dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie WOLF czy VAILLANT co lepsze?

    Witam.
    Mam niewielki domek (125m2) o zapotrzebowaniuy ok 40kw/m2.
    Z obliczeń wynika że wystarczy mi jednofinkcyjny kociol kondensacyjny ok 7kw.
    Zastanawiam która firma ma lepszy produkt. Co wybrac Vaillant czy Wolf.?
    I czy jego moc 5-12 kw wystarczy do CWU 300l.

    Może ktos cos doradzić?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Moc wystarczy do ogrzania zasobnika o pojemności 300 L (pojemność pewnie ze względu na solary) ale w jakim czasie Nie znam dokładnie kotłów firmy Wolf ale wiem że Vaillant jak każdy kociołek ma priorytet ciepłej wody ale można go ustawić na grzanie równoległe co myślę że ma znaczenie kotły są podobne do siebie ale różnice są np. w automatyce
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Własnie tak priorytet by mnie interesował, czy w jednym i drtugim można taki priorytet ustawić.?

    No i co z trwalościa tych kotłów?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jewrioszka
    Własnie tak priorytet by mnie interesował, czy w jednym i drtugim można taki priorytet ustawić.?

    No i co z trwalościa tych kotłów?
    mam wolf cgs (lodowka kondensacyjna) i na samym kotle masz tylko on/off pokretlo temp grzania i pokretlo temp wody w zasobniku.. ja mam z DWTM (taki juz nieoferowany steorwnik do pogodowki-bardzo nieprzyjazny w obsludze) i z tego co wiem nie ma tam priorytetu ustawianego.. po prostu chyba on jest taki ze jak trzeba grzac wode w zasobniku to ja grzeje (wylaczajac na ten czas ogrzewanie domu)
    zasobnik niewielki (90L?) ale warstwowy wiec zagrzania baniaka to naprawde szybko leci (nibgdy cieplej wody nie zabraklo w trakcie napelnianai wanny).
    Serwis wolfa jak i jego marketing to dno!!!!!.. serwisantow gwarancyjnyhc niewielu i zlewka totalna (przez blad instalacji musialem wymieniac czujnik temp wody w baniaku-> czekalem na niego 2 tygodnie chyba!!!)
    Sam kociol wydaje mi sie porzadny (ale ze mam go dopiero rok wiec jescze za wczesnie na chwalenie). Pamietam ze lodowki kondensacyjne wariata, wismana, junkersa, broetje itp byly drozsze o jakies 1500-2000pln wiec podjalem ryzyko (nie zaluje tym bardziej ze u mnie na osiedlu teraz takich dokldanie kotlow chyba z 5 jest )
    Jest chyba kilka odmian elektroniki sterujacej wiec telefon do wolfa i pytaj sie kogos na infolini
    Moj dwtm to jezeli chodzi o interface obslugi to dobry przyklad ...zlego przykladu.. nowsze odmiany wizualnie sa ladniejsze (wiecj guziczkow+design).. ale nie wiem nin o nich
    Przyklad debilizmu w moim DWTM... ustawilem ze ma grzac ciepla wode od np 6 do 22.30... nastapila zmiana czasu i z 22.30 zrobila sie 21.30.. kapanie dzieciaka, mycie naczyn itp -> brak cieplej wody.. idzeisz sie kapac... lodowka
    Co mozna zrobic? a wiec wyciagnac wtyczke zasilajaca od DWTMa.. wtedy niezaleznie od czasu grzanie jest wg pokretel na piecu... 5 min czekania i mam ciepla woda... a pozniej chwila zastanowienia.. czy w wolfie "inzyniery" nie przewidzialy ze czasem ciepla wode mozna chciec poza godzinami zaprogramowania? (do grzania akurat wymuszanie reczne jest mozliwe)
    Rada: wiec wybierajac kociol zapoznaj sie z intrukcja obslugi sterownika zebys nie zalowal!!!
    Przemek

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    czyli chyba jednak zdecyduje sie na Vaillanta

    A może ktos jeszcze doda cos od siebie?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jewrioszka
    czyli chyba jednak zdecyduje sie na Vaillanta
    A może ktos jeszcze doda cos od siebie?
    zdobadz instrukcje obslugi urzadzen, ktore Ciebie interesuja
    dowiedz sie o ceny po jakich Ty moglbys jedno i drugie urzadzenie dostac ( umnie to bylo okolo 2 tys roznicy!!!! - to pomoglo mi przymknac oko na mniej znana u nas marke i slabiej rozwiniety serwis)
    W przypadku obu urzadzen 'odczucia innych' pewnie sa podobne - w domu zima jest cieplo
    Dodam, ze jakis instalator powiedzial mi ze najlepsza sa kotly broetje (ale ich cena pomogla mi szybko z nich zrezygnowac) i ze wolfy sa dobre (i dlatego na to padlo)

    Przemek

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Priorytet ciepłej wody to ma każdy kociołek ale w Twoim przypadku przy małej mocy kotła i dużym zasobniku kociołek bardzo długo może grzać ciepłą wodę np. porą wieczorową i w tym czasie nie będzie grzał domu a ustawiając na grzanie równoległe w tym samym czasie będzie grzał zarówno grzejniki jak i zasobnik Decydując się z kolei na tak duży zasobnik i mając kociołek o tak małej mocy sprawdził bym na stronie producenta zasobnika jaki jest czas grzania przy tej mocy
    Vaillant to solidna i bardzo popularna marka nawet do tego stopnia że każdy z całej gamy kotłów Vaillanta potrafi naprawić Kowal
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    to ja dołożę jeszce trzy grosze

    każdy kocioł ma zawsze ustawiony priorytet cwu

    co do Brotje i do Przemka to masz najbardziej rozwinięty serwis w polsce w twym regionie co do jakości kotła niema co dyskutować gdyz najpierw trzeba poznać jego budowę a dopiero podem porównywać z konkurencja

    operuje w tzrech firmach Vailant (najpopularniejszy sam się sprzedaje)
    viessmann (jakość ?!?, marka, )
    brotje (nieznanna marka , trzeba poznać)

    jako ze wspolpracuje z powyższymi firmami nie powinienem ukazywac ich błedów co i nie zrobie

    Niezły a co do "Kowala" to miałęś chyba na myśli Nazwisko a nie profesje

    na 100% ustawisz kondensata bez analizatora itd


    co do przytoczonych lodówek wersja pogodowa
    viessmann vitodens 333 - 13939 neeto katalog + zdalne sterowanie min 441
    vaillant ecoCompact 11100 + zdalne sterowanie 700
    broetje bbk 10100 + zdalne sterowanie 663
    wolf cgs 20/160 9800 netto

    ceny netto katalog 1E=3,9 zł
    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Napisałem przecież z dużej litery Henio Kowal pracuje w Vaillancie naprawdę łepski facet
    Można go zastać na infolinii Vaillanta a swoją droga może należało by wspomnieć o tej infolinii jest ona pomocna zarówno dla serwisantów, instalatorów jak i inwestorów a działa w ten sposób że osoba dzwoniąca i mająca jakiś problem z kotłem mówi dla pracownika Vaillanta z jakim kotłem ma problem a pan Kowal idzie do sali szkoleniowej i staje dokładnie przed takim samym kotłem podłączonym do instalacji i mówi krok po kroku co należy robić (który kabelek przeciąć czerwony czy zielony)
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafslusarczyk
    co do przytoczonych lodówek wersja pogodowa
    viessmann vitodens 333 - 13939 neeto katalog + zdalne sterowanie min 441
    vaillant ecoCompact 11100 + zdalne sterowanie 700
    broetje bbk 10100 + zdalne sterowanie 663
    wolf cgs 20/160 9800 netto
    ceny netto katalog 1E=3,9 zł
    katalog a rzeczywistosc to 2 swiata jak w realityszol polsatu
    wolfa cgs z pogodowka dwtm mialem za 8,5tys brutto (czytaj 22%!-wtedy katalogow netto byl drozej w promocji) niecaly rok temu (na allegro ktos tam te kotly sprzedawal )
    do sterownika pokojowego (ktory posiadajac np jakis tryb 'party' itp co np rozwiazywalo problem 'a mimo, ze ustawilem niegrzac wody to ja chce miec ja i juz) trzeba bylo doplacic chyba jakis 600pln
    Drobnostki ale moga robic roznice to np osprzety typu 'zestaw bezpieczenstwa', przejsciowka pomiedzy kotlem a kominem, dodatkowe blachy (nie zart!), ktore w wolfie maskowaly rury i kosztowaly pewnie z 200pln, ewentulanie wymuszane platne uruchomienie (w wolfie gratis), platne przeglady gwarancyjne i jeszcze pare marketingowych trikow na wyciagniecie dodatkowje kasy)
    Warto sie dowiedziec a nie tylko pytac o 'odczucia'
    Co do znanej/nieznanej marki wpsiujac w www.google.de "wolf cgs heizung" wyskoczylo mi jakies 17 tys linkow
    dla porownania viessmann vitodens heizung daje 20tys
    vaillant ecoCompact heizung 0,8tys
    broetje bbk heizung 73strony tylko
    Przemek

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Przemek różnica w cenie to 60 zł. Z tym że wolf jest z tym sterownikiem na który tak narzekasz, a Vaillant bez .

  12. #12

    Domyślnie

    jewrioszka może pomyślisz o dedietrichu
    http://www.dedietrich.com.pl/new/WHE_folder.pdf
    Fajne kocipołki i zestaw z zasobnikiem 100l możesz mieć za około 7000 zł
    Dedietrich ma bardzo fajna pogodówkę... polecam
    hydraulik.net.pl

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    nie znam "jeszcze" sterowania WOLFA(zapoznam sie w miare możliwoścI)

    co do sterowania w vailalncie to nowe sterowniki są bardzo komunikatywne - zdecydowanie nie polecam VRC 420 (dwa obiegi gzrewcze)


    przemek
    katalog a sprzedaz to oczywiscie dwie róznes prawy ale jest to pk wyjścia i odniesienia
    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrol
    jewrioszka może pomyślisz o dedietrichu
    http://www.dedietrich.com.pl/new/WHE_folder.pdf
    Fajne kocipołki i zestaw z zasobnikiem 100l możesz mieć za około 7000 zł
    Dedietrich ma bardzo fajna pogodówkę... polecam
    Piec mam za ok. 4500 plus zasobnik biwalentny 300l za niecałe 2000.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał jewrioszka
    Przemek różnica w cenie to 60 zł. Z tym że wolf jest z tym sterownikiem na który tak narzekasz, a Vaillant bez .
    nie moj sterownik bo moj nie jest juz w sprzedazy, nowego nie znam
    co do zasobnika 300 litrow.. maiem obawy czy 90L wystarczy, czy nie dostanie zadyszyki przy napelnianiu wanny - zero problemow.. jak woda jest zimna to doslownie po paru minutach mozna korzystac z cieplej wody .. rewelacja (tym bylem zaskoczony)
    co do formy ja chcialem lodowke bo calosc stoi w dolnej lazience i aspekt estetyczny mial dla mnie zanczenie
    Pozatym slyszalem, ze w duzych baniakach latwiej rozwijaja sie jakies tam bakterie (czy to strachy na lachy - nnie wiem)
    W kotlach z tego co wiem wazna jest minimalna moc z jaka kociol pracuje (broetje mial chyba od dolu szeroki zakres pracy)- najczesciej kociol pracuje na wolnychc obrotach i lepiej jak praca jest ciagla niz on/off
    Przemek

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    przemaek masz zasobnikwarstwowy 90L relacja do zasobnika węzownicowego ma sie tak że odpowiednikiem jego jest 150-190L węzownicowy

    nagrzewa sie warstwowo wiec woda ciepła dostępna jest natychmiast
    lodówka to kocioł 2f z zasobnikiem magazynującym

    zasobnik biwalentny 300L to w ukladzie gdy bedzie podłaczony kolektor słoneczny - a nie ma słońca to masz dostępne TYLKO 120-150L wody

    do czasu montażu kolektorów można zpiąc dwie weżownice odbiór ciepła przez zasobnik jest 2X

    mam coś takiego spiętego i chyba lepiej sie sprawdzi niż inwestycja w kolektory słoneczne
    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  17. #17

    Domyślnie

    Od 2 lat mam najmniejszego kondensta Vaillanta (symbolu nie pamiętam) i nie wiem czy gdybym miał kupować po raz drugi nie wybrałbym Termeta.
    Przez pierwszy sezon wszystko było ok, jednak pod koniec zimy kocioł zaczął jakoś głośno sie uruchamiać. Przez 1-3 sekund słychać głośne uuuuuuuuuu, następnie wszystko wraca do normy tzn kocioł pracuje cicho. Co najciekawsze to taka sytuacja ma miejsce tylko gdy kocioł uruchamia się na potrzeby c.o., gdy uruchamia się aby zagrzać wodę nie wydaje żadnych dzwięków.
    Ale przyszła wiosna i temat umarł smiercią naturalną do nast. sezonu grzewczego. Mój instalator poradził mi abym sobie przedłużył gwarancję na nast. rok to może w tym czasie coś sie wyjaśni z tym wyciem. Tak też zrobiłem. Przyjechał serwisant z firmy Hydrosystem z Lublina, zrobił przegląd kotła i powiedził że on tu nic nie widzi ale na wszelki wypadek poprawił coś z wentylatorem. Przy okazji jego wizyty zgłosiłem tez usterkę polegajacą na błędnym wskazywaniu temp. zewnętrznej (róznica wynosiła kilkanaście stopni - im niższa tem na zewnątrz tym wieksza różnica), sugerowałem, że jest to wina zewnętrznego czujnika. Pan serwisant podpiął sprzęt, sprawdził i powiedził że wszystko jest ok. Czujnik wymieniłem sam na własną rękę (dostała sie do niego woda - wina instalatora) i wszystko z pomiarem temp wróciło do normy. Wycie jak było tak jest - całe szczęście że słychać je dużo bardziej na zewnątrz niż w środku domu. Aktualnie szukam dobrego serwisanta z okolic Lublina ale raczej z innej firmy. Wnioski niech każdy wyciagnie sam.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Wnioski są takie że prawdopodobnie nie miałeś szczęścia zarówno do instalatora jak i serwisanta a kociołek Vaillanta może być w porządku tylko nie ma go kto dopieścić Lublin to chyba całkiem spore miasto powinieneś bez problemu znaleźć dobrego serwisanta i nie powinno to być takie trudne wystarczy zadzwonić do przedstawiciela handlowego na tym terenie albo nawet zadzwonić do Vaillanta i poprosić o namiary na dobrego serwisanta jestem pewien że pomogą
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    jarekv
    odczytaj wiadomość na priv

  20. #20

    Domyślnie wolf

    Witam .Serwis wolfa jest tragedią to fakt .Jeżeli chodzi o sprzęt to ten sprzedawany w naszym kraju to niestety staruszki ale na zachodzie firma jest porównywana do viessmanna. Wesołych Świąt

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony