dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 47
Pokaż wyniki od 561 do 580 z 935
  1. #561

    Domyślnie Bryza

    Tak jak pisałem wyżej , robocizna stanu surowego otwartego to 40 tyś . zł. Nie wiem skąd wyszła Ci taka kwota za robociznę . Nie wiem w jakim rejonie Polski budujesz. Jeszcze jedno takie grubsze kwoty to , tynki około 13 zł za metr kwadratowy , wylewki to porównywalny koszt. Jest to robocizna bez materiału. Pozostałe roboty to zależy od ekip. Pozdrawiam.

  2. #562

    Domyślnie

    Ja za chwilę ruszam z budową pod Poznaniem - Bryza 2 z garażem 2-stanowiskowym. Ekipa wybuduje mi stan surowy zadaszony za 55 tys. (robocizna). Z tego co się poorientowałem, to jest to dość dobra cena, a ekipa też jest raczej dobra. No i również mam nadzieję, że z całym domem zmieszczę się w maks. 400 tys., tak żeby spokojnie w nim zamieszkać.

  3. #563

    Domyślnie

    Ja co prawda chcę budować pod Warszawą, ale ceny nie powinny odbiegać od Poznania... W takim razie nie poddaję się, może lepiej szukać ekip do poszczególnych etapów - zacząć tak jak Ty od stanu SZ a potem kombinować dalej.

  4. #564

    Domyślnie

    johnekj - dostałem też wycenę 60 tys. za stan surowy zadaszony - czyli kwota podobna do Twojej. Na ile szacujesz koszt materiałów?

  5. #565
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    helloł 420 tys zł za stan do przeprowadzki wystarczy. Ale będzie trzeba też na czymś zaoszczędzić. Także pewnie z dachówką nie poszalejesz, i parę rzeczy będzie trzeba kupić tańszych. Cena za stan z przykryciem jest moim zdaniem dobra + materiał oczywiście. Pamiętajcie że najwięcej pożerają instalacje. To morze bez dna. Wszystko zależy co chcecie zrobić. U mnie jest bryza II. Uważam że ten domek jest bardzo duży. Teraz pewnie nie robilibyśmy pokoju nad garażem bo miejsca jest bardzo dużo i bez niego. Ale skoro już jest śmiem twierdzić że jest jednym z przyjemniejszych w domu. Co do kasy jeszcze, media też swoje kosztują. Zależy też jakie ogrzewanie planujecie. Wszystko jest drogie drogie drogie. No i łazienki - też duuuużo kasy. Ale taka kwota jaką macie starczy spokojnie. Ale przygotujcie się, trochę będziecie musieli zrobić sami. U nas zrezygnowaliśmy z malarza, mąż jak sokrates wie, robi wszystko sam. I mimo że nigdy tego nie robił nawet panele położył i to nie byle jak - bardzo dobrze. Także dacie radę i powodzenia.
    p.s. trzeba poszukać dobrej hurtowni z materiałami i z nią się związać. Potem dają upusty

  6. #566

    Domyślnie

    Witaj mimona Dzięki wielkie za Twoje rady i uwagi. Kilka lat temu wykańczaliśmy mieszkanie więc jestem przygotowany na podobne kłopoty tylko w skali makro. Natomiast nie będę w stanie sam nic robić przy wykończeniu bo po pierwsze mam dwie lewe ręce do prac technicznych, a po drugie muszę pracować w swoim zawodzie żeby zarobić na fachowców budowlanych

    Czy uważasz, że 320-340 tys. brutto to dobra cena za stan deweloperski?

    Pozdrawiam,
    Andrzej

  7. #567

    Domyślnie Bryza

    Mimona dałaś cenne rady. Czy to wystarczy na stan deweloperski - myślę , ze tak. Mimona jak fotki zrobiłaś coś . Pozdrawiam.

  8. #568
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał becker Zobacz post
    Witaj mimona Dzięki wielkie za Twoje rady i uwagi. Kilka lat temu wykańczaliśmy mieszkanie więc jestem przygotowany na podobne kłopoty tylko w skali makro. Natomiast nie będę w stanie sam nic robić przy wykończeniu bo po pierwsze mam dwie lewe ręce do prac technicznych, a po drugie muszę pracować w swoim zawodzie żeby zarobić na fachowców budowlanych

    Czy uważasz, że 320-340 tys. brutto to dobra cena za stan deweloperski?

    Pozdrawiam,
    Andrzej
    Co uważasz za stan deweloperski? Co w tym będzie? media, tynki i gładzie? Zostanie malowanie i meblowanie? jeśli tak to bardzo dobra cena. A elewacja ocieplona? jaki material użyty? Drzwi wewn zamontowane? Piec?

  9. #569

    Domyślnie

    Wliczone:
    - wszystkie instalacje (w tym grzejniki)
    - tynki wewn. gipsowe
    - ocieplenie ścian zewn. styropianem oraz ocieplenie podłóg
    - brama garażowa (choć bez automatyki)

    Nie wliczone:
    - piec c.o. (choć wliczona instalacja)
    - rozdzielacze automatyka pogodowa, hydrofornia, armatura kotłowni i zasobnik ciepła
    - drzwi wewnętrzne, parapety, schody wewn. itp.

    Wyjaśniam jeszcze sprawę szamba, bo chyba nie jest wliczone.

    Na pewno ta oferta jest jeszcze do negocjacji.

    Aha, ta konkretna oferta jest na ok. 270 tys. brutto, więc mam jeszcze spory zapas do kwoty, która jestem w stanie wydac na stan deweloperski. Dlatego uważam ją za interesującą, ale chciałbym poznać Wasze zdanie.

    Pozdrawiam,
    Andrzej

  10. #570
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    rozdzielacze? czyli będzie podłogówka. Kocioł ma być na co? kominek z płaszczem wodnym czy bez? wylewki wliczone? jesli będą ładne tynki to nie trzeba gladzi, jak u nas. 270 to cena z materiałem?
    zbrojenie kotłowni to kupa kasy.... ale 270 to dobra cena. Jeśli robisz grzejniki i podłogówkę (przypuszczam że w łazience i kuchni jak każdy teraz) to się zastanówcie jeszcze czy nie zrezygnować z podlogówki. Ja wiem że to kontrowersyjny w tych czasach pogląd, bo każdy instalator mowi nawet: a nawet w łazience nie chcecie? to jest takie fajne!, ale dla przykładu my nie mamy nigdzie. Wszędzie kaloryfery i wcale mi nie żal cieplej podłogi pod stopami w łazience bo przynajmniej ręcznik rzuce na drabinke i wyschnie a nie zakisi się. No i jest to spora oszczędność na instalacji.
    reszta to juz zależy z jakich materiałów będziecie wykańczać, jakie parapety, jakie schody, drzwi - ceny są przeróżne a pieniędzy...cóż...przypuszczam że i tak zawsze braknie

  11. #571

    Domyślnie

    Mimona, dziękuję za kolejne informacje. Te informacje to był cytat z oferty. Ja raczej nie chcę podłogówki w ogóle Kominek bez płaszcza wodnego, tylko z rozprowadzeniem do pokojów na górze (bez pokoju nad strychem, chociaz ma byc dla dziecka - ale dodamy w nim 1 lub 2 kaloryfery i dobrze ocieplimy).

    Z szambem cena będzie ok. 275 tys brutto. Obejmuje robociznę i materiały. To jest na razie najlepsza (i zresztą najbardziej szczegółowa) wycena jaką posiadam. Na wykończenie wnętrz odłożyłem już ok. 100-120 tys zł - na pewno nie wystarczy na wszystko (a gdzie jeszcze ogrodzenie, ogród...). No, ale strasznie mam ochotę wybudować tę Bryzę

  12. #572
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    no tak, my też nie mamy podłogówki. Więc moim zdaniem to dobra cena. Zależy jeszcze tylko jakie materiały są użyte
    bryza to naprawde fajny, ładny i funkcjonalny domek
    powodzenia życze i pozdrawiam

  13. #573

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

  14. #574

    Domyślnie Bryza

    Zacznij a wszystko będzie dobrze. Ja mam stan surowy ale widzę już , że pokoje nie są takie małe. Co do materiałów i kasy to wszystko sobie ułożysz w trakcie budowy. Pozdrawiam.

  15. #575

    Domyślnie

    Sokrates15 - dzięki Na 95% ruszam z Bryzą II - albo na jesieni 2012 albo na wiosnę 2013.

    Czy podniesienie ścianki kolankowej, przedłużenie domu o kilkadziesiąt cm i przesunięcie kominka o tyle samo - to są zmiany, które powidują jakieś istotne zmiany w koszcie samej budowy? Oczywiście jestem gotów na koszty przeprojektowania, ale trochę sie boję że zmiany, które uważam za konieczne mogą mnie wykończyc finansowo

  16. #576

    Domyślnie

    Wiecie może, czy ktoś w okolicach Poznania buduje lub ma zbudowaną Bryzę? Chętnie byśmy z żoną pojechali zobaczyć. My też ciągle się zastanawiamy nad podniesieniem ścianki kolankowej i usunięciem pustek, ale nie jesteśmy przekonani czy potrzeba i czy to dużo da, zwłaszcza, że mamy już pozwolenie na budowę bez zmian...

  17. #577
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    mamy podniesiona ściankę kolankową prócz pokoju nad garażem. Wydaje mi sie że jest sens podnieść, żeby zmieścić jakąś komodę, łóżko swobodnie bez obawy że wstając uderzy się głową w sufit. Pokoje w bryzie nie są szaleńczo duże więc podniesienie moim zdaniem ma sens. W stosunku do kosztów całej nudowy nie jest to duże obciążenie

  18. #578

    Domyślnie

    mimona, pytam poniewaz te wyceny, które podawałem powyżej dotyczą projeku przed zmianami. Zastanawiam się czy jak zacznę je wprowadzać, koszty nie wymkną się spod kontroli. Budżet jednak będzie dość napięty...

  19. #579
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    myslę że się nie wymkną, a wycene mogą ci zrobic jeszcze raz.

  20. #580

    Domyślnie Bryza

    Jeden z bryzowiczów budował koło poznania , ale tak jak pisałem z tych co wybudowali mało kto już zagląda na forum. Podniesienie ścianki kolankowej nie jest to duży wydatek ale wiąże się to ze zmianami dachu również. Pamiętaj , żeby wszystkie zmiany zgłosić projektantowi. Pozdrawiam.

Strona 29 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony