dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 161
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 3202

Temat: MASZ DWOREK?

  1. #261
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.205

    Domyślnie

    Wdepnąłem przypadkiem, bo czasem lubię się popętać i poszukać ciekawostek.
    Wyjaśniam.
    MOŻNA zrobić sobie DGP.
    Ale to się robi z głową i z naprawdę nie każdych materiałów.
    Jak się ma reku, to zalecałbym wychwytywanie czapy gorącego powietrza spod sufitu pomieszczenia z kominkiem jednym wywiewem i wtedy reku uśredni temperatury a nawiew poniesie je po całym obiekcie.
    Nie należy jednak mylić tego z ogrzewaniem nadmuchowym, bo to coś zupełnie innego!
    Trudno też nazwać ten sposób WPROST ogrzewaniem. To raczej sposób wspomagania ogrzewania przez nawiew ciut cieplejszego powietrza.
    Wywiewamy +20stC (generalnie) z domieszką +50st (na przykład).
    Nawiewamy więc? Powiedzmy 23stC. Za to wszędzie, gdzie są nawiewy.

    1 kubatura/godz to o wiele za dużo na wentylację w warunkach "normalnych"
    1 kubatura/godz to o wiele za mało dla ogrzewania powietrznego - nadmuchowego.
    Tylko...
    Jak się robi recyrkulację, to zaczynają się schody...
    Życie w przeciągu nie każdego bawi...
    Adam M.

  2. #262
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mczas

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    DGP???
    Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie tego skrótu?
    pls.

  3. #263
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.205

    Domyślnie

    Wszędzie tu tego pełno!
    Dystrybucja Gorącego Powietrza...
    Taka opalarka robiona kominkiem...
    Wiesz co to opalarka?
    Widziałeś w markecie....
    Adam M.

  4. #264
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    an-bud, pozdrawiam serdecznie
    Wiesz, co chcesz osiągnąć a na porady patrz...tylko nie na mój avatar

    Pozdrawiam
    królik
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  5. #265
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał jea
    an-bud, pozdrawiam serdecznie
    Wiesz, co chcesz osiągnąć a na porady patrz...tylko nie na mój avatar

    Pozdrawiam
    królik
    poprzednio był zajefajny
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  6. #266
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Wdepnąłem przypadkiem, bo czasem lubię się popętać i poszukać ciekawostek.
    Wyjaśniam.
    MOŻNA zrobić sobie DGP.
    Ale to się robi z głową i z naprawdę nie każdych materiałów.
    Jak się ma reku, to zalecałbym wychwytywanie czapy gorącego powietrza spod sufitu pomieszczenia z kominkiem jednym wywiewem i wtedy reku uśredni temperatury a nawiew poniesie je po całym obiekcie.
    Nie należy jednak mylić tego z ogrzewaniem nadmuchowym, bo to coś zupełnie innego!
    Trudno też nazwać ten sposób WPROST ogrzewaniem. To raczej sposób wspomagania ogrzewania przez nawiew ciut cieplejszego powietrza.
    Wywiewamy +20stC (generalnie) z domieszką +50st (na przykład).
    Nawiewamy więc? Powiedzmy 23stC. Za to wszędzie, gdzie są nawiewy.

    1 kubatura/godz to o wiele za dużo na wentylację w warunkach "normalnych"
    1 kubatura/godz to o wiele za mało dla ogrzewania powietrznego - nadmuchowego.
    Tylko...
    Jak się robi recyrkulację, to zaczynają się schody...
    Życie w przeciągu nie każdego bawi...
    Adam M.
    dlatego lepsze rozwiązanie to osbno, wentyluję tyle ile potrzeba i palę w kominku tyle ile chcę jestem za upraszczaniem, im prościej tym taniej kominek działa super, rekuperator- jak będzie na niego kasa
    pozdrawiam Jurek A
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  7. #267
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mczas

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ok. Thx.
    Nie potrafiłem tylko znaleźć nigdzie co to DGP, no a opalarka to chyba takie coś do opalania tyko myślałem że to na UV a nie na g.powietrze

  8. #268
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Witam. Dawno tu nikt nie zaglądał zbieram energię, byle do wiosny Tej zimy Gosia pilnuje temperatury w domu przestawiła na 23, 24 stopnie można się przyzwyczaić tylko opału ubywa dość szybko poszło już 3m przestrzenne
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  9. #269
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    pod moim nickiem, zmienił się opis . wytropiłem winnych " wrobienia" winni to:..... kilku Forumowiczów i Redakcja. a było to przed samymi świętami. obecnie szykuje się następny "numer" "zakwitł" zaraz po nowym roku wiem co, ale kto w tym maczał palce? 1. Redakcja 2. ???...
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  10. #270

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud
    poszło już 3m przestrzenne
    E tam, u mnie kubiczny leci co chwilę - na szczęście gazu...
    Ten sam układ: 23 najniższa akceptowalna, choć daleko lepiej byłoby 27
    jm1964

  11. #271

    Domyślnie

    My wynajmujemy parter w domku i sterownik niestety jest na gorze u wlascicieli. Temperature mamy zwykle 18-18,5 stopnia w rzadkich porywach do 21,5. Efekt - przy 19,5 jest nam juz cieplo, a przy 22 zaczynamy intensywnie wietrzyc. Ale 18 stopni w nocy i rano przy wstawaniu to trauma.
    gg 170627

  12. #272

    Domyślnie

    Jak to się nam jednak wymagania zmieniają: moja Babcia zawsze przez calą zimę miała 14 st. C. To znaczy - tyle było po obiedzie, jak do niej przychodziłem - "piec jak ogień!" mówiła. Jak kiedyś jej napaliłem i z trudem termometr zlapał 17 st C to był "upal, że nie można wytrzymać" i "uważaj, bo piec wysadzisz!". Rano zawsze na bosaka odmiatała śnieg ze schodów. Rano bywało 11, 9, 7... W szczególnie ostre zimy zdarzał się rano cienki lodek na wiadrze z wodą. Wiadro stało przy piecu. Babcia dożyła 86 lat nam u niej jakoś też nie było zimno.
    Czasy się zmieniają - teraz poniżej 21 st nie jest mi ciepło....
    jm1964

  13. #273
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    do wszystkiego można się przyzwyczaić do lepszego łatwiej
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  14. #274
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Witam. no tak mieliśmy dziś wizytację naszej ruinki, zapowiadaną wcześniej. Zdążyłem troszkę "odgruzować" domek i teren, jak wypadło? Będzie fotoreportaż w MURATORZE
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  15. #275
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud
    Witam. no tak mieliśmy dziś wizytację naszej ruinki, zapowiadaną wcześniej. Zdążyłem troszkę "odgruzować" domek i teren, jak wypadło? Będzie fotoreportaż w MURATORZE

    Gratulacje.

  16. #276

    Domyślnie

    Witam,

    tak sobie przeglądam forum i trafiłem na ten wątek.
    Nie wiem czy możemy nasz przyszły dom nazywać dworkiem - miejscowi mówią na to pałacyk.
    Dom nie jest taki stary jak niektórych na tym forum. Z tego co wiem powstał w 1908 roku. Po wojnie zrobiono z niego szkołę - teraz będziemy mieszkać w nim my i jeszcze dwie rodziny i już się nie mogę doczekać.

    kilka zdjęć wrzuciłem tu: http://foto.onet.pl/hp54w,vkvvccc0kgkm

    Pozdrawiam
    Grzegorz

  17. #277
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.205

    Domyślnie

    Chciałem...
    Nie otwiera mi się...
    Albo nie umiem?
    Adam M.

  18. #278

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Chciałem...
    Nie otwiera mi się...
    Albo nie umiem?
    Adam M.
    Nie wiem czemu :/
    wysłałem przez gg znajomemu link i normalnie otworzył.
    Może jeszcze być pod takim adresem:
    http://foto.onet.pl/hp54w



    Pozdrawiam
    Grzegorz

  19. #279
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    jest w dużo, dużo lepszym stanie, od mojej ruinki,
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  20. #280
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Grehor, udało się otworzyć. super chałupa, szkoda, że nie bedziecie w nim sami. Gratuluję i trzymam kciuki. Pewnie przed Wami dużo pracy. Trzymajcie się i pytajcie. Pomożemy.

Strona 14 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony