dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie kotłownia z tyłu garażu a ciepła woda

    Posiadam w projekcie kotłownię z tyłu garażu, natomiast kuchnia jest po stronie przeciwległej domu... (po przekątnej)
    Napiszcie jak to jest z tą ciepłą wodą a raczej jej dostarczeniem do kuchni... są jakieś pompy (piec na ekogroszek) aby ta woda była szybciej dostarczona, czy są z tego tytułu straty wody, ciepła
    Jak jest u Was ?!
    stan prawie deweloperski
    "...każdy kilogram Obywatela z wyższym wykształceniem - szczególnym dobrem Narodu.."

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    pompa obiegowa i wszystko gra

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam dodatkowo cyrkulację wody ciepłej. Niewielka pompa i trzecia rurka w pobliżu kranu w kuchni. Do tego zegar z wyłącznikiem. Co godzinę włącza się pompa i pompuje przez 10 min ciepłą wodę pod kran w kuchni.
    Przybyłem, kupiłem, wybudowałem dom ... Właśnie taki -
    http://foto.onet.pl/X3IDOVV+UWdSZVdk...U6CWgMNQZ+W2gB
    a teraz...

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za informacje, mam nadzieję że hydraulik będzie wiedział o co chodzi
    stan prawie deweloperski
    "...każdy kilogram Obywatela z wyższym wykształceniem - szczególnym dobrem Narodu.."

  5. #5

    Domyślnie

    No wlasnie ja tak samo mialem w projekcie. Pompa cyrkulacyjna to moze i dobre rozwiazanie ale napewno nei tanie w dlugiej perspektywie czasu.
    Jak poczytasz tutaj to taka cyrkulacja moze niezle nakrecic licznik gazu. nawet ta sterowana zegarem.

    Ja rozwiazalem to w ten sposob ze caly piec co zainstalowalem w kuchni. Wybralem poprostu taki estetycznie wygladajacy piec czyli ecocompact wyglada jak lodowka niejeden juz probowal sie dobrac do niego szuakjac piwa na imptrezie

    Plusy takiego rozwiazania to:
    skrocenie drogi Co i CWU w moim przypadku o jakies 15m
    wydluzenie garazu o jakies 2 m dzieki czemu moge teraz wstawic 2 samochody do garazu
    [/list]

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    ale kolega piszę że będzie miał piec na ekogroszek, a takiego w kuchni nie wstawi

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    W kuchni da się wstawić kociołek na eko groszek zawsze można powiedzieć że to młynek do kawy Wstawiałem już do kuchni kotły na opał stały
    Sprawa cyrkulacji jest dzisiaj normą i raczej bez tego ciężko się żyje Wyjścia są dwa albo płacisz więcej za opał albo za ścieki i wodę
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  8. #8

    Domyślnie

    Niestery z ta cyrkulacja jest upierdliwie Jak juz przedmówcy zauważyli, albo więcej ścieków albo wyższe zużycie opału.

  9. #9

    Domyślnie

    a zmywarek nie ma ?
    a w kuchni mozna zainstalowac przepływowy podgrzewacz wody i tyle ...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    Sprawa cyrkulacji jest dzisiaj normą i raczej bez tego ciężko się żyje Wyjścia są dwa albo płacisz więcej za opał albo za ścieki i wodę
    Cytat Napisał pitrul
    Niestery z ta cyrkulacja jest upierdliwie Jak juz przedmówcy zauważyli, albo więcej ścieków albo wyższe zużycie opału.
    To fatalnie ..... nie widzi mi się to.... ale cóż zrobić, w sumie nie chciałam kotłowni obok kuchni, to teraz będę mieć większe rachunki
    stan prawie deweloperski
    "...każdy kilogram Obywatela z wyższym wykształceniem - szczególnym dobrem Narodu.."

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony