dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    carinus

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    lubuskie/Belgia
    Posty
    71

    Domyślnie Podłoga bez wylewki.

    Po przeszukaniu zasobow forum mam niedosyt informacji dotyczacych mozliwosci zrobienia podłogi ocieplanej na suchym gruncie.Lecz zamiast tradycyjnej wylewki chciałbym dac na styropian 2 warstwy płyt wiórowych i panele na wykonczenie podłogi.Chodzi mi głownie o czas i pracochłonnosc z tym wiazaną.Druga sprawa to powinno byc nieco lepsze odczucie "ciepła" z takiej podłogi w porównaniu z wylewką betonową.Jakie są Wasze sugestie w tym temacie?Pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Jeżeli pod styropianem masz równo zrobiony "chudziak" i dobrą izolację przeciwwilgociową to nie widzę przeszkód.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    j.w.

  4. #4

    Domyślnie

    A może by tak pójść krok dalej i... pozbawić podłogę także chudziaka?
    Na ubitym piachu, być może w górnej warstwie wymieszanym lekko z cementem położyć kilka warstw twardego styropianu a ścianki działowe przedtem wykonać na własnych, niezbyt głębokich fundamencikach?
    Mogłoby to zagrać?
    pzdr.
    -romwis

  5. #5

    Domyślnie

    Płyty wiórowe na styropian nie.Będzie chodzić cała podłoga.
    A co będzie jak wyleje się herbata?Płyty zgniją i się wybrzuszą.
    Na styropianie musi być jednolita sztywna płyta.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  6. #6

    Domyślnie

    Oj romwis wyobrazni to Ci nie brakuje. Gdyby tak moglo byc to by wszyscy robili a nie robia. Moja propozycja: 6 cm beton, folia, na to legary rozstawione co 60 cm, miedzy nimi welna, na to plyta osb i panele.

  7. #7

    Domyślnie Re: Podłoga bez wylewki.

    Cytat Napisał carinus
    Po przeszukaniu zasobow forum mam niedosyt informacji dotyczacych mozliwosci zrobienia podłogi ocieplanej na suchym gruncie.Lecz zamiast tradycyjnej wylewki chciałbym dac na styropian 2 warstwy płyt wiórowych i panele na wykonczenie podłogi.
    A dasz radę płyty wiórowe idelanie wypoziomować na styropianie? Ja myślę, że to dość trudne, panele mają 7mm grubości i posadzka pod nimi musi być idealna

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    a co z ceną ? płyta OSB nie nalezy do tanich materiałów , wydaje mi się , że chyba taniej i lepiej wyjdzie zrobienie normalnie, czyli cement piach woda.... przynajmniej technologia sprawdzona , a jak koniecznie płyty to na legarach .

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    carinus

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    lubuskie/Belgia
    Posty
    71

    Domyślnie

    Myślałem nad zaizolowaniem płyt pod panelami warstwa folii w razie wylania czegokolwiek.Poziom podłogi bedzie naprawde idealny jezeli połoze 2 warstwy płyt wiórowych na mijanke i dodatkowo skrecę to wkrętami.Inaczej nie wyobrażam sobie idealnej gładzi dla paneli bo beton aż tak rowno sie nie ułoży.Inna opcja to połozenie na wylewce warstwy płyt gipsowych.Sam nie wiem co bedzie lepsze.Obecnie mam deski podłogowe na legarach i żadnej izolacji od gruntu.Chciałbym to zmienic.Łaczna powierzchnia do zrobienia to jakieś 28m2.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    to tu chłopaki się napinają, żeby pomóc a Ty dopiero na koniec piszesz to co powinno znależć się na początku
    pogratulować

    napchaj se tam gazet (tylko kolorowych, bo dzienniki piją wodę)
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał carinus
    Inaczej nie wyobrażam sobie idealnej gładzi dla paneli bo beton aż tak rowno sie nie ułoży.
    jak to sie równo nie ułozy? , a widziałeś wylewkę np. z miksokreta ? wręcz idealnie gładki beton wychodzi , i panele się na tym doskonale układa , nawet na najcieńszej z dostępnych pianek.

  12. #12

    Domyślnie

    Potwierdzam. U mnie było b. równiutko i trzymało poziom. Cienka gąbka i panele - jest idealnie.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  13. #13

    Domyślnie

    Ja zrobiłem to tak.Rozebrałem podłogę na legarach.Pod spodem była glina wyschnięta na kamień\ nie do skucia \Wysypałem 5 -7 cm żwiru płukanego ,który wysechł i został wypoziomowany. Na to poszedł styropian 120x200x10 i legary z uszkodzonych przy rozbiórce desek \co 40 cm\ Do legarów bite stare deski. W czasie cyklinowania wszystko osiadło ok.5mm póżniej lakier i listwy .Świadomie nie dawałem izolacji przeciw wilgociowej i po 2 ch latach z podłogi jestem zadowolony choć i tak się rozeschła \1mm\ mimo że deski miały 25 lat.Pozdrawiam.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    carinus

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    lubuskie/Belgia
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelurb
    Cytat Napisał carinus
    Inaczej nie wyobrażam sobie idealnej gładzi dla paneli bo beton aż tak rowno sie nie ułoży.
    jak to sie równo nie ułozy? , a widziałeś wylewkę np. z miksokreta ? wręcz idealnie gładki beton wychodzi , i panele się na tym doskonale układa , nawet na najcieńszej z dostępnych pianek.
    Sęk w tym ze nie widziałem takiej wylewki.Coraz bardziej przekonujecie mnie do wylewki.Moze zatopie przy okazjii przewody do podłogówki.Przyznam sie ze pare razy obiła mi sie o uszy wzmianka o miksokrecie ale nie zagłębiałem sie w tym temacie,musze poczytac dokładnie co to jest.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    olej wylewkę, na jakim poziomie masz te legary w stosunku do poziomu gruntu i na czym leżą
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    carinus

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    lubuskie/Belgia
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    olej wylewkę, na jakim poziomie masz te legary w stosunku do poziomu gruntu i na czym leżą
    Podłoga lezy teraz na legarach10x8cm opartych na wylewce.Chudziak jest 80cm nad poziomem gruntu.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    no to wsadź wełnę między legary i tyle

    a jak za mało (grubości) to nabij coś na legary
    żeby sotawić minimalną pustkę między legarami a podłogą
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    carinus

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    lubuskie/Belgia
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    no to wsadź wełnę między legary i tyle

    a jak za mało (grubości) to nabij coś na legary
    żeby sotawić minimalną pustkę między legarami a podłogą
    Dzieki za rade.Poczytam jeszcze troche informacji na temat miksokreta.Jezeli jest aż tak dobry to chciałbym zrobic konkretną podłoge na grubej izolacji i moze z podłogówką.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    cedzisz info jak hes

    w takim wypadku to najnormalniejsze warstwy podłogowe
    tyle, czy te 28m2 warte są takiego zachodu?
    sama mobilizacja sprzętu pochłonie dużo kasy
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    carinus

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    lubuskie/Belgia
    Posty
    71

    Domyślnie

    Sprzet mam w domu,fachowcy tez są wiec dla mnie nie ma znaczenia co robie.Znaczenie ma tylko kwestia co warto zrobic a czego lepiej nie ruszać.Na pewno musze zerwac starą wylewke i nie chce bawic sie w poziomowanie legarów.Jezeli ułozenie nowej warstwy płyt nie zda (w/g Was) egzaminu to pozostanie mi tradycyjna wylewka-trudno.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony