dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 11
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 203
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał mixin
    Cytat Napisał selimm
    mixi ,dużo frustracji i zazdrości jest w Tobie ...to bardzo Nie-dobrze

    załóż swoją działalność lub wyjedz
    Nie zazdrości, tylko złości, niestety przede wszystkim na samego siebie, że dałem się tak wykorzystywać. Zazdrościć nie mam czego. Wolę pracować u kogoś osiem godzin dziennie, niż zasuwać na swoim większą część doby (no chyba, że wymyślę genialny biznes, który zrobi mnie bogatym -- na razie nie wymyśliłem).
    ]

    widzisz, większośc biznesów nie prowadzi do bogactwa. No i władciciele nie tylko zasuwają przez większa częśc tygodnia, ale także ryzykują swój i rodziny majątek.

    Jak my pozamykamy swoje interesy, to Ty mixin bez pracy zostaniesz

  2. #82

    Domyślnie

    1400 - 1200 do reki....wyplaty. To ja sie pytam jakim cudem my te domy budujemy?

  3. #83
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał KiZ
    Mariusz, jeśli do takich rozwiązań potrzeba managera, to chyba im uwałaczasz Ale dobrze, zakładając, że masz w firmie 7 super pracowników, jak poszatkujesz te "udziały", żeby samemu nie stać się szeregowym członkiem tej organizacji, a jednocześnie żeby zaspokoić ich ambicje?
    Zostaw sobie 51% udziałów a resztą zadysponuj wedle sobie znanego klucza.

  4. #84
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    przeważnie sa mieszkania, które teraz wysoko stoją, do tego kredyt na 30 lat..i miejmy nadzieję, że damy radę go spłacić..

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    widzisz, większośc biznesów nie prowadzi do bogactwa. No i władciciele nie tylko zasuwają przez większa częśc tygodnia, ale także ryzykują swój i rodziny majątek.
    Dlatego właśnie wolę pracę u kogoś, zwłaszcza że nie mam inklinacji do zarządzania.

    Cytat Napisał Majka
    Jak my pozamykamy swoje interesy, to Ty mixin bez pracy zostaniesz
    Obawiam się, że wtedy to *wy* zostaniecie bez pracy (cokolwiek to *wy* oznacza), bo ja sobie poradzę. Na przykład otwierając własny interes

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Cytat Napisał KiZ
    Mariusz, jeśli do takich rozwiązań potrzeba managera, to chyba im uwałaczasz Ale dobrze, zakładając, że masz w firmie 7 super pracowników, jak poszatkujesz te "udziały", żeby samemu nie stać się szeregowym członkiem tej organizacji, a jednocześnie żeby zaspokoić ich ambicje?
    Zostaw sobie 51% udziałów a resztą zadysponuj wedle sobie znanego klucza.
    Mariusz, udajesz? W kilkuosobowej firmie, gdzie płaska struktura organizacyjna eliminuje pojęcie "ścieżka kariery", a ekonomia wymusza konieczność gratyfikowania rzeczywistej produktywności pracownika, nie ma racjonalnego i skutecznego sposobu. To nie jest S.A. żeby sobie dzielić kapitał, odpłatnie zresztą Każdy bystry i z jajem (ew. jajnikiem )pracownik, mając kilka lat doświadczenia, kontakty etc. stanie przed pokusą nie do odparcia - lepsze warunki (ale ileż można) lub własny biznes.

  7. #87
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem kariery. Dla mnie nie jest to tylko i wyłącznie wspinanie się po drabinie i zajmowanie coraz wygodniejszego stołka. Z pozycji szeregowego pracownika karierą jest to, że ktoś docenia jego pracę, wkład w rozwój firmy przy jednoczesnym wypłacaniu godziwych wynagrodzeń.

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał mixin
    Cytat Napisał Majka
    widzisz, większośc biznesów nie prowadzi do bogactwa. No i władciciele nie tylko zasuwają przez większa częśc tygodnia, ale także ryzykują swój i rodziny majątek.
    Dlatego właśnie wolę pracę u kogoś, zwłaszcza że nie mam inklinacji do zarządzania.

    Cytat Napisał Majka
    Jak my pozamykamy swoje interesy, to Ty mixin bez pracy zostaniesz
    Obawiam się, że wtedy to *wy* zostaniecie bez pracy (cokolwiek to *wy* oznacza), bo ja sobie poradzę. Na przykład otwierając własny interes
    to wtedy takie "my" zatrudnimy się u ciebie Przecież nie bedziesz hakował sam, nie?

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem kariery. Dla mnie nie jest to tylko i wyłącznie wspinanie się po drabinie i zajmowanie coraz wygodniejszego stołka. Z pozycji szeregowego pracownika karierą jest to, że ktoś docenia jego pracę, wkład w rozwój firmy przy jednoczesnym wypłacaniu godziwych wynagrodzeń.
    Czyli głaskanie po głowie, które negowałeś plus wynagordzenie - godziwe tzn. w myśl uor czy MSR? Żeby zakończyć - w małej firmie działają proste mechanizmy. Nigdy nie zapłacisz parcownikowi więcej niż jest wart, nawet tyle samo mu sie zapłacisz, bo co to za interes. Po kilku latach taki pracownik umie już sam policzyć ile wartości przysparza i... najczęściej tyle go widzieli

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    widzisz, większośc biznesów nie prowadzi do bogactwa. No i władciciele nie tylko zasuwają przez większa częśc tygodnia, ale także ryzykują swój i rodziny majątek.
    A nawet zdrowie. Jak mój ojciec wywalił z roboty gościa (bo pił), usłyszał, jak tamten mówił do kumpla: Pojedziemy za nim, zobaczymy gdzie mieszka i podpalimy...
    Trochę drastyczne, dobrze, że ja się dowiedziałam o tym kilka lat później.
    Brał pożyczki na siebie, bo firmie nie chcieli dać. Nie brał wynagrodzenia. Firma padła, ojciec się prawie nerwicy nabawił, do dzisiaj go po sądach ciągają. Pani sędzia nie rozumie, że ojciec nie zapłacił, bo jemu nie zapłacono. Ona wyznaje zasadę, że płacić trzeba. W każdym razie mi do własnego interesu się nie spieszy i pracodawcom nie zazdroszczę. No, może trochę tym, którym się udało...

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    to wtedy takie "my" zatrudnimy się u ciebie Przecież nie bedziesz hakował sam, nie?
    No nie wiem, czy zatrudnię kogoś, kto przedtem nie chciał zatrudnić mnie ;P

    A poważnie -- chyba dość jasno wyjaśniłem, dlaczego interesy pracowników i pracodawców są rozbieżne (abstrahując od moich przykrych doświadczeń) i dlaczego tak trudno znaleźć dzisiaj solidnych pracowników.

    Żyjemy niestety w idiotycznych czasach. Nie zniknął jeszcze wpływ dziesiątek lat przekonywania się ludzi, że "czy się stoi czy się leży...", a już swoje zrobiła transformacja i "jest tysiąc chętnych na twoje miejsce", co usłyszał w tej czy innej formie prawie każdy pracujący przez ostatnie piętnaście lat.

    Ja sam zostałem oszukany na pieniądzach przez kilku pracodawców i chociaż dawno już minął mi żal akurat do nich, rozumiem nieufność, jaką darzy się u nas w kraju właścicieli firm.

    A tak na marginesie, rozumiem Twoją frustrację, bo miałem bardzo podobne doświadczenia z osobami pracującymi razem ze mną (chociaż teoretycznie powinienem mieć to głęboko gdzieś). Niczego nie da się zrobić, zero samodzielności, jak chcę aby coś zostało zrobione porządnie, muszę albo bez przerwy pilnować albo zrobić sam. A nawet nie jestem niczyim przełożonym

    Kiedy próbuję załatwić coś w jakiejś firmie, kupić hamburgera w McDonald's, kupić okulary w Vision Express -- wciąż spotykam się z osobami zwyczajnie głupimi, bo nie potrafię tego inaczej określić. Wygląda na to, że naprawdę wszyscy sensowni ludzie są teraz na emigracji

  12. #92
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Cytat Napisał mixin
    ...... w Vision Express -- wciąż spotykam się z osobami zwyczajnie głupimi, bo nie potrafię tego inaczej określić. Wygląda na to, że naprawdę wszyscy sensowni ludzie są teraz na emigracji
    Teraz to mnie Gościu obraziłeś- wychodzi z tego że został jedyny "mondry" człek w tym kraju a jestes nim własnie Ty..

    A wracjąc do tematu - odpowie mi ktoś ile to jest ten godny zarobek ???

    sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebo8877

    A wracjąc do tematu - odpowie mi ktoś ile to jest ten godny zarobek ???

    sebo8877
    Sebo, godny zarobek to zarobek godny Twoich umiejętności. Tylko Ty możesz ocenić ile jesteś wart ( i zaproponować to pracodawcy) na co pracodawca zweryfikuje Twój punkt widzenia i powie ile jesteś wart dla niego. I jak dojdziecie do kompromisu to właśnie to będzie godny zarobek.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebo8877
    Cytat Napisał mixin
    ...... w Vision Express -- wciąż spotykam się z osobami zwyczajnie głupimi, bo nie potrafię tego inaczej określić. Wygląda na to, że naprawdę wszyscy sensowni ludzie są teraz na emigracji
    Teraz to mnie Gościu obraziłeś- wychodzi z tego że został jedyny "mondry" człek w tym kraju a jestes nim własnie Ty..
    Tak nie sądziłem, ale w tym momencie stałem się temu bliższy.

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał telesforek
    Pani sędzia nie rozumie, że ojciec nie zapłacił, bo jemu nie zapłacono. Ona wyznaje zasadę, że płacić trzeba. W każdym razie mi do własnego interesu się nie spieszy i pracodawcom nie zazdroszczę. No, może trochę tym, którym się udało...
    Ja, podobnie jak pani sędzia, też nie rozumiem dlaczego nie zapłacił. Ale może dlatego, że po wielokroć słyszałem od pracodawców takie właśnie wytłumaczenie braku wypłaty na koncie.

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał mixin
    Cytat Napisał telesforek
    Pani sędzia nie rozumie, że ojciec nie zapłacił, bo jemu nie zapłacono. Ona wyznaje zasadę, że płacić trzeba. W każdym razie mi do własnego interesu się nie spieszy i pracodawcom nie zazdroszczę. No, może trochę tym, którym się udało...
    Ja, podobnie jak pani sędzia, też nie rozumiem dlaczego nie zapłacił. Ale może dlatego, że po wielokroć słyszałem od pracodawców takie właśnie wytłumaczenie braku wypłaty na koncie.
    nie zaplacił, bo nie miał z czego. Wiele firm upadło, bo nieuczciwy kontrahent czy klient nie zaplacił za zamówiony towar. Nie wierzę, że nigdy o takim przypadku nie slyszałeś.

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    Cytat Napisał mixin
    Cytat Napisał telesforek
    Pani sędzia nie rozumie, że ojciec nie zapłacił, bo jemu nie zapłacono. Ona wyznaje zasadę, że płacić trzeba. W każdym razie mi do własnego interesu się nie spieszy i pracodawcom nie zazdroszczę. No, może trochę tym, którym się udało...
    Ja, podobnie jak pani sędzia, też nie rozumiem dlaczego nie zapłacił. Ale może dlatego, że po wielokroć słyszałem od pracodawców takie właśnie wytłumaczenie braku wypłaty na koncie.
    nie zaplacił, bo nie miał z czego. Wiele firm upadło, bo nieuczciwy kontrahent czy klient nie zaplacił za zamówiony towar. Nie wierzę, że nigdy o takim przypadku nie slyszałeś.
    Słyszałem, tylko czemu to ja w końcu ponosiłem tego konsekwencje?

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał mixin
    Cytat Napisał telesforek
    Pani sędzia nie rozumie, że ojciec nie zapłacił, bo jemu nie zapłacono. Ona wyznaje zasadę, że płacić trzeba. W każdym razie mi do własnego interesu się nie spieszy i pracodawcom nie zazdroszczę. No, może trochę tym, którym się udało...
    Ja, podobnie jak pani sędzia, też nie rozumiem dlaczego nie zapłacił. Ale może dlatego, że po wielokroć słyszałem od pracodawców takie właśnie wytłumaczenie braku wypłaty na koncie.
    Proponuję założyć własną firmę. Wtedy wszystkie tego typu dylematy staną się jasne. bardzo wielu klintów nie laci w terminie a zdarzają się tacy co nie płacą wcale. i można ich pozwać do sądu. I może nawet się odzyska pieniądze tylko kiedy ? A przez ten czas trzeba płacić zusy, podatki, czynsze, abonamenty itp itd. Zawsze można dochodzić swoich praw na drodze postępowania cywilnego ( jako pokrzywdzony pracownik).
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał mixin
    Cytat Napisał Majka
    Cytat Napisał mixin
    Cytat Napisał telesforek
    Pani sędzia nie rozumie, że ojciec nie zapłacił, bo jemu nie zapłacono. Ona wyznaje zasadę, że płacić trzeba. W każdym razie mi do własnego interesu się nie spieszy i pracodawcom nie zazdroszczę. No, może trochę tym, którym się udało...
    Ja, podobnie jak pani sędzia, też nie rozumiem dlaczego nie zapłacił. Ale może dlatego, że po wielokroć słyszałem od pracodawców takie właśnie wytłumaczenie braku wypłaty na koncie.
    nie zaplacił, bo nie miał z czego. Wiele firm upadło, bo nieuczciwy kontrahent czy klient nie zaplacił za zamówiony towar. Nie wierzę, że nigdy o takim przypadku nie slyszałeś.
    Słyszałem, tylko czemu to ja w końcu ponosiłem tego konsekwencje?
    Bo podjąłeś i podpisałeś z nim umowę. Teraz możesz iść do sądu.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  20. #100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Proponuję założyć własną firmę. Wtedy wszystkie tego typu dylematy staną się jasne. bardzo wielu klintów nie laci w terminie a zdarzają się tacy co nie płacą wcale. i można ich pozwać do sądu. I może nawet się odzyska pieniądze tylko kiedy ? A przez ten czas trzeba płacić zusy, podatki, czynsze, abonamenty itp itd. Zawsze można dochodzić swoich praw na drodze postępowania cywilnego ( jako pokrzywdzony pracownik).
    Dla mnie to wszystko jest jasne, naprawdę. Tylko co mnie, jako pracownika świadczącego konkretne usługi za konkretne pieniądze, to obchodzi?

Strona 5 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony