dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Ile pomp obiegowych w takiej instalacji?

Domyślnie Ile pomp obiegowych w takiej instalacji?

Witam
    Przedstawię pewien problem na jaki napotkałem projektując moją kotłownie.
    Szukając w innych postach znalazłem, to jak trzeba podłączyc kominek z podłogówka i piecem oraz grzejnikami, ale nie do końca czytelnie.
    Tak więc założenia sa takie :

Jako główne źródło bedzie kocioł gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem Vaillant turbo max Pro z zamkniętą komorą spalania.
    Jako dodatkowe żródło, ( czasami głowne) bedzie kominek z płaszczem wodnym połączony z instalacja zamkniętą pieca gazowego za pomocą wymiennika.

Ciepła woda z pieca idzie na wymienik, nastepnie na rozdzielacz trzy sekcyjny do którego podpięte są dwa grzejniki płytowe i jeden drabinkowy, następnie do kolejnego rozdzielacza z systemem mieszajaco- pompowym i do rozdzielacza podłogówki czterosekcyjny.

Jak sobie policzyłem to oprócz pompy cyrkulacyjnej będe potrzebował chyba aż cztery pompy obiegowe
    -pierwsza do obiegu kominka (musi być)
    -druga jest w piecu gazowym (musi być)
    -trzecia do obiegu podłogówki po trójdrogowym zaworze mieszajacym (powinna być)
    - I ta czwarta najgorsza po wyjściu z pieca przed wymiennikiem w celu wymuszenia obiegu w pierwszym rozdzielaczy czyli do grzejników.
    Grzejniki mają stanowić pewnego rodzaju"bufor" w przypadku kiedy rozchajcuje sie kominek. Z tego co doczytałem się w instrukcji instalacyjnej pieca, pompa wyłączy sie gdy woda osiagnie temperaturę nastawioną w piecu
    tak wiec woda stanie i oprócz pompy od podłogówki nic nie będzie pchało wody w grzejniki.

Tak sobie wyobrażam ten schemat, a pytanie jest czy można w jakiś sposób pozbyć sie jednej pompy -tej czwartej.
    Kotównia z piecioma pompami wygladac bedzie jak statek kosmiczny w StarTreck`u

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950

Domyślnie

będziesz miał:
    pompę w kotle która załatwia obieg grzejnikowy i ciepła wodę
    drugą pompę która będzie pracować przy podłogówce,
    trzecią pompę przy wymienniku po stronie wtórnej
    czwartą pompę przy kominku
    no i jeszcze możesz mieć piątą pompę, pompę cyrkulacyjną do ciepłej wody

3. Wybieramy klej do płytek. Jaki do glazury, jaki do gresu, jaki do terakoty lub kamienia? Własny dom! Najlepszy sposób na życie. Historia budowy nowego domu na starych fundamentach Jaki jest koszt remontu łazienki? Ile zapłacisz za robociznę, ile za materiały? Przemyślany dom minimalistyczny. Parterowy budynek w grafitowych barwach

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia