dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie "nawóz z odchwaszczaczem"

    cos takiego widzialam dzisiaj w obi. Czy takie "dwa w jednym" ma sens?
    Natka

  2. #2

    Domyślnie Re: "nawóz z odchwaszczaczem"

    Cytat Napisał NatkaB
    cos takiego widzialam dzisiaj w obi. Czy takie "dwa w jednym" ma sens?
    Czego to ludzie nie wymyslą, żeby sprzedać
    Gdyby jeszcze w tym nawozie był środek na pędraki oraz na krety to byłoby już super - a tak to nie kupię.
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  3. #3

    Domyślnie Re: "nawóz z odchwaszczaczem"

    Cytat Napisał Pinus
    Cytat Napisał NatkaB
    cos takiego widzialam dzisiaj w obi. Czy takie "dwa w jednym" ma sens?
    Czego to ludzie nie wymyslą, żeby sprzedać
    Gdyby jeszcze w tym nawozie był środek na pędraki oraz na krety to byłoby już super - a tak to nie kupię.
    ..
    czyli mialam dobre przeczucia
    Natka

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Mieliśmy"trawnik"z 30% koniczyną, odziedziczony po poprzednimwłaścicielu.
    Po jednorazowym zastosowaniu Nowomixu - nawozu z odchwaszczaczem, po 2 miesiącach- trawnik czysty jak marzenie.
    Poszukaj wątku " kończyna w trawie",tam wiele osób wypowiada się jakie nawozy z odchwaszczaczami były u nich skuteczne.


    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...F1czyna+trawie

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55
    Mieliśmy"trawnik"z 30% koniczyną, odziedziczony po poprzednimwłaścicielu.
    Po jednorazowym zastosowaniu Nowomixu - nawozu z odchwaszczaczem, po 2 miesiącach- trawnik czysty jak marzenie.
    Poszukaj wątku " kończyna w trawie",tam wiele osób wypowiada się jakie nawozy z odchwaszczaczami były u nich skuteczne.


    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...F1czyna+trawie
    Potwierdzam, po nawiezieniu 1 kawałka trawnika takim specyfikiem ilość koniczyny zmalała w dość widoczny sposób.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja stosuję wyłacznie to i trawę mam obecnie najzieleńszą i najmniej zachwaszczoną ze wszystkich sąsiadów dookoła

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yurec

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    233

    Domyślnie

    Fajnie tylko przeczytaj z tyłu co jest napisane, widziałem w obi nawóz z takim napisem, mam pod ręką nawóz do trawników zachwaszczonych, i w większości przypadków jest to zwykły nawóz do trawników o prawidłowo dobranym składzie bez żadnych dodatków. Inaczej mówiąc jeśli stworzysz trawie najlepsze warunki to chwasty niekoniecznie będą się czuły dobrze na twoim trawniku, chociaż rzeczywiście sąnawozy z odchwaszczaczem działa to jednak na chwasty drobne i młode, wzmacniając jednocześnie trawę.

  8. #8

    Domyślnie

    Zgadzam się z tym co napisał yurec.
    Jest Pokon nawóz do trawników z odchwaszczaczem, który zawiera środek chwastobójczy w postaci: 2,4-D soli dimetyloaminowej - (prod. Dow AgroSciences LLC), dikamba w postaci soli dimetyloaminowej - (prod. BASF AG).
    Nawóz ten zawiera także w swoim składzie: potas - 8 %, azot amonowy - 6 %, fosfor - 5 %, azot azotanowy - 4,5 %, azot mocznikowy - 4,5 %, magnez - 3 %.

    Ponadto istnieje na rynku trochę rozmaitego badziewia, które niby zwalcza chwasty w trawniku a jednoczesnie nawozi.
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał yurec
    Fajnie tylko przeczytaj z tyłu co jest napisane, widziałem w obi nawóz z takim napisem, mam pod ręką nawóz do trawników zachwaszczonych, i w większości przypadków jest to zwykły nawóz do trawników o prawidłowo dobranym składzie bez żadnych dodatków. Inaczej mówiąc jeśli stworzysz trawie najlepsze warunki to chwasty niekoniecznie będą się czuły dobrze na twoim trawniku, chociaż rzeczywiście sąnawozy z odchwaszczaczem działa to jednak na chwasty drobne i młode, wzmacniając jednocześnie trawę.
    No właśnie ja używam Pokona o którym pisze pinus, szlag trafia wtedy koniczynę i w dużej części mniszka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony