dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21

    Domyślnie

    Inna wersja podłogi na gruncie ,którą sprawdziłem u siebie dostosowując "piwnicę" do zamieszkania. Rozbiórka do chudziaka. I kolejno: folia, warstwa 5-7 cm żwiru płukanego wypoziomowana bardzo starannie, styropian najlepiej w dużych płatach ,płyta OSB 18mm klejona na pióro i wpust i dylatowana od ścian, panele podłogowe\bez foli i pianki\ ,listwy. Płyty OSB po położeniu będą się mocno uginały ale po paru dniach położą się na styropianie i można układać panele. Pozdrawiam.

  2. #22
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał maikel
    Oj romwis wyobrazni to Ci nie brakuje. Gdyby tak moglo byc to by wszyscy robili a nie robia. Moja propozycja: 6 cm beton, folia, na to legary rozstawione co 60 cm, miedzy nimi welna, na to plyta osb i panele.
    Eee, dla mnie to wyjdzie drogo i za jakiś czas trzeba będzie rozwalać.
    Jak legary - to prawdziwe deski sosnowe lub modrzewiowe. Tylko taka podłoga średnio się nadaje do pomieszczeń o dużym ruchu - sosna jest miękka, modrzew też, ale już twardszy. Jeśli masz małe dzieci lub psy, generalnie zapomnij o tym pomyśle w takich miejscach
    Ale taka podłoga śliczna jest Ja mam coś takiego w sypialni (co prawda legary leżą na stropie, nie na chudziaku na gruncie)

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    carinus

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    lubuskie/Belgia
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał wirek
    Inna wersja podłogi na gruncie ,którą sprawdziłem u siebie dostosowując "piwnicę" do zamieszkania. Rozbiórka do chudziaka. I kolejno: folia, warstwa 5-7 cm żwiru płukanego wypoziomowana bardzo starannie, styropian najlepiej w dużych płatach ,płyta OSB 18mm klejona na pióro i wpust i dylatowana od ścian, panele podłogowe\bez foli i pianki\ ,listwy. Płyty OSB po położeniu będą się mocno uginały ale po paru dniach położą się na styropianie i można układać panele. Pozdrawiam.
    Jaka była grubosc styropianu i jakiej twardosci?Planowałem dac grubszą warstwe płyt wiórowych dla zwiekszenia masy i sztywnosci bo OSB sa troche za drogie.Jest odczuwalne ugiecie podłogi w czasie chodzenia?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony