dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 44
  1. #21

    Domyślnie

    Wielkie dzięki VPS!
    Napiszę czy pomogło.
    Wszystkim życzę Wesołych Świąt!

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie Re: wolf

    Cytat Napisał mozetakamozenie
    Witam .Serwis wolfa jest tragedią to fakt .Jeżeli chodzi o sprzęt to ten sprzedawany w naszym kraju to niestety staruszki ale na zachodzie firma jest porównywana do viessmanna. Wesołych Świąt
    Masz jakieś podstawy żeby tak twierdzić, że u nas to staruszki? Czy może po prostu piszesz tak bo ... kiedyś w Polsce wiele firm opróżniało magazyny? ten okres skończył się jakieś 10 lat temu.

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko
    zerknij na ofertę Junkersa wiszący kondensat jest aktualnie ponad 1kzł tańszy od vailanta. Serwis mają napewno jeden z lepszych o ile nie najlepszy. Można także wyrwać lodówkę Junkersa w dobrej cenie.
    Jeśli zaś chodzi o markę Broetje jest to marka stowrzona na potrzeby jednej z sieci hurtowni sanitarnych. Instalatorzy ją polecają bo mają na niej duże rabaty i jak ją wepchną klientowi to spory kawałek kasy zostaje im w kieszeni.
    w ofercie tej sieci dystrybucyjnej jest także vaillant, junkers tak wiec ie jest brotje jedynym produktem w gamie kotłów

    marka nie jest stworzona na potrzeby firmy - jest tylko jest wyłącznym jej dystrybutorem - jedynym w polsce

    sprzedaż poprzez instalatorów - ludzi znających sie na branży mających szerokie pojecie o kotłach i mający alternatywe wyboru

    rabaty są podobne jak od inych producentów

    bretje to marka która ma oceny bardzo dobre od "stiefung warentest"
    wiem inne firm tez - uprzedzę odpowiedz

    http://www.stiftung-warentest.de/onl...10/114598.html


    już "wkrótce" bedzie sala szkoleniowa w krakowie wiec można bedzie osobiście zobaczyć pracujące kotły

    nie jestem pracownikiem BIMS a jedynie z nim współpracuje z innymi firmami też

    polecam dobre produkty i te które sam sprawdziłem - decyzja zawsze jednak ostateczna lezy po stronie inwestora
    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Pagaziatko tematem nie jest który kocioł tańszy lecz który lepszy. Tańszy nie znaczy lepszy, droższy tez nie.
    Interesuje mnie stosunek ceny do takich walorów jak:.

    a) serwis
    b) niezawodność
    c) przyjazny interfejs
    d) parametry
    e) szeroki zakres modulacji mocy

    Drożyzna odpada, bo nie cierpię "mercedesów" w swojej klasie, w związku z czym nie dopłacam 30 do 100% za metkę lub logo.
    Chińszczyzny tez nie.

    P.S.

    Zresztą mercedesy według ostatnich badań to szroty.

  5. #25

    Domyślnie

    Cześć .Jewrioszka to nie są moje wymysły to fakty.Niestety bo uważam firme wolf za jedną z najbardziej solidnych.Pozdrawiam.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał mozetakamozenie
    Cześć .Jewrioszka to nie są moje wymysły to fakty.Niestety bo uważam firme wolf za jedną z najbardziej solidnych.Pozdrawiam.
    1. Gdzie to niby określiłeś że Wolf jest najlepszy? Chyba dopiero teraz. Do tego postu nie opowiedziałeś się za żadnym z kotłów, a jedynie napisałeś że Wolf oferuje u nas starocie i że serwis ma do kitu, ale za to "zachodzie" jest uważany za jeden najlepszych. Nigdzie też nie napisałem że to są twoje wymysły, spytałem jedynie jakie masz podstawy aby tak twierdzić.

    2. Dzięki za ostatni post jesteś pierwszym który tak wyraźnie wyraził swoją opinię.

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    jawrioszka uprzedziłeś-(aś) mnie swoja odpowiedzią w stosunku do "mozetakamozenie"
    najpierw piszesz że wolf be a potem że cacy????

    napisz co masz u siebie?

    może dodaj też coś o tych kolektorach do ogrzewani\a C.O.

    wiem iz ta zima była jaka była ale gdyby to był ubiegły rok to le bys pogrzał??? z solarów

    nie ma jedynego dobrego kotła jak i nie mam jedynego idealnego projektu domu , samochodu, telefonu itd
    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    rafslusarczyk-Dopiero przymierzam sie do zakupu kotła. Rozważam te dwie opcje bo są w przystępnej cenie i mają wystarczająco małą moc ( i sporą modulacje) dla mojego domu. ( ściany U=0,12, okna U=0,6, dach U=0,14, podłoga na gruncie U=0,15 - szacunkowo bo audytu nie robiłem).


    P.S.

    Czy ja tu gdzieś pisałem o kolektorach ?

    Przymierzam sie tez do kolektorów rurowych ( wcale nie są już takie drogie) i zasobnika C.W.U 250-300l, ale na razie tylko C.W.U jak sie sprawdzą to dokupię i dodam do podłogówki.

    Widzę że odrobiłeś pracę domową,ale to ty mi powiedz co sądzisz o produktach "Insbudu"

    Domyślam sie tez że znasz sie na rzeczy, więc może mi powiesz ( może być priv) co lepiej kupić Wolfa czy Vaillanta? Nikt nie posądzi cię o stronniczość bo u mnie ich instalował nie będziesz.

    No i jeszcze jedno I'am men.

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    co do kolektorów to było do "mozetakamozenie"

    co do kolektorów to SORY ale w naszym klimacie przy tej szeokości inwestowanie w kolektory do podgrzewu C.O to POMYŁKA i wyzucanie pieniędzy w błoto (chyba że tak chcemy lub mamy dofinansowanie)

    co zrobisz z nadmiarem ciepła w lecie - basen?!?

    jeżeli masz kupić kolektory aby pokazac sie pzred sąsiadem to za mniejsze pieniądze jest Lodówka 300L z PC działająca cały rok bez ograniczen bez wymiany glikolu, bez obaw o przegrzanie jak w przypadku kolektorów, z możliwościa dodatkowego chłodzenia w okresie upałów

    mój do mam nadzieję że bedzie miał podobne parametry jak opisywane Twe (super by było) prawie Pasiv


    przy takich parametrach mozna pokusić sie o kocioł kondensat + zasobnik (x)L
    najnizsze moce to dedietrich i brotje
    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    co do kolektorów to było do "mozetakamozenie"

    co do kolektorów to SORY ale w naszym klimacie przy tej szeokości inwestowanie w kolektory do podgrzewu C.O to POMYŁKA i wyzucanie pieniędzy w błoto (chyba że tak chcemy lub mamy dofinansowanie)

    co zrobisz z nadmiarem ciepła w lecie - basen?!?

    jeżeli masz kupić kolektory aby pokazac sie pzred sąsiadem to za mniejsze pieniądze jest Lodówka 300L z PC działająca cały rok bez ograniczen bez wymiany glikolu, bez obaw o przegrzanie jak w przypadku kolektorów, z możliwościa dodatkowego chłodzenia w okresie upałów

    mój do mam nadzieję że bedzie miał podobne parametry jak opisywane Twe (super by było) prawie Pasiv


    przy takich parametrach mozna pokusić sie o kocioł kondensat + zasobnik (x)L
    najnizsze moce to dedietrich i brotje
    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Z kolektorami to przesadzasz, opłaca sie instalować nawet za kołem podbiegunowym, a klimat niema to nic do rzeczy, większe znaczenie ma nasłonecznienie. szerokośc niema tez wiekszego znaczenia, bo kolektor próżniowy ustawiasz na naslonecznienie zimowe, a on i tak sobie poradzi. W tej chwili można przyzwoity zestaw za ok 6-7 tys. (solar rurowy plus zasobnik 300l) czy za tą cene kupię PC?
    np. "Insbud" z Olkusza, chyba że jako dobry sąsiad owego producenta wiesz o czymś o czym ja nie wiem.

    P.S.

    To samo niektórzy piszą o moim dociepleniu. Że jest ekonomicznie nieuzasadnione, niestety biorą pod uwagę jedynie ceny izolatorów i traktują je jak wydatek (zamiast jak inwestycję), nie biorąc po uwagę prawie arytmetycznego wzrostu cen za energię.

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar rafslusarczyk
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Skąd
    Krzeszowice Olkusz
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    823
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    liczysz ze za 6-7 tysiecy zrobisz kompletny układ solarny- sory ale ja watpię nawet gdybym taki układ robił dla siebie i po swych kosztach nie wiem czy wystarczy

    jeżeli masz basen lub pensjonat letni TAK
    jeżeli nie ma dofinnasowania NIE

    co do PC do podgzrewu cwu to 7900zł (koszt całkowity inwestycji) + koszty ewentyalnych podłączęń - podła.czenie tylko ciepła zimna kanalizacja
    Niezgodna z regulaminem - usunięto

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Powiedz cos więcej na temat tej PC za 7900 może byc na priv.
    P.S.
    W tej cenie zestaw można kupic u was w Olkuszu.

  14. #34

    Domyślnie

    Cześć napisalem ,że serwis jest beee ale marka super.Tylko niech jest sprzedawany po cenach na rynek polski a nie niemiecki.Jeżeli chodzi o kolektory to rurowych bym nie polecał po 5,6 latach traca swoją ,,skutecznośc,,chociaż i tak dalej będą działać.przepraszam być może moje osądy są zbyt ostre ale jak widze ceny to włos staje.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Najlepszy jest kondensat Buderusa,
    po tej zimie mogę to stwierdzić z całą pewnością.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal9
    Najlepszy jest kondensat Buderusa,
    po tej zimie mogę to stwierdzić z całą pewnością.
    A używałeś innego?

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal9
    Najlepszy jest kondensat Buderusa,
    po tej zimie mogę to stwierdzić z całą pewnością.
    A używałeś innego?

    P.S.

    Po tej zimie ktorej nie było to stwierdzam że po co mi piec?

  18. #38

    Domyślnie

    jezeli mowa o wilczej marce to ma serwis skladaja sie 2 sprawa:
    1) szybkosc sprowadzania czesci i ich ceny (serwisant jak potrzebuje jakiesj czesci zamawia ja 'u wolfa' a ten moze mu ja za 3 dni przyslac albo za 3 tygodnie (do tego dochodzi czy te czesci najczesciej wysylane sa z magazynu w Polsce czy ida przez 3 magazyny posrednie z Bangladeszu)
    2) siec serwisantow (tu sprawa jest bardziej regionalna: wolf podpisal umowy ze zwyklymi instalatorami!!!!, ktorzy serwisuja takze kupe innych marek jednoczesnie -> czyli jak mamy pecha to jest u nas jeden serwisant gbur i tepak albo 10ciu milych i kumatych -> wystarczy wejsc na strone wolfa i sprawdzic ich liczbe w 'naszej okolicy'
    Przemek

  19. #39

    Domyślnie

    Do VPS:

    pod koniec zimy kocioł zaczął jakoś głośno sie uruchamiać. Przez 1-3 sekund słychać głośne uuuuuuuuuu,
    I już nie buczy!
    Dzięki VPS!!!

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Cieszę się, że mogłem pomóc.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony