dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Jaka jest różnica między taśmami kalenicowymi

    Witajcie
    Jak jest różnica pomiędzy taśmą kalenicową całą z aluminium z dziurkami a taką która w środku ma tkaninę paroprzepuszczalną i czym się one różnią od takiej ze szczotką. Chodzi mi o funkcjonalność, parametry zastosowanie itp.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Taśma z tkaniną doskonale się układa, doskonale wentyluje i uniemożliwia zawiewanie śniegu. Cała taśma aluminiowa z dużymi otworami umożliwia zawiewanie dużej ilości śniegu a z małymi znacznie gorzej wentyluje. Taśma ze szczotkami jest cała z tworzywa (jest do niczego) a wystające z pod gąsiora szczotki narażone są na działanie promieni słonecznych, które powodują totalne zniszczenie. Ma duże otwory umożliwiające zawiewanie śniegu. Jej żywotność nijak się nie ma do żywotności pokrycia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    A ja kupiłem ołowianą. Nie zwróciłem uwagi, czy ma otwory, ale jedno już wiem. Jezeli ma, to będzie zawiewał mi śnieg.
    Tu była reklama.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Taśmę ołowianą kolorową z samoprzylepną powłoką bitumiczną stosuje sie do obróbki kominów. Nie ma ona żadnych otworów i nie nadaje się pod gąsiory. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Taśmę ołowianą kolorową z samoprzylepną powłoką bitumiczną stosuje sie do obróbki kominów. Nie ma ona żadnych otworów i nie nadaje się pod gąsiory. Pozdrawiam.
    Chyba jednak nie zrobiłem babola. Kupiłem taką
    Tu była reklama.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Tak taką taśmę można stosować pod gąsiory. Jest ona identyczna jak aluminiowa. Dla lepszego przylegania do dachówki powinna mieć paski butylowe na brzegach. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    No właśnie o takie info mi chodziło. Zamówiłem taśmę przez net ale zamiast tej z tkaniną przyszła cała aluminiowa (podobno przez pomyłkę ) no i zastanawiałem się czy wymieniać ale chyba trzeba.

  8. #8

    Domyślnie

    nie kupuj z dziurkami będziesz miał zimą śnieg ja po dwóch latach wymieniłem na taśme z tkaniną

  9. #9

    Domyślnie

    możecie poradzić jakiej firmy taśmę wybrać? sprzedawcy najczęściej proponują mi MDM (Vent Roll), wiem że jest jeszcze IVT(np Duo-Roll), Corotop (Corovent) Dorken (Delta Vent-Roll), różnią się jakoś szczególnie jakością? czy kierować się po prostu dopasowaniem koloru do gąsiora i ceną?

    zwłaszcza do AndrzejaW

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariku
    możecie poradzić jakiej firmy taśmę wybrać? sprzedawcy najczęściej proponują mi MDM (Vent Roll), wiem że jest jeszcze IVT(np Duo-Roll), Corotop (Corovent) Dorken (Delta Vent-Roll), różnią się jakoś szczególnie jakością? czy kierować się po prostu dopasowaniem koloru do gąsiora i ceną?

    zwłaszcza do AndrzejaW
    Właśnie dostałem taśmy z MDM ale się pomylili przy wysyłce i zamiast takich z tkanina dostałem całe aluminiowe. Jutro ma byc wymiana(druga wysyłka) to może coś powiem. Jak się tak tym taśmom przyglądam to w przypadku aluminiowych wielkiej filozofii nie ma. A te z tkaniną to chyba analogia do folii dachowych. W vent rollu MDM tkanina jest du ponta (przynajmniej na zdjęciach)

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar malgoss
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Właśnie mi dziś podrzucili taką próbkę z MDM - taśma prezentuje się naprawdę ciekawie, cienka włóknina (śniegu nie wpuści ), podwójne szycie, szeroki pasek kleju i przystępna cena. Choć do tej pory miałam do czynienia z IVT duo i uni roll to kupując od MDM-u tę z tkaniną podjąłeś dobrą decyzję

  12. #12

    Domyślnie

    Dostałem te taśmy. Wyglądają sensowniej od tych aluminiowych ale ta tkanina w środku nie jest Du ponta. Towar OK ale maja bałagan z wysyłkami bo znowu przysłali mi ciemnobrązowy chociaż napisałem wyraznie że chcę brązowy i podałem dokładnie symbol artykułu o tym kolorze.

  13. #13

    Domyślnie

    też wzięliśmy MDM taśmę i pozostałe akcesoria, sprzedawca był przekonujący
    I.W. zamawiałeś/łaś bezpośrednio od producenta? ciekawa jestem po ile?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariku
    też wzięliśmy MDM taśmę i pozostałe akcesoria, sprzedawca był przekonujący
    I.W. zamawiałeś/łaś bezpośrednio od producenta? ciekawa jestem po ile?
    Niestety z allegro, więc pewnie drożej, tylko wysyłka była bezpośrednio z MDM. Nie wiem jak z nimi ale kilku producentów nie chciało ze mną gadać jako z odb indywidualnym (min. Euronit) i musiałem przez pośrednika. Taśmę płaciłem 13,99 za metr a jak u Was?

  15. #15

    Domyślnie

    my wszystkie akcesoria kupowaliśmy razem z dachówką, za taśme wyszło nam 17zł/m, wiem że można było taniej, choćby przez allegro właśnie
    ale za to udało mi się wytargować dobry rabat na dachówkę (28%)

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariku
    my wszystkie akcesoria kupowaliśmy razem z dachówką, za taśme wyszło nam 17zł/m, wiem że można było taniej, choćby przez allegro właśnie
    ale za to udało mi się wytargować dobry rabat na dachówkę (28%)
    Ja dachówkę kupiłem nieco drożej niż można było ale znowu z koleii ważne były koszty transportu i możliwość depozytowania w hurtowni blisko budowy

  17. #17

    Domyślnie

    Dzwoniłem do przedstawiciela MDM (chciałem kupić folię bezpośrednio od nich) ale spuścił mnie na drzewo - są fimą produkcyjną i dystrybucja jest przez skłądy budowlane. Czyli od tego producenta bezpośrednio się nie kupi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony