dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Wyrys i wypis z rejestru gruntów

    Mam pytanko:

    1.Czy do wniosku o pozwolenie na budowę konieczne jest dołączenie wyrysu z rejestru gruntów? Jeśli tak to ma on obejmować tylko przedmiotową działkę czy też może sąsiednie?
    Na stronie mojego powiatu nic nie jest napisane.

    2. Moja działka to grunty orne klasy IVa i IVb. Nie wiem czy jest podłoże organiczne i mineralne. Działka jest objęta planem zagosp. przestrz. Czy w związku z tym trzeba ją wyłączyć z produkcji rolnej?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Na pewno musisz załączyć mapę do celów projektowych z naniesionym zagospodarowaniem terenu.
    I wypis z rejestru gruntów, że to Ty jesteś właścicielem
    Jak rozumiem działka to działka rolna ? A to nie da sie na niej budowac przed odrolnieniem ... tal mi się wydaje...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Na pewno musisz załączyć mapę do celów projektowych z naniesionym zagospodarowaniem terenu.
    I wypis z rejestru gruntów, że to Ty jesteś właścicielem

    Co do mapek i projektu budowlanego to mam już jako taki porządek w głowie
    A co z wyrysem? Jak to wygląda?

    Jak rozumiem działka to działka rolna ? A to nie da sie na niej budowac przed odrolnieniem ... tal mi się wydaje...
    Tak działka rolna. Odrolniona to ona jest - ma przeznaczenie budowlane, ale czym innym jest wyłączenie z produkcji rolnej. Doczytałem się że przy klasie IVa i IVb jeśli jest grunt pochodzenia organicznego to trzeba wyłączyć. Jak mam to sprawdzić ???
    A jeśli np. poprzedni właściciel wyłączył to też trzeba ??????? Nie mam z nim kontaktu a coś mi się wydaje że coś takiego robił, jak przymierzał się do budowy.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    W wypisie z rejestru gruntów powinna być na ten temat informacja.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    ale na pewno znajdziesz cos tutaj:

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=18258
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #6
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=84195

    bardzo trafnie speek to opisuje.

    pzdr.

  7. #7

    Domyślnie Wypis z rejestru gruntów.

    Wypis z rejestru gruntów jest potrzebny do wyłączenia gruntów z produkcji rolnej. Z niego dowiesz się właśnie jakiej klasy są to grunty i jaki mają obecnie chrakter. Gdy w pozycji Opis użytków będziesz miał informację Grunty rolne tzn, że w przypadku klasy ziemi IVa o której piszesz (jest również info nt klasy w wypisie) musisz złożyć do urzędu wniosek o wyłączenie wraz z aktem notarialnym(ksero). W mojej gminie to wystarcza. W tym tygodniu właśnie odbieram decyzję o wyłączeniu.

    Natomiast co do wypisów z działek sąsiednich w moim przypadku aby uzyskać uzgodnienie dostępu do drogi publicznej (niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę) musiałem jeszcze wystąpić o wypis z rejestru gruntów dotyczący drogi do której chciałem się włączyć z wyjazdem ( jest to droga polna i urząd nie znał właściciela).
    Życzę szybkiego załatwienia wszystkich formalności.
    Dziennik M02 - Darka i Agaty
    Komentarze do M02
    Step by step - zawsze dwa do przodu gdy jeden do tyłu.

  8. #8

    Domyślnie Wypis z rejestru gruntów.

    Odebrałem Decyzję dotyczącą wyłączenia z produkcji rolnej .
    Uzasadnienie brzmi: Na podstawie złożonych do wniosku dokumentów (opisywałem w poprzednim poscie) oraz map glebowo-rolniczych ustalono, że grunty występujące na działkach są gruntami pochodzenia mineralnego KL IVa. Grunty te nie wymagają zgody organu na ich wyłączenie z produkcji rolniczej.Dotyczy to również klas gorszych niż IVa.
    Dziennik M02 - Darka i Agaty
    Komentarze do M02
    Step by step - zawsze dwa do przodu gdy jeden do tyłu.

  9. #9

    Domyślnie

    W wypisie z rejestru gruntu w rubryce symbol uzytku mam wpisane PsV, co oznacza ten symbol, moze ktos mnie oswieci. Czy to moze oznaczac V klase. Czy wtedy tez musze sie zwracac o wylaczenie z produkcji rolnej czy moge bez tego wystepowac o pozwolenie na budowe? Z gory dziekuje za info

    Podrawiam

    Raczkujaca Marta
    Dom bez książek to dom bez okien.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam, w ustawie z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków. (Dz. U. z dnia 2 maja 2001 r.)
    Paragraf § 68. mówi o oznakowaniach

    1. Użytki rolne dzielą się na:
    1) grunty orne, oznaczone symbolem - R,
    2) sady, oznaczone symbolem złożonym z litery "S" oraz symbolu odpowiedniego użytku gruntowego, stanowiącego część składową oznaczenia klasy gleboznawczej gruntu, na którym założony został sad, np. S-R, S-Ł, S-Ps,
    3) łąki trwałe, oznaczone symbolem - Ł,
    4) pastwiska trwałe, oznaczone symbolem - Ps,
    5) grunty rolne zabudowane, oznaczone symbolem złożonym z litery "B" oraz symbolu odpowiedniego użytku gruntowego, stanowiącego część składową oznaczenia klasy gleboznawczej gruntu, na którym wzniesione zostały budynki, np. B-R, B-Ł, B-Ps,
    6) grunty pod stawami, oznaczone symbolem - Wsr,
    7) rowy, oznaczone symbolem - W.

    Tak więc symbolem PS oznakowane są pastwiska. Co do V (tego nie jestem pewny) raczej jest to oznakowanie klasy gruntu. A z informacji od mojego Statostwa grunty o klasach równych i wyższych niż IV nie wymagają przeprowadzenia postępowania wyłączającego(wniosek jednak musisz złożyć). Ja miałem klasę IV i pomimo tej informacji musiałem złożyć wniosek z wypisem z rejestru gruntów oraz kopią aktu własności po czym w terminie trzech dni odebrałem pismo o zakończeniu postępowania wyłączającego z powodu słabej klasy ziemi.
    Dziennik M02 - Darka i Agaty
    Komentarze do M02
    Step by step - zawsze dwa do przodu gdy jeden do tyłu.

  11. #11

    Domyślnie

    Wielkie dzieki za wyczerpujaca odpowiedz A jest za to jakas oplata?
    Dom bez książek to dom bez okien.

  12. #12

    Domyślnie

    Około 10-20 zł za Wypis z rejestru gruntów.
    Dziennik M02 - Darka i Agaty
    Komentarze do M02
    Step by step - zawsze dwa do przodu gdy jeden do tyłu.

  13. #13

    Domyślnie

    WITAJCIE,

    MAM ARCY TRUDNE JAK DLA MNIE PYTANIE:
    JESTESMY JUZ PO ROZMOWIE Z WłAśCICIELAMI DZIAłKI, KTóREJ CZęść CHCEMY KUPIć.
    cAłA DZIALKA MA WIELKOść 35X230M. nAS INTERESUJE ZAKUP 35X100 M CZYLI CAłY PAS ZABUDOWY. bYłAM W URZęDZIE MIASTA DZIAłKA JEST PRZEZNACZONA POD ZABUDOWę W PASIE ZABUDOWY CZYLI W TYM NASZYM 100M KTóRE CHCEMY KUPIć.
    cHCEMY KUPIć Ją NA KREDYT I TU ZACZYNAJA SIę SCHODY BO NIE WIEM CO I JAK DALEJ. DO KREDYTU POTRZEBNY WYPIS Z REJESTRU GRUNTóW I TU PYTANIE: JEżELI CHCE KUPIC CZESC DZIAłKI CZY WłAśCICIELE POWINNI ZAPROSIC GEODETę KTóRY WYZNACZY CZESC NASZEJ DZIAłKI I ONI ODBIORą WYPIS NA Tę NASZą CZęść NO BO PO CO WYPIS NA CA LY GRUNT KIEDY JA CHCE TYLKO 100M CZY TO MAM ZAłATWIć JA???

    BARDZO PROSZę O ODPOWEIDź BO POWOLI ZACZYNA NAS GONIć CZAS A JA STOJE W MIEJSCU.
    Z GóRY DZIęKI
    SAFIKEY

  14. #14

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz tylko część tej działki to należy dokonać jej podziału (czyli zaprosić geodetę). Jako że wniosek o podział nieruchomości może złożyć właściciel to raczej on go powinien zaprosić. Po podziale można będzie odebrać ze starostwa wypis z rejestru na działkę którą chcecie kupić. Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia: czy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza podział działek w ten sposób jaki wam odpowiada? Jeżeli nie, to nawet jak staniesz na głowie nic z tego nie wyjdzie. I na sam koniec: podział może trochę potrwać, dwa miesiące to byłby ekspres.
    mypal
    pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Witam!
    Mam dzialke 1200 m2
    1150 m2 to grunt IVa a 50 m2 IIIb
    Czy przez te 50m2 bede musial uruchamiac procedure odrolnienia ? - jest to ponizej 5 % pow. dzialki.

    GC

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    samuray200

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jestem posiadaczem działki rolnej o powierzchni 0,25 ha która w rejestrze gruntów widnieje jako pastwiska trwałe. Co muszę zrobić żeby na tej działce rozpocząć bubowę? Dodam że działka przylega do drogi powiatowej oraz sąsiaduję z inną działką na której są zabudowania. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jest to działka rolna , a gmina nie planuje w tej chwili zmiany owego planu proszę o podpowiedź jak ugryźdź ten problem. Myślałem już o dokupieniu ziemi aby stworzyć siedlisko, ale w naszym kraju ludzie pogłupieli i za 1 hektar ziemi chcą prawie tyle co za dom w stanie surowym.

  17. #17

    Domyślnie

    Jeśli w planie miejscowym twoja działka to pastwisko to nadaje sięjedynie do wypasu bydła. Jeśli nie masz siły przebicia to musisz taką działkę sprzedaćza grosze komuśkto potrafi zmienić plan miejscowy tak aby ta działka była już budowlaną. Co zaś do wyjścia awaryjnego to najpierw sprawdź czy plan miejscowy dopuszcza zabudowę siedliskową i na jakich zasadach bo to nie jest takie oczywiste. Ni o jeszcze musiałbyś wiedziećile ziemi trzeba kupić i czy wolno ci ją kupić będzie bo rozumiem że rolnikiem nie jesteś.
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cineck
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    265
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    57

    Domyślnie

    Witam, czy wyrys z rejestru gruntów to inaczej mapka zagospodarowania terenu ???

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał cineck
    Witam, czy wyrys z rejestru gruntów to inaczej mapka zagospodarowania terenu ???
    Nie wyrys a wypis z rejestru gruntów - to nie mapka zagospodarowania terenu.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cineck
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    265
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    57

    Domyślnie

    Ok, a czy to w ogóle jest jakaś mapka ??? od osoby która załatwiała mi pozwolenie na budowę otrzymałem całą wuchte dokumentów. Jest tam min. wypis z rejestru gruntów. Jest tam też wiele mapek. Czy któraś z tych mapek może być wyrysem ?? czy raczej od razu jechać do Urzędu Miasta po takowy dokument...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony