dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 115
  1. #1

    Domyślnie dom w koniczynce2 - prosze o opinie!!!!!!!!!!

    Podoba mi sie ten domek. Nietety nie ma garazu i zastanawiam sie czy nie daloby sie go "dostawic" od strony lazienki.
    http://www.archon.pl/index.php?act=3...m4471b21ae2bc5
    Prosze napiszcie co myslicie o tym domku!!!!! Czekam na wszelkie opinie!

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Ja buduję DOM W KONICZYNCE. Jest to wersja z dachem czterospadowym. Jak zaczynałam, to nie było z dwuspadowym, wersji z garażem zresztą też nie było.
    Uważam, że ten dom jest bardzo ładny, a przede wszystkim bardzo funkcjonalny! Mam nadzieję, że po wybudowaniu i wprowadzeniu się tego zdania nie zmienię.
    Jestem na etapie więźby dachowej.
    Pozdrawiam i gratuluję wyboru
    justa

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    zapomniałam dodać, że u mnie będzie garaż wolno stojący z pomieszczeniem gospod. na szpargały ogrodowe typu kosiarka itd. Stan surowy zamknięty wybudujemy teraz, żeby można było zimą schować samochody, a wykończymy ,,kiedyś tam" (czytaj: jak będzie na to jakaś kasa).
    pozdrawiam
    justa

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    to jest link do DOMU W KONICZYNCE
    http://www.archon.pl/index.php?act=1...m43c271f379b97
    Może ktoś porówna te dwa domy?

  5. #5

    Domyślnie

    Oba domy sš ładne , wnętrze wyglšda funkcjonalnie.Nie wiem tylko czy na kominek dobre jest miejsce, podkreslam nie wiem bo nie mam w tym względzie wyobrażni. Moje zdanie takie: Czterospadowy prezentuje się lepiej niż dwuspadowy, ale jeżeli chodzi o wnętrze to dwuspadowy ma znacznie bardziej funkcjonalne, mniej poœcinanych œcian. A więc decyzja należy do Ciebie, zależnie na co stawiasz. Chociaż myœlę że dwuspadowy też nieżle się prezentuje. Ja wybrałam projekt http://www.dobredomy.pl/?id_project=91 - dwuspadowy. Jeżeli możesz to również napisz mi swojš opinię na temat mojego wybranego projektu, bo jeszcze projektu nie kupiłam, a szczerze mówišc to nowy projekt i nie ma na forum zbyt dużo opinii. Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie projekt DOM W KONICZYNCE 2 pracownia ARCHON

    Zdecydowalismy sie na zakup tego projektu i wybudowanie domu.
    Projekt funkcjonalny, w sam raz dla naszej rodziny.
    Macie doświadczenia, prosze podzielcie sie z nami.
    Jakieś przeróbki dokonaliście?
    Jesteśmy na etapie wykonania mapy do celów projektowych, pozwolenia na budowę, wiec jeszcze chwila do rozpoczecia budowy.
    Pozdrawiam serdecznie.

  7. #7

    Domyślnie

    To nowy projekt.

    I co? Nikt?

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    paczek30

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam

    My również zdecydowaliśmy się na zakup tego projektu, dzisiaj wysyłam kaskę do Archonu. Zastanawiamy się nad kilkoma niewielkimi zmianami na dole. Chętnie podzielimy się naszymi przemyśleniami i podyskutujemy o nich. Jeśli podasz mi swój adres e-mail to podeślę Ci rysunek tego co wymyśliliśmy.

  9. #9

    Domyślnie

    Witaj paczek30

    Bardzo sie ciesze,ze bedziemy mogli wymienic przemyslenia dot, zmian w projekcie. Ja narazie nie zastanawiałam sie nad zmianami, bo jestem jęta szałem składania wniosków o przyłacza, a to idzie jak po grudzie
    Moj email [email protected]

    Pozdrawiam serdecznie

  10. #10

    Domyślnie

    Moze ktoś jeszcze zakupił ten projekt i podzieli sie spostrzeżeniami?

  11. #11

    Domyślnie

    Witam,

    jestem ostatnimi czasy fanem tego projektu i pozwolę sobie napisać o moich planach (zmianach):
    - likwidujemy wykusz i balkon z dwóch powodów: koszty i szerokość działki. Moim zdaniem miejsca w salonie wystarczy (a właściwie mam taką nadzieję);
    - robimy podwójny garaż (wolę garaż na dwa samochody niż wykusz)
    - na górze przenosimy łazienkę z 6 do 5, a w szóstce powstaje garderoba (także na górze są dwa pokoje dzieciaków, ogromniasta sypialnia [nad garażem], garderoba i duża łażiekna)
    - no i jeszcze nie wiem po co mi ta szafa w korytarzu przy pomieszczeniu 6 - chyba po nic - wiec garderoba
    stanie się większa
    - a na koniec jeszcze drzwi w garażu od strony ogrodu

    W sumie trochę tego wyszło...choć jeszcze znośnie...

    Zapraszam do 'krytyki' i oczywiście czekam na Wasze plany zmian....

    pozdrawiam,
    Jarek

  12. #12

    Domyślnie

    Ja też przegladałem ten projekt. Jeśli miałbym go budować to wybrałbym wersję 2G, a na poddaszu zrobiłbym układ pomieszczeń jak w wersji podstawowej (bez garażu). Garaż byłby z dachem jednospadowym. Takie zmiany ograniczą koszty budowy. Na parterze pod schodami jest miejsce na małą piwniczkę (widziałem coś takiego - jest O.K.).
    U znajomego był kłopot z oknami trójkątnymi, robione na zamówienie, długo czekał na dostawę, jeszcze dłużej na naprawę (szyba zespolona zaparowywała). Standardowe okno chyba trochę oszpeci ten dom,a likwidacja lukarny i wstawienie okien dachowych???

    Czy ktoś zamierza ogrzewać koniczynkę ekogroszkiem - czy wystarczy na to miejsca w pom. gospodarczym?

    Jeśli ktoś ma rzuty i przekrój wersji 2 G to będę wdzięczny za podesłamie.

    [email protected]

  13. #13

    Domyślnie Dom w koniczynce 2 (G)

    Czy jest ktos z malopolski kto ma juz taki domek ( chcialbum zobaczyc go na zywo ) ?? Czy moglibyscie sie podzielic doswiadczeniami na temat koniczynki zalety i wady oraz co zmienilibyscie budujac go jeszcze raz.Dziekuje wszystkim za pomoc
    Nyno

  14. #14

    Domyślnie

    Wczoraj zamówiłem wersję 2 tego projektu (bez garażu) garaż będzie dostawiany z boku z dachem jednospadowym - wg odrębnego projektu. Koszt projektu będzie trochę wyższy, ale adaptacja tańsza - w środku prawie bez zmian.
    Pytanie do osób mających projekt - czy jest coś w projekcie na co trzeba zwrócic uwagę, poprawić?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fredziolina
    Moze ktoś jeszcze zakupił ten projekt i podzieli sie spostrzeżeniami?
    No to sobie kupiłem ten projekcik. Nie przejrzałem jeszcze wszystkiego,ale tak na gorąco to:
    1. Wkurzające są zielone nadruki na każdej stronie( Archon itd.), przez nie rysunki - prawie wszystkie w skali 1:100 - są jeszcze mniej czytelne. Płacę za projekt, a nie za zielone bazgroły w tle rysunku technicznego - można przecież zrobić kolorową ramkę.
    2. Brak uziomu fundamentowego.
    3. Doprowadzenie powietrza do kominka jest tylko w opisie.
    4. W pom. gosp. jest nawietrzak w ścianie - robicie tak? Zimą to chyba nieźle dmucha?
    5. Jakby tak zrobić przy kuchni komin z 4 kanałami to nie trzeba by robić rury w garderobie (łazienka na piętrze do komina kuchennego, garderoba do tego od kotłowni).
    6. Ocieplenie dachu - wełna 20 cm - podobno to mało.

    Czekam na odzew
    13hp

  16. #16

    Domyślnie

    witam serdecznie,

    my też kupiliśmy ten projekt. w połowie miesiąca ma być dokumentacja wentylacji mechanicznej oraz ogrzewania kominkowego, na kosztorys trzeba czekać ok 2 miesięcy

    pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Nadruk jest faktycznie wkurzający
    My narazie zastanawaimy sie nad zmianami:
    -likwidacja okna w garażu,
    -przeniesienie łazienki z 5 na 6,
    -zmniejszenie odległości kominka od ściany poprzez usytuowanie komina od poddasza (tak nam popdpowiedział wykonawca).
    Zmian konstrukcyjnych nie robimy, bo to dodatkwoe koszty a obecny plan domu akceptujemy.
    Mamy pierwsze schody w uzyskaniu warunków przyłaczenia do sieci gazowniczej.
    Odległośc od punktu przyłaczeniowego wynosi 19m i wg opini Spółki Gazowniczej przyłączenie nas jest dla nich nieefektywne, bo koszt przyłacza wynosi 8 tys - dla nich to prawie plajta Nie ważne, ze działka w planie zagospodarowania, ze wokół nas powstanie osiedle domów jednorodzinnych łacznie z zabudową gminną. No i dostaliśmy odmowę, chyba że w 70% sfinansujemy budowę przyłacza
    A co my na to? Złotówki nie dołozymy do budowy przyłacza. Postanowiliśmy inczej rozwiązać ogrzewanie: wynajmiemy baniak lub zamienmy piec co na groszek.
    Narazie czekamy na warunki z MPWiK, i tu tez problem Ale postanowiliśmy wybudowac własną studnię, wodę zbadać czy nadaje sie do celów spożywczych, jeśli nie to oczywiście czekamy aż w naszym rejonie zacznie sie budować znamienita osoba
    Najważniejsze,ze mamy prund i wpięcie do kanalizy z resztą sie może uporamy.
    Uffffff to dopiero poczatek

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał 13hp
    Czy ktoś zamierza ogrzewać koniczynkę ekogroszkiem - czy wystarczy na to miejsca w pom. gospodarczym?
    Tak, my bierzemy pod uwagę to ogrzewanie, ale nie wiem czy w pomieszczeniu gosp sie zmiesći. Narazie walczymy z warynkami przyłaczenia, w przyszłym tyg lece do architekta wiec odpowiem.

  19. #19

    Domyślnie

    Wróciłam od architekta.
    Jestem zszokowana.
    Koszt adaptacji projektu (żadnych zmian konstrukcyjnych, wiec po co ta adpatacja? ) 3 przyłżcza i plan zagospodarowania działki - 3800 zł
    Koszt przeprojektowania fundamentów (szkody górnicze) - 800 zł.

    Ile Was kosztuje/kosztowała adaptacja projektu do uzyskania pozwolenia na budowę ???

  20. #20

    Domyślnie

    WITAM NAM ARCHITEKT POWIEDZIAŁ 800ZŁ I LIKWIDUJEMY BALKON I DWA OKNA ALE TE 3800 TO ZAPŁACIŁAŚ ARCHITEKTOWI ??????

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony