dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    U mnie elektryk bierze od tablicy 150 dniówki. Ustalił, że będzie to robił sam przez 2 dni-czyli 300 zł. Ale u mnie jest 100 pól w tablicy do podłączenia i to trochę kombinowanego.
    A już myślałem, że tylko ja mam szafę w ścianie, a tu guzik prawda - ja mam "tylko" 70.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garcia27
    Hedom. Teraz musisz chyba zapłacić i następnym razem pomyśleć nad "tanim" wykonawcą.
    Pozdrawiam i rzyczę uczciwych wykonawców i inwestorów.
    A więc zapłaciłem 900 zł, tłumaczył mi coś o 45 obwodach i policzył 20 zł za obwód.
    Nie szukałem "taniego" wykonawcy. Zgłosiłem się do poleconego mi przez kolegę pracownika elektrowni (do tego jakiegos inspektora) który stwierdził, że zbyt duża inwestycja jak na niego (a mi się troszkę spieszyło, gdyż wchodzili tynkarze) i on polecił mi swojego kolegę, który prowadzi działalność, a ten cenę za tzw. "punkt" sam mi podał po zapoznaniu się z budynekiem i moim projektem elektryki.
    Problem myślę polegał na tym, że gość liczył, że będę robił jakieś niezliczone ilości dodatkowych "punktów", a mnie wyszło "jedynie" ok. 215.
    Według jego obliczeń wyszło 290, co już było dla mnie dowodem, że próbuje mnie orżnąć. Summa summarum z 8 tysięcy zrobiło się 6 ale niesmak pozostał.
    Dziękuję tym, którzy w takich sytuacjach próbują pomóc, a nie traktować takej okoliczności jako możliwości "edukowania" chytrych inwestorów (do których nie należę) .

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzysiek70

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    1

    Domyślnie rada od elektryka

    uważam że 1400 od tablicy bezpiecznikoej 3rzędowej to troche wygórowana cena. Ja biore ok 500. Natomiast cena za punkt 27 zl to bardzo atrakcyjna kwota. A 215 punktów w domu jednorodzinnym to bardzo duża ilość lub bardzo duzy dom. ja robilem duzy dom i bylo w nim 180 punktów łącznie z alarmowymi punktami. I teraz rada : należy rządac kosztorysu wstępnego przed przystąpiniem do prac który uwzględni montarz tablicy , kopanie rowu i inne prace dodatkowe. Do pracy przystępuje sie dopiero gdy inwestor zaakceptuje kwote końcową. Pozdrawiam z krakowskiego.

  4. #24

    Domyślnie Re: rada od elektryka

    Cytat Napisał krzysiek70
    uważam że 1400 od tablicy bezpiecznikoej 3rzędowej to troche wygórowana cena. Ja biore ok 500. Natomiast cena za punkt 27 zl to bardzo atrakcyjna kwota. A 215 punktów w domu jednorodzinnym to bardzo duża ilość lub bardzo duzy dom. ja robilem duzy dom i bylo w nim 180 punktów łącznie z alarmowymi punktami. I teraz rada : należy rządac kosztorysu wstępnego przed przystąpiniem do prac który uwzględni montarz tablicy , kopanie rowu i inne prace dodatkowe. Do pracy przystępuje sie dopiero gdy inwestor zaakceptuje kwote końcową. Pozdrawiam z krakowskiego.
    dokładnie - najpierw oferta, (najlepiej kilka) a później robota, a dopiero na koniec kasa.
    jak coś wymyśle to coś napisze

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewelina_i_marek
    U mnie elektryk bierze od tablicy 150 dniówki. Ustalił, że będzie to robił sam przez 2 dni-czyli 300 zł. Ale u mnie jest 100 pól w tablicy do podłączenia i to trochę kombinowanego.
    A już myślałem, że tylko ja mam szafę w ścianie, a tu guzik prawda - ja mam "tylko" 70.
    U MNIE 100 PLN ZE WSZYSTKIM

  6. #26

    Domyślnie Re: rada od elektryka

    Cytat Napisał mario_PL
    dokładnie - najpierw oferta, (najlepiej kilka) a później robota, a dopiero na koniec kasa.
    jeszcze lepiej - kasa po kolejnych etapach, okreslonych w umowie
    best regards

  7. #27

    Domyślnie

    Ja za całość robocizny zapłaciłam 1400 zł. Nie wiem ile punktów ale poszło 80 puszek, 800 m kabli a tablicę mam 3x12, sporo gniazd schodowych, podłączenie bramy i altanki.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał hedom
    Cytat Napisał marcin714
    Cóż powiedzieć. Niech żyją punty. I niech ,żyją tani wykonawcy na dzień dobry. Na dowidzenia już tacy tani nie będą.
    niech żyją konkretne odpowiedzi na konkretne pytania
    Odpowiedź jest bardzo konkretna - trzeba się umawiać z wykonawcą na robotę, a nie na punkt, a jeśli już na punkt - to określić na początku co to jest punkt. Później takie niespodzianki wychodzą....

  9. #29

    Domyślnie

    Witam.
    W czasach gdy prowadziłem jeszcze wykonawstwo (instalatorstwo elektryczne) za tzw. pkt. liczono gniazdo1faz,3faz,wypust świetlny (żyrandol,kinkiet,lampa),rozdzielnia itp.
    Ja osobiście sznurowałem typową rozdzielnie domową max do 2 dni.
    Gość który liczy 1400PLN za rozdzielnie to chyba z Marsa przyjechał albo Londynu (tam dostawał 20Ł/godz chyba).
    Typowa cena za pkt. to miedzy 40-70PLN (netto);
    w domku o pow. ok.150m2 bedzie na oko 100-120pkt, oczywiście bez wodotrysków.Bo jak dojda elektryczne żaluzje,elektryczne bramy, kontrola dostępu, zdalna regulacja oświetleniem,ogrzewanie np. za pomoca GSM, inteligentne sterowniki itp. bajery; telewizja domowa,siec komputerowa to cena może wzrosnąc nawet dwu - trzykrotnie.
    I jedna ważna rada co do instalacji:
    stosowac przewody tylko na napięcie 750V, broń Boże na 500V (po pewnym czasie walą różnicówki), przewody wyłacznie z Telefoniki,ŚFK,Lapp i Helukabel.
    Wystrzegać się przypadkowych producentów, żal bedzie później kuc ładne kafelki czy gładzie.
    Gdyby ktoś potrzebował porady prosze pisac na priva [email protected]
    Pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    Ja pałciłam 2300zł: ponad 100 punktów, montaż tablicy, wkopanie kabla, instalacja TV, domofon i wszystkie wymagane papiery

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kaligula253

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-324
    Posty
    1

    Domyślnie

    300zł za w kopanie kabla?
    wkop sam ten kabel inie gadaj tyle

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony