dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 102
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moze K&Z ma 1,90 cm wzrostu? Normy określają wysokość dla ludzi ok 1,5-1,6 m wzrostu.
    Zobaczcie jak projektowało się kiedyś blaty w kuchni - na 85 cm. Teraz rzadko kto ma mniej niż 90 cm.

  2. #62

    Domyślnie

    wnosisz, ze teraz to ludzie powyrastali tylko na 190+ i nie ma już liliputków 150-160cm? i blaty trzeba na 90+ i schody powiększać?
    z tego co obserwuję to teraz wysokość blatów robi się "pod klienta" wygodę wiec bywa często i poniżej 85cm...

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    owszem, są niżsi ludzie, ale odnosiłam się do faktu, że komuś jest wygodnie chodzić na schodach o wysokości stopnia 20 cm. Być może wynika to z wysokiego wzrostu?

  4. #64
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    K&Z

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Koszalin - Jamno
    Kod pocztowy
    75-360
    Posty
    19
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    hej
    ja mam 174 cm wzrostu, maz ma 184 cm, cala rodzina wysoka .......nie wiem, ale skoro - jak mowicie - normy sa ustalane dla ludzi 150-160 cm, to gdzie sa normy dla ludzi wyzszych? Dla mnie podniesienie nogi o 2cm wyzej niz normy nakazuja to nie jest tragedia. Nie odczuwam zadnego dyskomfortu.
    (schodow jeszcze nie robimy, bo dopiero stan zero sie wykancza, a zrobimy takie jakie beda dla nas wygodne, maz z drewna wystruga i bedzie ok: Ja sie na razie nie upieram, ze taaakie wlasnie beda, tylko jesli bedziemy musieli zrobic wyzsze to zrobimy tak jak dla nas bedzie wygodnie).

    Moze normy powinny byc ustalane w widelkach, jakie wymiary sa -srednio - najwygodniejsze, ale indywidualnie powinny byc ustalane tak jak blaty kuchenne - pod wymiar, bo sa tez ludzie na tym swiecie, ktorzy maja powyzej 200cm wzrostu i co maja drobic jak gejsza, bo przepisy tak mowia?
    Widzialam program w tv o malzenstwie oboje grubo powyzej 200cm, wszystko w domu mieli robione pod wymiar, blaty, schody, lustra w lazience, tylko futryny i drzwi zostawili standardowe, pomimo tego, ze sa za male, zeby nawyku uchylania sie nie stracic, bo u sasiadow w czasie wizyty mogliby sobie glowy porozbijac.
    Ostatnio edytowane przez K&Z ; 23-10-2011 o 18:23

  5. #65
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar martinflash
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    mam schody
    H=18,5cm
    S=26 cm
    szerokość 90 cm

    czy muszę instalować poręcze? czy prawo budowlane mówi że muszą być? ładnie wyglądają białe ściany bez poręczy i ciemny dąb klepki
    jak dam poręcze to schody będą chyba zbyt wąskie!

  6. #66

    Domyślnie

    Moje schody: wysokość stopnia 17 cm, szerokość 27,5, długość 115 cm, i śliczny, wygodny spocznik. Balustrada jest, poręcze są (- bezpieczeństwo).
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  7. #67
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mastahh5

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    a
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    7

    Domyślnie

    Stoję przed podobnym problemem i wykonaniem schodów w najbliższym czasie.
    Rysunek w załączniku (parter po lewej, poddasze po prawej).
    W chwili obecnej w projekcie mamy:
    wys. 17,75, szer. 27 cm + 6 schodów zabiegowych, szer. klatki 100 cm.
    Nie ukrywam, że chętnie widzielibyśmy spocznik, ale niebardzo mamy pomysł jak to zrobić.
    Czy komuś nasuwa się jakiś pomysł?
    Rozważaliśmy spocznik na pierwszym biegu, a na drugim biegu kilka schodów zabiegowych, ale chyba braknie miejsca, a nie chcielibyśmy podnosić wys. schodów.

    Dzięki za wszelkie sugestie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SCHODY.jpg
Wyświetleń:	300
Rozmiar:	101,3 KB
ID:	187487

  8. #68
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał mastahh5 Zobacz post
    Stoję przed podobnym problemem i wykonaniem schodów w najbliższym czasie.
    Rysunek w załączniku (parter po lewej, poddasze po prawej).
    W chwili obecnej w projekcie mamy:
    wys. 17,75, szer. 27 cm + 6 schodów zabiegowych, szer. klatki 100 cm.
    Nie ukrywam, że chętnie widzielibyśmy spocznik, ale niebardzo mamy pomysł jak to zrobić.
    Czy komuś nasuwa się jakiś pomysł?
    Rozważaliśmy spocznik na pierwszym biegu, a na drugim biegu kilka schodów zabiegowych, ale chyba braknie miejsca, a nie chcielibyśmy podnosić wys. schodów.

    Dzięki za wszelkie sugestie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SCHODY.jpg
Wyświetleń:	300
Rozmiar:	101,3 KB
ID:	187487
    Nie ma takiej możliwości .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  9. #69
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    struna7

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Dzielnica
    Jędrzychów
    Posty
    30

    Domyślnie

    odgrzeję kotleta

    proszę o opinie na temat schodów
    10 x 17,1 o głębokości 27 cm + 3cm pod wyższym stopniem
    zabieg 79cm
    8 x 17,1 o tej samej głębokości i szerokości
    klatka schodowa :
    długość na pierwszym ciągu 322cm, na drugim 270cm
    wysokość od posadzki dolnej do górnej 308cm

  10. #70
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał struna7 Zobacz post
    odgrzeję kotleta

    proszę o opinie na temat schodów
    10 x 17,1 o głębokości 27 cm + 3cm pod wyższym stopniem
    zabieg 79cm
    8 x 17,1 o tej samej głębokości i szerokości
    klatka schodowa :
    długość na pierwszym ciągu 322cm, na drugim 270cm
    wysokość od posadzki dolnej do górnej 308cm
    Minimalna szerokość użytkowa schodów (czytaj niewygodna)to 80 cm.
    Szerokość użytkowa schodów mierzy się między wewnętrznymi krawędziami poręczy, a w przypadku balustrady jednostronnej — między wykończoną powierzchnia ściany a wewnętrzna krawędzią poręczy tej balustrady.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 10-06-2014 o 18:52
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    W projekcie mam schody o wymiarach:
    wys. stopnia 17,1cm
    głębokość 28cm
    Schody wylewane. Docelowo mają być obłożone drewnem (stopnice i podstopnice), bez wystających nosków.
    I tutaj mam pytanie: o ile muszę skorygować wielkość stopni pod drewno? A nie mam bladego pojęcia jaką grubość mają typowe dechy do tego typu okładzin.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  12. #72
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    W projekcie mam schody o wymiarach:
    wys. stopnia 17,1cm
    głębokość 28cm
    Schody wylewane. Docelowo mają być obłożone drewnem (stopnice i podstopnice), bez wystających nosków.
    I tutaj mam pytanie: o ile muszę skorygować wielkość stopni pod drewno? A nie mam bladego pojęcia jaką grubość mają typowe dechy do tego typu okładzin.
    Ja bym nie zmniejszał szerokość ,taka ingerencja pogorszy komfort wchodzenia ,wygodne schody to :
    wys. stopnia 15 cm
    głębokość 30 cm
    ale takie schody zajmują dużo miejsca w mieszkaniu ,28 cm szerokości bez noska to jest minimum ,jeżeli jest miejsce na poszerzenie stopni na 29 cm to warto dodać ten 1 cm .
    Klatka schodowa wydłuży się gdzieś o 16-18 cm
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 11-07-2014 o 17:49
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Dzięki animuss, dokładnie takie schody mam zaprojektowane do części dziennej. Na poddasze też nie będą niewygodne, gdyż taką głębokość stopnia mam na już gotowych schodach piwnicznych i są wystarczające do biegania
    Bardziej chodzi o to, o ile mam mniej lać betonu, aby zmieściła się jeszcze jakaś typowa (łatwo dostępna) deska drewniana. No chyba, że jak w oknach, nie mam już podziału na typowe i nietypowe wymiary?
    Jak pisałam, nie chcę standardowych trepów o grubości ok. 4cm, bo nie widzę w tym najmniejszego sensu (poza wyższą ceną, to będą brzydko wyglądać i ewentualnie nie będę mogła zamienić tego na płytki czy kamień). Czy są deski na schody o gr. 1-2 cm?
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  14. #74
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Dzięki animuss, dokładnie takie schody mam zaprojektowane do części dziennej. Na poddasze też nie będą niewygodne, gdyż taką głębokość stopnia mam na już gotowych schodach piwnicznych i są wystarczające do biegania
    Bardziej chodzi o to, o ile mam mniej lać betonu, aby zmieściła się jeszcze jakaś typowa (łatwo dostępna) deska drewniana. No chyba, że jak w oknach, nie mam już podziału na typowe i nietypowe wymiary?
    Jak pisałam, nie chcę standardowych trepów o grubości ok. 4cm, bo nie widzę w tym najmniejszego sensu (poza wyższą ceną, to będą brzydko wyglądać i ewentualnie nie będę mogła zamienić tego na płytki czy kamień). Czy są deski na schody o gr. 1-2 cm?
    Schody przed obłożeniem i po obłożeniu mają takie same wymiary ,ponieważ wszystkie stopnie obklada się takim samym materialem o takiej samej grubości .
    Przed wyszalowaniem i zalaniem schodów najlepiej wiedzieć już jakim materiałem zostaną obłożone ,ponieważ wysokość pieszego oraz ostatniego stopnia po obłożeniu "na gotowo" powinna zgadzać się z innymi stopniami i licować z podłogami .

    1. Zaczepienie pierwszego
    (od dołu) stopnia ustala się się mierząc od chudziaka parteru:

    wysokość stopni schodowych [plus] grubości styropianu [plus] grubość posadzki [plus] grubość obłożenia posadzki i [minus] grubość obłożenia schodów
    2.Następnie oblicza się całe schody (wszystkie stopnie takie same) a ostatni stopień powinien wyjść wyżej od stropu nad parterem .
    3.Wysokość tą oblicza się :
    grubości styropianu na stropie [plus] grubość posadzki [plus] grubość obłożenia posadzki i [minus] grubość obłożenia schodów
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 11-07-2014 o 19:49
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    animuss, to wszystko wiem i rozumiem. Ech... widocznie, jak to kobieta, nie potrafię dokładnie sprecyzować wypowiedzi...
    i [minus] grubość obłożenia schodów
    Chciałabym tylko wiedzieć, czy są deski na schody o gr. 1-2 cm? Jeśli tak, to śmiało mogę obniżyć schodki o ... no właśnie, o ile... 1-1,5-2cm?
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  16. #76
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    animuss, to wszystko wiem i rozumiem. Ech... widocznie, jak to kobieta, nie potrafię dokładnie sprecyzować wypowiedzi...

    Chciałabym tylko wiedzieć, czy są deski na schody o gr. 1-2 cm?
    Drewniane okładziny schodowe o takiej grubość to będzie problem,może Pani skonsultuje z jakimś zakładem stolarskim ,który jest w okolicy czy podejmie się wykończenia drewnem .
    Może obłożyć schody deskami laminowanymi Quick-Step i wykończyć je profilem Quick-Step Incizo. To grubość panela niecały 1 cm montaż na klej do schodów betonowych.
    Jest w wersji z noskiem i bez .
    Ceny nie znam musi Pani spytać .
    http://www.quick-step.com.pl
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Wielkie dzięki animuss Poszukam jeszcze czegoś na temat Quick-Step, bo warte rozważenia.
    Co do rozmów ze stolarzami, to starają się wcisnąć to co mają (3-4cm), ale nie tracę nadzieji, że znajdę kogoś bardziej elastycznego
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  18. #78

    Domyślnie

    Witam,

    Wątek o wysokości schodów, więc i ja się dołączę z problemem.

    Schody wylane, wykończeniówka na niemalże finishu i przyszło do robienia schodów (obłożenie betonowych schodów stopnicami drewnianymi).
    No i tutaj zonk...
    Okazało się, że wysokość pierwszego stopnia (mój błąd, że nie sprawdziłem tego szybciej) od gotowej posadzki (z płytkami) wynosi 17,5 cm. Stopnica drewniana ma 3,5 cm, czyli po obłożeniu wyjdzie całkowita wysokość co najmniej 21,5 cm.
    Pozostałe stopnie po obłożeniu będą miały po 17 cm wysokości. Szerokość stopni to 27 cm a długość to 98 cm.

    Teraz problem do rozważenia - mógłbym próbować skuć ten pierwszy stopień (w zasadzie wyciąć jakąś piłą do betonu) o ok. 4,5 cm, aby otrzymać po obłożeniu ok. 17 cm, ale to wiązałoby się z tym, że musiałbym również każdy następny (a jest ich w sumie 12 do spocznika) też podkuwać (ścinać) poczynając od kolejnego o ok. 4,1 cm, potem 3,7 cm i tak dalej - czyli zabawy mnóstwo.
    Nie mogę dołożyć jakiegoś małego podestu przed tym pierwszym - brak miejsca.
    Myślałem też, aby ten pierwszy stopień obłożyć stopnicą o grubości ok. 1,5 cm, ale wizualnie będzie beznadziejnie to wyglądać.

    Jedyną opcją jaka mi przychodzi do głowy jest zostawienie tego tak, jak jest w cholerę - po prostu pierwszy krok trzeba będzie zrobić większy - nie będzie to wygodne i nie do końca zgodne z zaleceniami/przepisami.

    Może Wy macie jakieś inne pomysły jak rozwiązać ten problem?

    Wszelkie rady mile widziane.

    Z góry dziękuję i pozdrawiam,
    Olek
    Dom 182m2 pow. uż. (ogrzewanej - podłogówka po całości) + garaż 42,5m2 i strych (nieogrzewane). Ściany 24cm + 20cm styro 0,032; na gruncie 18cm płyty PUR 0,023 (tylko w pomieszczeniach ogrzewanych - garaż 12 cm wylewki bez ocieplenia); strop nad piętem ocieplony 33cm wełny (18cm 0,033 plus 15cm 0,039), dodatkowo 23cm wełny 0,039 na strychu (18cm plus 5cm). Okna 3-szybowe z U<1 (ciepły montaż). WM z Reku Jan-Gaz 500. Pompa ciepła 'made by Wihajster' 12,5kW (6 odwiertów po 50m każdy).

  19. #79
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał aleksander_a Zobacz post
    Witam,

    Wątek o wysokości schodów, więc i ja się dołączę z problemem.

    Schody wylane, wykończeniówka na niemalże finishu i przyszło do robienia schodów (obłożenie betonowych schodów stopnicami drewnianymi).
    No i tutaj zonk...
    Okazało się, że wysokość pierwszego stopnia (mój błąd, że nie sprawdziłem tego szybciej) od gotowej posadzki (z płytkami) wynosi 17,5 cm. Stopnica drewniana ma 3,5 cm, czyli po obłożeniu wyjdzie całkowita wysokość co najmniej 21,5 cm.
    Pozostałe stopnie po obłożeniu będą miały po 17 cm wysokości. Szerokość stopni to 27 cm a długość to 98 cm.

    Teraz problem do rozważenia - mógłbym próbować skuć ten pierwszy stopień (w zasadzie wyciąć jakąś piłą do betonu) o ok. 4,5 cm, aby otrzymać po obłożeniu ok. 17 cm, ale to wiązałoby się z tym, że musiałbym również każdy następny (a jest ich w sumie 12 do spocznika) też podkuwać (ścinać) poczynając od kolejnego o ok. 4,1 cm, potem 3,7 cm i tak dalej - czyli zabawy mnóstwo.
    Nie mogę dołożyć jakiegoś małego podestu przed tym pierwszym - brak miejsca.
    Myślałem też, aby ten pierwszy stopień obłożyć stopnicą o grubości ok. 1,5 cm, ale wizualnie będzie beznadziejnie to wyglądać.

    Jedyną opcją jaka mi przychodzi do głowy jest zostawienie tego tak, jak jest w cholerę - po prostu pierwszy krok trzeba będzie zrobić większy - nie będzie to wygodne i nie do końca zgodne z zaleceniami/przepisami.

    Może Wy macie jakieś inne pomysły jak rozwiązać ten problem?

    Wszelkie rady mile widziane.

    Z góry dziękuję i pozdrawiam,
    Olek
    Podnieść całą podłogę( gruby podkład z twardego styropianu pod panelami) ,albo skuć schody ,ostrzegam ze to będzie uciążliwe i niebezpieczne przy schodzeniu ,pozostawiając pierwszy wysoki stopień .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  20. #80

    Domyślnie

    Witam,

    Również się dołaczę z moimi przemysleniami dotycżacymi schodów. W projekcie mam schody zabiegowe drewniane 15x18.8/25, Lepsze jednak wg mnie byłyby schody z podestem. Niestety raczej się nie mieszczą - przestrzeń na schody ma ok 180x200cm, wysokość ok 185cm. Dobrym pomysłem bedzie pójście na kompomis i zmniejszenie ilości stopni na zabiegu z 6 do 4 kosztem długości stopnia? Wydaje mi się że takie stopnie skręcające o 45 stopni powinny być już dośc wygodne, prawie jak podest, natomiast stopnie o długości ok 20cm powinny być jeszcze akceptowalne - dobrze kombinuję?
    Jak juz mowa o długości stopnia - dobrze rozumiem ze chodzi tu o przesunięcie w poziomie między kolejnymi stopniami a nie fizyczną długością pojedynczego stopnia? Piszę tu o różnicy wynikającej z długości noska.

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony