dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 161
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 3202

Temat: MASZ DWOREK?

  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    No proszę - pomysły sypia się same (no - niecałkiem, trochę im pomagamy)..
    Tak przyznam nie do końca na mnie działa (ale to tylko moje zdanie) link u SosnowejPanienki(hi hi).. ja bym to widziała jednak inaczej.. tam łazienka wygląda jak w zwyczajnym m-4 w mieście a niektóre mebelki troche jadą "Swarzędzem") Ale na pewno jest urządzone z pomyślunkiem i .. kasą. Ja notomiast sugeruję pójście trochę w stronę mniejszego ładu i picu. I taniej. Stolarz-sąsiad (albo inny szwagier) może zrobić proste mebelki, którym można nadać charakter odpowiednim malowaniem itp.
    Ale czywiście każdy widzi to inaczej (Twój dom porusza wyobraźnię) a Ty zdecydujesz sam))) no i trzeba zastanowić się KTO miałby być Twoim Gościem.. najpierw można przysposobić jeden pokój itd...
    No chyba kupując taki pałac miałes jakis plan finansowy ? Nie??? Tomek ma rację - dokładnie tak. Dokupuj ziemię wokoło jesli to mozliwe a kredyt mozna teraz dostac na b.dobrych warunkach i to się OPŁACA. I nie ma tu ryzyka bo jak napisałam wyżej - zawsze możesz to sprzedać z niemałym zyskiem!
    Jakby na to nie patrzeć - samo się nie wyremontuje.......

    Polecam mój motyw przewodni poniżej :
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    cześć Tomku. pracuję nad obrobieniem banku tzn. hipoteką. podatek zależy od gminy, jestem zdziwiony że wmojej gminie za m2 pow. mieszkalnej = 0,00 a ziemi to nikt nie chce się pozbyć.
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    hej GAGATO. NIe, nie mieliśmy żadnego pomysłu na udostępnianie ruderki. Nasi przyjaciele śmiali się, że po przejściu na emerytury zamieszkają z nami i ruderka zamieni się w dom starców. Kiedy mój mąż przeczytał ogłoszenie o sprzedaży, postanowiłam zobaczyć to "coś" (właśnie sprzedawaliśmy mieszkanie w Toruniu i trzeba było znaleźć inne miejsce zamieszkania) a jak zobaczyliśmy, to natychmiast zakochaliśmy się i nie było myślenia o kosztach i "innych nieistotnych rzeczach" jak np. skąd wziąć kasę! Chcieliśmy mieć tę ruderkę i już!! Tak w skrócie wygląda historia zakupu. A co do wykończenia i pomysłów to z tym u nas raczej blado. Jurek jest złotą rączką i roboty budowlane robi sam - stolarka też, ale pomysły na urządzenie wnętrz i ogrodu mamy bardzo mgliste. Meble oczywiści tylko stare. Jurek właśnie podpowiedział mi, że naszym pierwszym pomysłem było "zrobienie dziedzica" naszej ruderki .
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    Jurek właśnie podpowiedział mi, że naszym pierwszym pomysłem było "zrobienie dziedzica" naszej ruderki
    jednego myślę, że to za mało
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Hej An-bud Żono W moemcie kiedy przezczytałam że Twoj Men to złota rączka, stolarz itp to juz się martwię o Wasz pałac! W takimm razie dacie rade byle Wam się tylko chciało! ...jak juz skończycie z dziedzicem, rzecz jasna...
    Ogród sugerowałabym dziki "angielski". nie bawcie się w żadne tuje czy trawniki do koszenia - rośliny niech sobie po prostu rosną, zrobią to bez Waszej pomocy-to duży plus
    Pokażcie trochę więcej fotk jak to wygląda wokoło!
    A jak to się stało że ominęła Was watpliwa przyjemność nadzoru konserwatorskiego?
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    jednego myślę, że to za mało [/quote]
    JEA! dziedzic 01.04 skończył 2 latka! a rozparcelowanie "pałacu" to nie jest dobry pomysł, więc pozostanie sam na włościach.no i nasz wiek nie sugeruje powiększania rodziny.dziedzic ma ruinkę i "staruszków" .tzn Jurek mówi, że On i owszem może powiększać rodzinkę ale ja już się na to nie piszę.Co do konserwacji to mamy opiekę konserwatorską - jak każdy obiekt przed wojenny. Byli u nas ludzie z konserwacji i namawiali na nadzór ale się nie zgodziliśmy - dużo więcej utrudnień co nie znaczy, że możemy wszystko dowolnie robić.
    Pozdrawiam Gosia - żona Jurka.
    PS. wczoraj minęła 3 rocznica zakupu "ruinki".
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  7. #47

    Domyślnie

    Gratulacje. Czlowiek marzy o dworku, a tu się okazuje, że Anonse w rękę i już. Przeglądalam miliony ogloszeń, ale ceny byly zaporowe - rzędu kilkuset tysiaków, PLN oczywiście. Podpisuję się rękami i nogami pod tym, co proponuje Gagata. Ja już oczami wyobraźni widzę te odnowione wnętrza.
    Ale, jakby nie bylo, to ogromna lokata kapitalu.
    Jak można się pozbyć takiego cacka? I to za takie grosze!

  8. #48

    Domyślnie

    PS. wczoraj minęła 3 rocznica zakupu "ruinki".
    Trzecia??? I dopiero teraz się chwalicie Chyba ten zakup byl z okazji imienin

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie




    to prawda zrobiliśmy sobie spory prezent. wczoraj rocznica zakupu i Jurka imieniny a dziś są moje urodziny więc to był również prezent dla mnie.z tej okazji wysyłamy zdjęcia "pałacu" z lotu ptaka.najjaśniejsza zielona plama to nasze "hektary z ruinką"
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  10. #50

    Domyślnie

    To wszystkiego najlepszego

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Wszystkiego najlpszego z okazji rocznicy, a dla dziedzica... ucałujcie go

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    I ode mnie również!!
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Dołączam się do życzeń! Dla Was i dla Dziedzica!
    Ziemię - kupcie ile możecie, zawsze na tym zyskacie. Mebelki na zdjęciu może wyglądają na swarzędz, ale to wszystko autentyki, byłam, spałam, widziałam. Myślę, że bardzo porządna łazienka jest bardzo wskazana w takiej rezydencji, powinno to mieć pewien rys luksusu, żeby goście mogli poczuć atmosferę dworu, a nie wiejskiej chałupy. Ale oczywiście powinno się to robić stopniowo, najpierw 1 pokój, potem następne itd. Sami zdecydujecie co dla Was najlepsze i z czym sobie poradzicie. Trzymam kciuki!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    tylko czy on nie jest za mały??? parter 220 +(zaczełem ogród zimowy-30m2 z tarasem 35) piętro 200 (ale to tylko 3 pokoje a 2 po 75m2) piwnica jest super 60 barek myślę z niej zrobić, i koniec strasznego dworku
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Jest absolutnie i bezwzględnie wystarczająco duży. Wystarczy wejść w necie na strony agrogospodarstw i popatrzeć na pokoje, a zobaczysz, że nie muszą to być hangary. Odwagi! W tych warunkach jakie masz może powstać piękny obiekt, który będzie pracował na siebie i na Ciebie z rodziną.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie



    Kochani dziękujemy za życzenia. Dziedzica ucałowaliśmy.

    Co do gospodarstwa to właściwie prowadzimy je od prawie trzech lat.
    Jak tylko zaczyna się robić cieplej to przyjeżdżają do nas znajomi bliżsi i mniej oraz znajomi znajomych. Przywożą własny wikt, przyrządzają smakowicie i jeszcze nas nim karmią. No i jak w takich warunkach brać od nich kaskę?
    Właściwie wszystkie weekendy mamy zajęte. W tygodniu dziedzic z mamą odpoczywa od gości. Szanowny małżonek w tym czasie biega i szuka pracy lub ją właśnie wykonuje.
    Pozdrawiam wszystkich. Gosia
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Najpierw roztrąb, że robisz remont, potem, że otwierasz pensjonat na wsi i będziesz gościła zagraniczne grupy przede wszystkim. Potem albo znajomi skumają i przestaną Was nawiedzać, albo... wolisz znajomych od kaski. To Twoja chwila prawdy!!!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    witam. napiszę pare zdań o moich załozeniach do remontu ruinki. mam małe doświadczenie z poprzednich realizacji, mieszkało się tu i tam. dom powinien być możliwie bardzo ciepły!!! z tego wniosek--prawie pasywny. a co za tym idzie wentylacja z rekuperaorem i GWC, a to w dzisiejszych czasach powinno być obowiązkowe!!!! cdn.
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    ze względu na duży zakres prac i jeszcze większe koszty, remont podzielony został na etapy. zakończenie za jakieś 30 lat po częściowo zrobionym pierwszym etapie efekt jest " prawie" zadawalający. kominek zjadł 4 mp. drewna w sezonie grzewczym, w odniesieniu do stanu przed remontem, stare piece w trzy tygodnie grudniowe, wciągneły 6 mp. dębu!!!!!!!!!!!!!! rekuperator jest jeszcze nie zainstalowany, a podobno obniża koszty o 40% po częściowym remoncie, koszt ogrzania 100 m2 wynosi- 280 zł. całkiem zadawalająco a i tak chcę jeszcze dołożyć 10 cm wełny na strop, teraz jest 30cm.
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud
    ze względu na duży zakres prac i jeszcze większe koszty, remont podzielony został na etapy. zakończenie za jakieś 30 lat po częściowo zrobionym pierwszym etapie efekt jest " prawie" zadawalający. kominek zjadł 4 mp. drewna w sezonie grzewczym, w odniesieniu do stanu przed remontem, stare piece w trzy tygodnie grudniowe, wciągneły 6 mp. dębu!!!!!!!!!!!!!! rekuperator jest jeszcze nie zainstalowany, a podobno obniża koszty o 40% po częściowym remoncie, koszt ogrzania 100 m2 wynosi- 280 zł. całkiem zadawalająco a i tak chcę jeszcze dołożyć 10 cm wełny na strop, teraz jest 30cm.
    O, i już dobrze kombinujesz, na pewno uda Ci się zrobić cudeńko. Tak trzymaj!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

Strona 3 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony