dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 136
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2702
  1. #1

    Domyślnie projekt MARYSIA pracownia HB STUDIO

    Czy ktoś buduje ten domek? http://www.domnahoryzoncie.pl/3/proj...RYSIA#sytuacje
    Co o nim sądzicie?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie







    Bardziej mi się podoba ta wersja, niż ta z tym wąskim pokojem.
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  3. #3

    Domyślnie

    Wersja z "większym" pokojem dziennym mi też bardziej odpowiada.
    Pani architekt zapytana o kosztorys odpisała, że projekt został skosztorysowany na 164tys brutto. Cena nie obejmuje kosztów instalacji wewnętrznych. Troszkę dużo jak na moją kieszeń.
    Domek bardzo mi się podoba i chyba zaryzykuję...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem czemu ma sluzyc zroznicowanie poziow stropu na poddaszu. W pomieszczeniu nr 6 powstaja wg mnie dziwne stopnie.

  5. #5

    Domyślnie

    Domek bardzo zgrabniutki. Podoba mi się. A te schodki do sypialni na górze to taka odrobina szaleństwa - czasem mozna sobie na nią pozwolić, prawda?

    PS. Dla ilu mieszkańców go planujecie???

  6. #6

    Domyślnie

    Domek miły. I faktycznie stanowi minimum dla domu. Moim zdaniem to domek dla rodziny 2+2. I dla takiej rodziny, jeżeli nie ma większych wymagań, może być całkiem wystarczający.

    Na forum widziałem podobny mały domek ( Romina ? ). Ale bez garażu i przez to wydje się większy.

  7. #7

    Domyślnie Ach ta Marysia. Piękna jest....

    My planujemy ten dom dla trójki (ja, żonka i jeden potomek lub potomkini – chyba ze zdarzy się więcej ). Myśle, że zróżnicowanie poziomów na pięterku i schodki w sypialni stanowią ciekawy akcent dekoracyjny. W kazdym razie nam się podoba. Myślimy jeszcze o pozbyciu się balkonu i, z uwagi na romieszczenie naszej działki, o wyjsciu na taras z boku budynku a nie z tyłu. Poza tym jest ok.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zosia11

    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    4

    Domyślnie

    Malitki. Fakt ! Ale zgrabniutki. Mam nadzieję , że dobrze będzie Wam się w nim mieszkać. Zawsze to przecież domek , a nie mieszkanie w bloku !!!

  9. #9

    Domyślnie



    Od frontu prezentuje sie lepiej i wydaje się być większy

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dancia

    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    8

    Domyślnie

    Nam tez się podoba, jak ktoś juz buduje dajcie prosze znać , chętnie zobaczylibyśmu zdjecia i przeczytali wasze uwagi .
    Dancia

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Petroniusz
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie Marysia jest OK...

    Witam wszystkich , którym podoba się " Marysia " . Wraz z żoną posiadamy działeczkę na której ten domek powinien wyglądać superowo, jest nieduży , to prawda , ale w dzisiejszych czasach lepsze mniejsze bo tańsze .....ale własne . My też chcemy zlikwidować balkon , w końcu od tego będzie podwórko za domem, ponadto również pozbylibyśmy się tych stopni w sypialni. Chętnie porozmawiamy na forum o tym projekcie i o możliwych udoskonaleniach.
    nasz adres mailowy : [email protected]

  12. #12

    Domyślnie połacie okien ...

    Witam. My chyba zostawimy, o ile nie będzie to zbyt kosztowne w wykonaniu, te schodki w sypialni. Podobają nam się i już. Zastanawiamy się jednak nad likwidacją większości okien połaciowych. Poczytaliśmy o nich trochę i okazuje się, że w polskich warunkach, gdzie przez 3/4 roku pada deszcz, albo leży śnieg, stanowią może i jakąś wartosć estetyczną, jeżeli chodzi o wygląd domu, ale ich funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia. No bo patrząc na to realnie: jeżeli akurat nie leży na nich śnieg (zima) i nic przez nie w związku z tym nie widać, to pada deszcz (wiosna, jesień) i zanieczyszcza okna, znacznie oraniczając ich przejrzystość albo w końcu operuje bezlitosne sońce (lato i pozostałe słoneczne i pogodne dni) które powoduje takie nagrzanie pomieszczenia, ze nie da sie w nim wytrzymać. Biorąc pod uwagę powyższe chyba wydawanie kupy kasy na takie okna wydaje nam się delikatnie mówiąc nierozsądne (wolimy ją wydać na schodki w sypialni )

    PS. Moja żonka zastanawia się czy nie zrobić gdzieś sypialni na dole, argumentując to tym że jak już będziemy starzy i skręceni reumatyzmem, nie bedziemy mieli siły wchodzić po schodach , ja jednak myślę że nie warto robić tego pokoju, bo z uwagi na naszego postępującego Alzheimera i tak zapomnimy gdzie on jest.

    Pozdrawiam wszystkich zakochanych w Marysi

    Wojtas

  13. #13

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem czemu ma sluzyc zroznicowanie poziomów stropu na poddaszu. W pomieszczeniu nr 6 powstaja wg mnie dziwne stopnie.
    Chodzi o to, że garaż ma niżej strop niż reszta domq i w związku z tym musieli jakoś zaprojektować przejście między poziomami.
    Nam (znaczy sie mi i mojej żonce) też się podoba min. ten projekt (drugi to "dom na łące" z Archonu http://www.archon.pl/index.php?act=1...3ee00b66402814 ). Jedną ze zmian jaka się nasuwa, żeby wkomponować go w naszą działkę, jest zmiana wyjścia na taras na ścianę boczną.
    Pozd rawiam
    Mireks6

  14. #14

    Domyślnie



    Brakuje mi tu bezpośredniego przejścia z garażu do domu, pomieszczeń gospodarczych, kotłowni.
    Na górze pokoje są strasznie małe np. 4,9m
    Dach jest troszkę skomplikowany.

  15. #15

    Domyślnie

    Co dla jednych jest zaletą, dla innych jest wadą ...
    W tym cały problem, że nie chcę mieć przejścia pomiędzy garażem, a domem. A jeżeli chodzi o pokoje na poddaszu, to już obmyśliłem, że ewentualnie podniesie się ścianę kolankową do poziomu 100-125 cm. Pomieszczenie gospodarcze - od tego będzie druga częśc "podwórka".
    A co widzisz w skomplikowanym dachu?

  16. #16

    Domyślnie

    Dla mnie dach inny niż prosty dwuspadowy (bez lukarn i naczółków) to skomplikowny

  17. #17

    Domyślnie

    Kurcze!
    Jaki sympatyczny domek!!! Bardzo mi sie podoba. Ma wszystko co trzeba na swoim miejscu, tylko brakuje mi jakiejs garderoby na parterze przy wejsciu, zeby powiesic ciuchy, zostawic buty itd. Myslalem, ze moze mozna wykombinowac jakas powierzchnie zmniejszajac lazienke rezygnujac z kabiny prysznicowej, a druga prywatna lazienke zrobic w gaderobie na gorze.

    Przyszlo mi do glowy tez, ze moze by mozna "wyciągnac" budynek wydluzajac sciany w kuchni i jadalni i w ten sposob poszerzyc kuchnie, odzyskac troche powierzchni w jadalni i zostawic pokoj na dole. Bo mi zalezy na tym pokoju. Czy ktos juz cos takiego robil?

    Ciekaw jestem czy ktos juz wybudowal ten domek i jak wyszlo. Czy ktos robil jakies modyfikacje projektu???

    Macie moze jakies realne kosztorysy? Jestem bardzo ciekawy ile moze wyjsc za calość???
    Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki...

  18. #18

    Domyślnie

    Kurcze, ktoś napiał, że pokój ma 4,9 m2 ? Który to pokój? Coś się komuś pomyliło. Mi ten dom też się podoba i chyba go zbuduję.
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  19. #19

    Domyślnie

    4,9 m pokoj dotyczy projektu Archonu, nie Marysi.

    Nawiazalem kontakt z Horyzontem, są bardzo uprzejmi. Mi sie podoba tez ta wersja z większym pokojem na dole, ale zarazem nie chcialbym rezygnowac z tego dodatkowego pokoju "gabinetu".


    Zapytalem Horyzont, czy mozna wydluzyc Marysie i odpowiedziano mi, ze nawet sie prosi sama. Mozna ja wyciagnac o 1,2 m miedzy wejsciem a kuchnia. Zyska kuchnia i salon, ktory bedzie mial ok. 28 metrów + pokoj na dole bedzie mogl zostac jak jest.

    Mnie to odpowiada, rewelacja.

    Co myslicie?
    Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki...

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Petroniusz
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie Marysia

    Zakupiliśmy ten projekt w Horyzoncie, aktualnie jest w adaptacji , zrezygnowaliśmy z balkonu i części okien połaciowych a także z różnicy poziomów nad garażem i kotłownią. Planujemy podnieść ściankę kolankową do wysokości około 75 cm.Ogólnie domek wydaje się być bardzo przytulny, zobaczymy podczas realizacji .A może ktoś z forumowiczów jest już w budowie tego domu???? Chętnie obejżelibyśmy z żoną chociaż częściowo zrealizowaną budowę.



    [email protected]

Strona 1 z 136

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony