciany z keramzytu. Mamy firme w bydgoszczy ktora buduje takie domy. Ceny maja znosne. Jak ktos ciekawy to adres www.domyprefabrykowane.com

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    mam oferte -bloczki keramzytobetonowe Alfa keramzyt 49x24x24 po 8 zł za szt - czy to dobra cena?

  5. #45

    Domyślnie

    To dosyć drogo.

    Pozdr,

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    odważny

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał shira3
    mam oferte -bloczki keramzytobetonowe Alfa keramzyt 49x24x24 po 8 zł za szt - czy to dobra cena?
    to bardzo dobra cena. Sprawć jeszcze w głownie mają dobre ceny oraz w łodzi na teresy.

  7. #47

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego ,ale jakoś nie mam przekonania do keramzytu i gazobetonu
    uważam ,że budować raz a solidnie. Porotherm to dla mnie jest materiał na ściany.
    Ktoś mi kiedyś powiedział ,że ,,biednych ludzi nie stać na tandetę".
    paul

  8. #48
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablo76
    Nie wiem dlaczego ,ale jakoś nie mam przekonania do keramzytu i gazobetonu
    uważam ,że budować raz a solidnie. Porotherm to dla mnie jest materiał na ściany.
    Ktoś mi kiedyś powiedział ,że ,,biednych ludzi nie stać na tandetę".
    A co jest tandetnego w pustakach keramzybetonowych???!!!

  9. #49

    Domyślnie

    Mnie np. moja projektantka powiedziała, że keramzyt to taki mercedes w materiałach budowlanych... i zaproponowała beton komórkowy. W łodzi zanalazłem wytwórce Maxbet pustak keramzytowy 24x24x50 - 7,81 brutto.
    pozdrawiam, mmiodek

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam
    Wybudowałem dom z keramzytu i jestem bardzo zadowolony , jedna rada ; dopilnuj aby wszystkie otwory zewnętrzne tzn. drzwi i okna obudowali cegłą bo mogą być problemy z mocowaniem drzwi i okien........

  11. #51

    Domyślnie

    Czyli jest jakis problem z kruchoscia/wytrzymaloscia tego materialu ? Czy dozbrajales sciany pretami ? Wiekszosc pustakow ma 2,5MPa na sciskanie ? Czy uzyles jakis mocniejszych ? Tez mocno zastanawiam sie nad keramzytobetonem, ale slyszalem opinie, pustaki moga popekac przy nierownomiernym osiadaniu domu..

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcbe
    Czyli jest jakis problem z kruchoscia/wytrzymaloscia tego materialu ? Czy dozbrajales sciany pretami ? Wiekszosc pustakow ma 2,5MPa na sciskanie ? Czy uzyles jakis mocniejszych ? Tez mocno zastanawiam sie nad keramzytobetonem, ale slyszalem opinie, pustaki moga popekac przy nierownomiernym osiadaniu domu..
    Zdecydowaliśmy się z mężem na bloczki OPTIROC BLOK. W tej chwili jesteśmy na etapie piwnicy, i nie mogę się doczekać kiedy będzie rosła ściana z tych bloczków. U nas nie będzie zbrojenia, bo muarze powidzieli, że nie potzreba. Budowali już nie jeden dom z tego materiału. Ludzie zadowoleni, czekaliśmy na nich rok . Podaję stronki, które może się przydadzą:
    http://www.betax.com.pl/system_optiroc_blok.php
    http://www.pustaki.com/index.php?opt...d=53&Itemid=42
    W każdej chałupie inaczej chleb pieką

  13. #53

    Domyślnie

    Witam
    Wybudowałam SSO jak na razie.Dawałam uzbrojenie co 2-ga warstwę. Ponoć bardzo ciepły materiał,ale to potwierdzę albo zaprzeczę jak zamieszkam .
    Wszystko wydaje się niemożliwe, tym którzy niczego nie próbują.

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzychu__t

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja stosowałem pustaki Termat 36.5 - jakość niezła i cena w granicach 7.20 za podstawowy i 16 zł za narożny. Nie dawałem żadnego zbrojenia i nie ma pęknięć ale trzeba dopilnować murarzy by nie zostawiali szczelin na frezach. Ja osobiście polecam pustaki keramzytowe - na pewno lepsze niż gazobeton.

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kamlotek
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmx
    my tez myslimy o keramzycie - ścianie jednowarstwowej + docieplenie watą za 2-3 lata od wprowadzenia się
    Jak to wychodzi cenowo pomiedzy budową z bloczków ( stan surowy zamkniety) a domami gotpwymi prefabrykowanymi z keramzytu ?? Ktoś sie orientował??

    My chcemy dom około 120m z uzytkowym poddaszem bez piwnicy, na parterze salon z kuchnia i jadalnią, gabinet , mała łazienka, kotłownia, kominek, poddasze - 3 sypialnie + łazienka

    Jnna technologia jaka nas zastanawia to porotem, ale czy bedzie taniej??
    I w jakiej technologii budujecie dom?

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kamlotek
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Wybudowaliśmy dom z materiałów Leiera. Ściany zewnętrzne Monolit plus, nośne keramzyt 25cm,działowe 11,5. Na razie dom jest nie zamieszkany,więc nie wiem czy faktycznie bedzie ciepły. Zdecydowaliśmy się na keramzyt dlatego,że odstraszała nas robocizna. Monolitu nie ociepla się i dawaliśmy zaprawę ciepłochronną. Nie były dawane żadne zbrojenia. Co prawda materiał jest moim zdaniem zbyt kruchy

  17. #57

    Domyślnie kontakt

    Cytat Napisał tommyk
    Witam. Właśnie ja także z żoną mamy dylemat. Nasz kierownik budowy i wykonawca w dobie szalejących cen suporexu oraz porothermu zaleca na bloczki keramzytowe. Mówią że nie ma obaw. Cena jest niższa niż tych pierwszych oraz jest dostępność materiału. Kształ też trzyma bo to przecież z formy jest wytwarzany.Nas martwi że ta technologia nie jest popularna, obawiamy się czy budulec ten ma tak samo dobre właściwości termoizolacyjne oraz akustyczne jak wyżej wymienione popularne materiały. Co do wytrzymałości konstrukcyjnej raczej nie mamy obaw bo budujemy dom parterowy z HBStudio projekt Mniszek C 2G.
    Jaka u was w regionie jest cena tego materiału. U nas w Koszalinie w granicach 7,88/szt grubości 24cm. Mamy zamiar ocieplać wełną mineralną Rockwoola grubości 15 cm. Czy to wystarczy ?

    Witam. Ja też jestem z Koszalina i myślę nad keramzytem. Czy zbudowałeś swój dom?
    pozdrawiam
    Jerzy

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablo76
    Nie wiem dlaczego ,ale jakoś nie mam przekonania do keramzytu i gazobetonu
    uważam ,że budować raz a solidnie. Porotherm to dla mnie jest materiał na ściany.
    Ktoś mi kiedyś powiedział ,że ,,biednych ludzi nie stać na tandetę".
    Czasami to i smieszno i straszno jak ktoś pisze o swoich przekonaniach, przeczuciach odnośnie ..... materiałaów budowlanych A może to wróżka mówiła??? A gdyby tak poczytać trochę fachowych publikacji przed wypisywaniem o swoich przekonanich z kosmosu???
    W prasie branżowej np. Mutarorze sprzed kilku lat to własnie keramzytobeton jest najdroższym i jednym z najbardziej polecanych materiałaów ściennych, ponieważ łączy właściwości cieplne ceramiki oraz wytrzymałość gazobetonu. Jest najmniej promieniotwórczy i ma doskonałe parametry paroprzepuszczalności.
    W dobie boomu budowlanego producenci innych materiałaów budowlanych windowali swoje ceny niebotycznie korzystając z tego, że materiał popularny i tak kupią ludzie, którzy rozpoczeli budowę i nie mają czasu na czekanie na spadek cen. Keramzyobeton z Leiera podrożał tylko nieznacznie, ponieważ i tak był drogi...
    Tak to prawda, że "biednych ludzi nie stać na tandetę" dlatego ja mam dom wybudowany z keramzytobetonu!!!!!

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renka Grabow
    Cytat Napisał pablo76
    Nie wiem dlaczego ,ale jakoś nie mam przekonania do keramzytu i gazobetonu
    uważam ,że budować raz a solidnie. Porotherm to dla mnie jest materiał na ściany.
    Ktoś mi kiedyś powiedział ,że ,,biednych ludzi nie stać na tandetę".
    Czasami to i smieszno i straszno jak ktoś pisze o swoich przekonaniach, przeczuciach odnośnie ..... materiałaów budowlanych A może to wróżka mówiła??? A gdyby tak poczytać trochę fachowych publikacji przed wypisywaniem o swoich przekonanich z kosmosu???
    W prasie branżowej np. Mutarorze sprzed kilku lat to własnie keramzytobeton jest najdroższym i jednym z najbardziej polecanych materiałaów ściennych, ponieważ łączy właściwości cieplne ceramiki oraz wytrzymałość gazobetonu. Jest najmniej promieniotwórczy i ma doskonałe parametry paroprzepuszczalności.
    W dobie boomu budowlanego producenci innych materiałaów budowlanych windowali swoje ceny niebotycznie korzystając z tego, że materiał popularny i tak kupią ludzie, którzy rozpoczeli budowę i nie mają czasu na czekanie na spadek cen. Keramzyobeton z Leiera podrożał tylko nieznacznie, ponieważ i tak był drogi...
    Tak to prawda, że "biednych ludzi nie stać na tandetę" dlatego ja mam dom wybudowany z keramzytobetonu!!!!!


    Jeśli on łączy właściwości cieplne ceramiki (cegła nie jest najlepszym izolatorem) i wytrzymałość gazobetonu (rowki pod kable śrubokrętem można robić) to radziłbym jednak omijać ten materiał.

  20. #60

    Domyślnie

    Jak najbardziej TAK - ja też planuję domek z tego materiału - na pewno zdrowszy jak z cegieł które nie rzadko mają szkodliwe i promieniotwórcze domieszki popiołów z hut/elektrowni i innych świństw, których nie polecam.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony