dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 102
  1. #81
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał rgal Zobacz post
    Witam,

    Również się dołaczę z moimi przemysleniami dotycżacymi schodów. W projekcie mam schody zabiegowe drewniane 15x18.8/25, Lepsze jednak wg mnie byłyby schody z podestem. Niestety raczej się nie mieszczą - przestrzeń na schody ma ok 180x200cm, wysokość ok 185cm. Dobrym pomysłem bedzie pójście na kompomis i zmniejszenie ilości stopni na zabiegu z 6 do 4 kosztem długości stopnia? Wydaje mi się że takie stopnie skręcające o 45 stopni powinny być już dośc wygodne, prawie jak podest, natomiast stopnie o długości ok 20cm powinny być jeszcze akceptowalne - dobrze kombinuję?
    Jak juz mowa o długości stopnia - dobrze rozumiem ze chodzi tu o przesunięcie w poziomie między kolejnymi stopniami a nie fizyczną długością pojedynczego stopnia? Piszę tu o różnicy wynikającej z długości noska.
    Proszę o projekt schodów .Długość stopnia to średnio 100 cm z lewej do prawej
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  2. #82

    Domyślnie

    Oczywiście miałem na myśli szerokość pisząc długość stopnia, długość stopnia wychodzi ok 90cm. W projekcie domu nie ma osobnego projektu schodów, więc daję wycinek rzutu parteru z wymiarami. Po przemyśleniu stwierdzam że raczej mógłbym przeciągnąć początek schodów o 2 stopnie wgłąb korytarza - tez to powinno dać większe możliwości.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	16,1 KB
ID:	290353  

  3. #83
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał rgal Zobacz post
    Oczywiście miałem na myśli szerokość pisząc długość stopnia, długość stopnia wychodzi ok 90cm. W projekcie domu nie ma osobnego projektu schodów, więc daję wycinek rzutu parteru z wymiarami. Po przemyśleniu stwierdzam że raczej mógłbym przeciągnąć początek schodów o 2 stopnie wgłąb korytarza - tez to powinno dać większe możliwości.
    Tak to dobre wyjście dołożyć 2 stopnie ,tylko proszę sprawdzić czy jest podciąg od stropu (belka) nad głową w miejscu wchodzenia na poddasze skróci się wysokość .Wyglądało by to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody (1).jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	75,5 KB
ID:	290468
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 22-11-2014 o 23:26
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  4. #84

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, i za rysunek - z tym że te 2 stopnie byłyby na dole a nie górze schodów - czyli na parterze. Miejsca jest dość, korytarz ma szerokość ponad 170cm czyli można te dwa stopnie zmieścić. W pionie powinno też być miejsce, belki jako obniżenia nie ma, sufit podwieszany wychodzi na wysokości 250cm, a tylko te 2 stopnie byłyby pod nim.

  5. #85
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał rgal Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź, i za rysunek - Miejsca jest dość, korytarz ma szerokość ponad 170cm czyli można te dwa stopnie zmieścić. W pionie powinno też być miejsce, belki jako obniżenia nie ma, sufit podwieszany wychodzi na wysokości 250cm, a tylko te 2 stopnie byłyby pod nim.
    Proszę dobrze sprawdzić czy nie będzie uderzać się głową w brzeg stropu po zmianie koncepcji podczas wchodzenia lub zbiegania . Brzeg stropu można ściąć ,obkuć pod skosem ale to trzeba konsultować z kierbudem .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  6. #86

    Domyślnie

    To już wyjdzie w trakcie realizacji, czy trzeba coś zmieniać w suficie - na razie wychodzi mi że jest dość miejsca (planowana wysokość między stopniem 3, czyli tym już bez stropu nad nim, a sufitem wychodzi ponad 190cm) więc nawet przy schodzeniu powinno się spokojnie mijać. W zapasie mam jeszcze 10cm - tyle mogę ściąć sufit podwieszany. Konstrukcji stropu na pewno ruszyć nie mogę - w tym miejscu jest wymian (strop drewniany).

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał rgal Zobacz post
    To już wyjdzie w trakcie realizacji, czy trzeba coś zmieniać w suficie - na razie wychodzi mi że jest dość miejsca (planowana wysokość między stopniem 3, czyli tym już bez stropu nad nim, a sufitem wychodzi ponad 190cm) więc nawet przy schodzeniu powinno się spokojnie mijać. W zapasie mam jeszcze 10cm - tyle mogę ściąć sufit podwieszany. Konstrukcji stropu na pewno ruszyć nie mogę - w tym miejscu jest wymian (strop drewniany).
    Stawiając miarę na brzegu stopnia mierząc do stropu.
    Przestrzeń nad schodami musi być dopasowana do wysokości człowieka. Żeby mieć pewność, że nawet wysokie osoby nie będą musiały się schylać wysokość nad schodami nie może być mniejsza niż 205 cm.
    Może zamiast pierwotnej wersji 6 stopni w spoczniku zrobić pięć (teraz wychodzą cztery) wtedy tylko jeden stopień trzeba dodać na dole .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Stawiając miarę na brzegu stopnia mierząc do stropu.
    Przestrzeń nad schodami musi być dopasowana do wysokości człowieka. Żeby mieć pewność, że nawet wysokie osoby nie będą musiały się schylać wysokość nad schodami nie może być mniejsza niż 205 cm.
    Może zamiast pierwotnej wersji 6 stopni w spoczniku zrobić pięć (teraz wychodzą cztery) wtedy tylko jeden stopień trzeba dodać na dole .
    No tak, od brzegu stopnia, znaczy trzeba liczyć z krawędzi 3 stopinia... Myślę że w takiej sytuacji zrobię ukośne ścięcie w suficie podwieszanym - wtedy spokojnie uzyskam te 205cm. Schodów bym nie modyfikował i zostawił 4 stopnie w spoczniku. Dzięki za pomoc, myślę że na razie plan jest ustalonyh, może więcej pytań bedę miał w trakcie realizacji, znaczy jak zacznę się zastanawiać nad gatunkiem drewna itd.

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Byłem zmuszony do popełnienia takiego podcięcia w stropie lanym betonowym.
    Uratowało mi to sytuację.
    jest wygodnie a nie mogłem rok spać z tego powodu.








    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 26-11-2014 o 14:13

  10. #90
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał rgal Zobacz post
    Dzięki za pomoc, myślę że na razie plan jest ustalonyh, może więcej pytań bedę miał w trakcie realizacji, znaczy jak zacznę się zastanawiać nad gatunkiem drewna itd.
    Co do drewna to odradzam bukowe, to drewno ciągle pracuje nawet sezonowane.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  11. #91
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    LasekD

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wawa i okolice
    Posty
    596

    Domyślnie

    Bo trzeba robić z buku parzonego
    Wtedy nie będzie "pracował"

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Co do drewna to odradzam bukowe, to drewno ciągle pracuje nawet sezonowane.
    Bukowego drewna nie chcę dawać z prostego powodu - nie podoba mi się. Najbardziej wizualnie mi pasuje sosna albo inne iglaste, ale nie bardzo się nadaje na stopnie (a szkoda, bo na piętrze w korytarzu będzie podłoga z modrzewia więc by się ładnie łączyło). Z drugiej strony w obróbce drewna iglastego mam doświadczenie, a z liściastym twardym jeszcze nie pracowałem, więc myślę o konstrukcji sosnowej ze stopniami dębowymi - to taki pomysł pierwotny.

  13. #93
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał LasekD Zobacz post
    Bo trzeba robić z buku parzonego
    Wtedy nie będzie "pracował"
    Bardzo nierównomierna jego kurczliwość jest przyczyną wyjątkowej skłonności do pęknięć.
    Cytat Napisał rgal Zobacz post
    Bukowego drewna nie chcę dawać z prostego powodu - nie podoba mi się. Najbardziej wizualnie mi pasuje sosna albo inne iglaste, ale nie bardzo się nadaje na stopnie (a szkoda, bo na piętrze w korytarzu będzie podłoga z modrzewia więc by się ładnie łączyło). Z drugiej strony w obróbce drewna iglastego mam doświadczenie, a z liściastym twardym jeszcze nie pracowałem, więc myślę o konstrukcji sosnowej ze stopniami dębowymi - to taki pomysł pierwotny.
    Mieszanie gatunków liść/igła może powodować naprężenia, nierówną pracę. Jesion ciemny jest twardy wytrzymały na stopnice twardszy nawet od dębu,a jasny bardziej miękki na podstopnice i policzki.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 30-11-2014 o 22:45
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  14. #94
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    LasekD

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wawa i okolice
    Posty
    596

    Domyślnie

    Kolego,jesteś nad wyraz przezorny
    On nie będzie mieszał gatunków drewna przy klejeniu,co może doprowadzić do tego co opisałeś
    tylko będą to inne elementy,a to zasadnicza różnica
    Nic nie stoi na przeszkodzie aby zastosować policzki/wangi iglaste,a stopnie liściaste
    Naprężenia w postaci efektów ubocznych tu nie mogą wystąpić i nie wystąpią

    Co do buku,to już napisałem
    Po to stosuje się jego parzenie,aby wyeliminować zacytowane przez Ciebie pęknięcia i kurczliwość
    To tyle w tym temacie

  15. #95
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał LasekD Zobacz post
    Kolego,jesteś nad wyraz przezorny
    On nie będzie mieszał gatunków drewna przy klejeniu,co może doprowadzić do tego co opisałeś
    tylko będą to inne elementy,a to zasadnicza różnica
    Nic nie stoi na przeszkodzie aby zastosować policzki/wangi iglaste,a stopnie liściaste
    Naprężenia w postaci efektów ubocznych tu nie mogą wystąpić i nie wystąpią

    Co do buku,to już napisałem
    Po to stosuje się jego parzenie,aby wyeliminować zacytowane przez Ciebie pęknięcia i kurczliwość
    To tyle w tym temacie
    Nie warto pakować sosny do nowych dębowych trepów,sosna (słoje, kolor) wygląda całkiem inaczej niż dąb,efekt może być ciekawy,albo tragiczny.
    Wolałbym zastosować oklejenie wangi sosnowej cienkim obłogiem ,lub okleiną z dębu.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 01-12-2014 o 18:19
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  16. #96
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    LasekD

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wawa i okolice
    Posty
    596

    Domyślnie

    O,teraz mówisz do rzeczy
    Na materiale zaoszczędzi parę złotych,a efekt będzie tak jak napisałeś opłakany

  17. #97

    Domyślnie

    Odświeżę nieco wątek, bo tyle postów napisane o schodach, a jakoś nikt nie raczył zauważyć bardzo istotnej (o ile nie naistotniejszej) kwestii, a mianowicie LICZBY STOPNI w jednym biegu!
    Toż logicznym jest, że mając do pokonania 2x8 trepów o wysokości 18cm. mniej się człowiek umęczy, niżby miał pokonać 2x12 trepów o wysokości 15cm. Różnica wynosi 50%, a stan zmęczenia oceniam o 30% na korzyść schodów wyższych, ale o mniejszej liczbie stopni.
    Napiszcie może, ile stopni macie w jednym biegu? Wg mnie górna granica, która nie powoduje zmęczenia, to 9.

  18. #98

    Domyślnie

    Witam Podepnę się do tematu. Moja wnęka na schody ma 260cm długości na 200 szerokości od ściany do ściany. Jakie schody polecacie?
    Będą po nich biegały dzieci oraz będą wnoszone różne przedmioty.
    Chodzi mi o radę dotyczącą ilości i wymiarów stopni , biegów itp. nie o rodzaj drewna z jakiego będą zrobione

    Proszę o porady i z góry dziękuję

  19. #99
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    portaga - max liczba schodów w jednym biegu to 17 schodów (schody proste). Ja mam 8 schodów, spocznik i 8 schodów.

    Figusiol - planujsz schody drewniane czy betonowe. Przy długośc 260 cm nie zmieszczą się schody ze spocznikiem.

  20. #100

    Domyślnie

    Planuję drewniane. Czemu ze spocznikiem nie da rady? Moge wydluzyc klatke do 270cm max. Ile by musialo byc zeby spocznik zrobic? A jak nie ze spocznikiem to jakie?

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony