dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie nasyp koło domu trawa czy rośliny,kwiaty

    Witam
    Proszę o podpowiedzi w sprawie następującej
    Mój dom jest częściowo podpiwniczony. Ta cześć która nie ma piwnic została obsypana ziemią . Wysokość nasypu to ok. 60 cm . Szerokość może być dowolna bo mam dużą działkę. Kłopot sprawia mi szczególnie jedna ściana budynku która ma 12 metrów długości bo dom 10 metrów plus taras 2 metry. zastanawiam się co z tym teraz zrobić. czy na całości posiać trawę. Tylko zachować bardzo łagodny spadek, żeby koszenie było możliwe. Czy raczej pozostawić i obsadzić taki nasyp płożącymi się roślinkami.
    Ja skłaniam się do pierwszego pomysłu. Rodzina i koleżanka w pracy namawia mnie do sadzenia roślin, kwiatów.

    Co o tym myślicie zupełnie nie mam koncepcji. Wiem, że teraz jak jest świeża ziemia łatwo by poszło z kwiatami roślinkami ale to południowa ściana budynku. Usypując taki nasyp przyświecał mi następujący cel stworzyć wrażenie, że budynek jest znacznie niższy. Tonie w enklawie zieleni po tej stronie mam drzewa owocowe morele brzoskwinie czereśnie wjazd do garażu. Jakoś wizja ogródka na takim długim nasypie mi przeszkadza. Co z podlewaniem. W końcu strugi wody będą chlapać na elewację.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Możesz wkleić zdjęcie Elu?

  3. #3

    Domyślnie

    Eluś,
    Pamiętaj że na skarpie zmieścisz więcej roślin niż na takim terenie o tym samym kształcie, ale decyzja należy do Ciebie...
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  4. #4

    Domyślnie

    zdecydowanie obsadzić. ja bym tak zrobiła.
    CHCESZ BYĆ SZCZĘŚLIWYM CZŁOWIEKIEM ZOSTAŃ OGRODNIKIEM.

  5. #5

    Domyślnie

    Ze zdjęciem będzie kłopot. Dawno tego nie robiłam. Nie mam na tą chwilę aparatu. Wiecie co pomyślałam sobie tak czego nie spróbować z tymi roślinkami najwyżej jak mi to nie będzie odpowiadało to na jesieni posieję trawę i już. łatwiej jest taki świeży nasyp obsadzić roślinnością niż na odwrót. Myślę o bylinkach część przeniosę ze skalnica część pozyskam od sąsiadów. Może macie pomysły które rośliny były by wskazane. Chodzi o to by nie trzeba było ich podlewać. Bo jednak obawiam się o elewację .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony