dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Miecu

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocławki
    Kod pocztowy
    51-600
    Posty
    4

    Domyślnie Pożar & zalanie budynku

    Witam wszystkich na forum, jestem spoza branży, ale szukając porad trafiłem tutaj.

    Pare dni temu stała się przykra rzecz - zapalił się, domu który wynająłem kuzynce. Straty są spore, budynek był gospodarczo-mieszkalny. Sprawa wygląda tak że mieszkanie zostało zalane - przez wodę którą gaszono budynek. Dosyć mocno zamokły ściany, sufit. Co teraz robić ? Wiadomo że zbliża się zima, przecież może to wszystko porozsadzać i koniec. Na to żeby jakaś cyrkulacja powietrza to osuszyła to nawet nie ma szans. Wypożyczyć urządzenia suszarnicze ? Czy co zrobić ?

    Pomoże ktoś dobry i z większym doświadczeniem ?

    Pozdrawiam forumowiczów.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Witaj,
    Przykra sprawa. Budynek w tych warunkach pogodowych po zalaniu można osuszyć wyłącznie odwilżaczem, lub jak kto woli osuszaczem powietrza. Po powodzi w 2010 osuszenie kondygnacji domu zalanego do połowy pierwszego piętra zajmowało nam około 2 tygodni. Tylko tam domy stały w wodzie, tu masz farta, bo wody z akcji gaśniczej było nieporównywalnie mniej. Trzeba pamiętać, żeby osuszać nie wietrząc jednocześnie, ale ogrzewać trzeba na maxa. Odwilżacz najlepiej podłączyć do kanalizacji, bo możesz nie nadążać z opróżnianiem zbiornika. Powodzenia!

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Miecu

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocławki
    Kod pocztowy
    51-600
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cerver, dziękuje za wypowiedź.

    Fakt, wody jest nieporównywalnie mniej. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Powiedz mi, jako człowiekowi który się nie zna - mówisz o osuszaczu, a ja mam przed oczami coś a'la farelka, oczywiście o odpowiedniej skali. Ale odwilżacz.. ? To ucządzenie które jakoś ściąga wodę ze ścian i musi ją odprowadzać do kanalizacji ? Prosiłbym Cię o odpowiedź. Może znasz jakieś firmy, które chociażby wypożyczają taki sprzęt.

    Zachęcam do wypowiedzi innych, każda pomoc się przyda.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Odwilżacz działa na zasadzie skroplenia pary wodnej zawartej w powietrzu przez schłodzenie go na specjalnej płycie. To raczej taka lodówka, choć dużo mniejsza gabarytowo. Odezwę się jeszcze

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Miecu

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocławki
    Kod pocztowy
    51-600
    Posty
    4

    Domyślnie

    No ok, zasada działania jasna i logiczna. Rozumiem. A jak z użyciem ? Stawiam w pomieszczeniu na określony czas, potem mierze wilgotność ścian czy jak ? Takie urządzenie chyba najlepiej by było wypożyczyć, prawda ?

    Dzieki wielkie za pomoc i czekam

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Zwykłe do domowego użytku, można kupić choćby w casto. Te bardziej przemysłowe kosztują kilka tysi, choć wydajność mają nieporównywalnie większą- kilkadziesiąt litrów wody na dobę, w zależności od mocy. A użycie bardzo proste- zmniejszająca się ilość wody odzyskanej z powietrza świadczy o obniżaniu się poziomu wilgoci w ścianach i stropach. Wiadomo jednak, że zawsze jakaś wilgoć będzie w powietrzu, więc jeśli przez jakiś czas poziom wody będzie stały, to oznacza, że sprzęt zrobił swoje.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Miecu

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocławki
    Kod pocztowy
    51-600
    Posty
    4

    Domyślnie

    No dzięki dzięki. Te domowe to na pewno słabsze. Ale wiesz jaka jest sytuacja, zima się zbliża, a ze teren górski, to tam szybciej przyjdą (przychodzą) mrozy. Więc odwilżacz mały pewnie chodziłby dzien i noc. Taka przemysłowa fajna rzecz, ale skoro droga, to może są jakieś firmy które to wypożyczają ? Albo świadczą usługi. Poszukam coś, ale gdyby Ci się chciało/znasz coś godnego uwagi, prosiłbym żebyś podrzucił linka. Nie chce byś robił robote za mnie (szukanie), ale może coś znasz.

    Dzięki za pomoc.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony