dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Próchnica jest chorobą zakaźną, głównie sami rodzice funduja ja swoim dzieciom.
    Oblizywanie smoczka, próbowanie, czy mleczo (herbatka) ciepłe- przez smoczek, czy karmienie łyzką, która sami jemy.
    Obleśne, owszem, ale powszechne.
    A potem zdziwienie-myję dziecku zęby, a ono łapie próchnicę...no i skąd ona się wzięła

  2. #42

    Domyślnie

    Czasem to nie rodzice... Czasem to babcia.

    Chyba już pisałam, jak młoda matka rzuciła się z pretensjami do babci swego synka, że "przecież tyle razy prosiłam, żeby mu jeszcze nie dawać mięsa, bo jest za mały!". A babcia na to z dumą "Ale ja mu dokładnie pogryzłam!".

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał bratki
    Czasem to nie rodzice... Czasem to babcia.

    Chyba już pisałam, jak młoda matka rzuciła się z pretensjami do babci swego synka, że "przecież tyle razy prosiłam, żeby mu jeszcze nie dawać mięsa, bo jest za mały!". A babcia na to z dumą "Ale ja mu dokładnie pogryzłam!".
    fujjjjjjjjjjjj, przepraszam,ale nie mogę , kurna, tej babci bym schabowego przemieliła i wypluła na talerz

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka
    fujjjjjjjjjjjj, przepraszam,ale nie mogę , kurna, tej babci bym schabowego przemieliła i wypluła na talerz
    Od oblizanego smoczka - to się wiele nie różni... skuteczne (z punktu widzenia prochnicy, i paru innych atrakcji) - jest dokładnie tak samo.

  5. #45

    Domyślnie

    wiele wyedukowanych mam myje zęby dziecku a potem daje mleczko do łózeczka (wszak wiadomo, ze po ciepłym mleczku lepiej się zasypia). Warto tez zauważyć, że ząbki myjemy po każdym posiłku a nie tylko rano i wieczorem. Inaczej te szczoteczki i pasty możemy sobie wsadzić... w oko....
    Moja córka dostała pierwsze ząbki w wieku 3 miesięcy. mając pół roku miała już 8 zębów! CZyszczenie ząbków takiemu maluchowi to udręka ale jest to możliwe. Moja córcia nie pójdzie spac bez umycia ząbków. Myje zęby kilka razy dziennie- a moje znajome uważają to za fanaberię))
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar st_ella
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Witajcie,

    mojej córeczce pierwsze zabki wyszły jak miała cztery miesiące...
    teraz 16 miesiecy i mamy 16 zębów....
    w wieku 10 miesiecy bylismy pierwszy raz u dentysty bo zobaczyłam żółta plamkę na jedynce...
    byłam przerażona...
    a to tylko defekt szkliwa...
    małej myjemy zęby elmexem.... nie wiem czy dobrze...
    uwielbia ta pastę i paste ziaja (daję na przemian aby w organizmie nie było zbyt dużo fluoru, ponieważ Mała nie potrafi jeszcze wypluwać)
    to mycie jest mega szybkie wiec nie wiemc zy skuteczne...
    ona trochę sobie pogrzebie w ząbkach a potem ja przejeżdzam zęby - czasem jest płaczz a czasem śmiech - ach zrozumiec własne dziecko

    natomiast kolacje jemy ok 19.oo a idziemy spać o 21.oo wiec wszystko w zoładku ma czas się "ułożyć"
    nauczona takiego jedzenia jest od ok 6 miesiaca życia - aby nie musiałą dostawać "butli" w łózku...

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    VIKI80

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Miałam problem u pierwszego dziecka przed wyjazdem na kontrakt. Za granicą badają czy dziedci są zarażone próchnicą , bakteriami. To pobiera się wykałaczką
    wymaz i po 30 minutach są wyniki. Dentysta przepisał leki i zalecenia nie mam problemów z dziećmi do dzisiaj. Problematyczne jest zdobycie środków. ja ściągam je
    z USA mozna kupić on-line nazywają się carifree.. Z badaniem jeszcze większy problem najbliższy gabinet majacy taki sprzęt jest W BELGII..
    Dentysta na ogół widzi rezultat próchnicy czyli dziury
    Tam jeszcze paierkami badja odczyn śliny.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał st_ella Zobacz post
    Witajcie,

    mojej córeczce pierwsze zabki wyszły jak miała cztery miesiące...
    teraz 16 miesiecy i mamy 16 zębów....
    w wieku 10 miesiecy bylismy pierwszy raz u dentysty bo zobaczyłam żółta plamkę na jedynce...
    byłam przerażona...
    a to tylko defekt szkliwa...
    małej myjemy zęby elmexem.... nie wiem czy dobrze...
    uwielbia ta pastę i paste ziaja (daję na przemian aby w organizmie nie było zbyt dużo fluoru, ponieważ Mała nie potrafi jeszcze wypluwać)
    to mycie jest mega szybkie wiec nie wiemc zy skuteczne...
    ona trochę sobie pogrzebie w ząbkach a potem ja przejeżdzam zęby - czasem jest płaczz a czasem śmiech - ach zrozumiec własne dziecko

    natomiast kolacje jemy ok 19.oo a idziemy spać o 21.oo wiec wszystko w zoładku ma czas się "ułożyć"
    nauczona takiego jedzenia jest od ok 6 miesiaca życia - aby nie musiałą dostawać "butli" w łózku...

    Nie wolno myć zębów pastą, jeśli dziecko nie umie wypluwać.Miejscowo stosowany fluor, jest ok (choć mycie zębów pastą 6 razy dziennie to tez przegięcie), można zafundować dziecku fluorzycę i spaprać mu zęby, albo co gorsza, rozwalić przemianę materii.
    Małemu dziecku myje się mleczaki delikatną szczoteczką (u nas się sprawdziła taka nakładana na palec) i samą ciepłą przegotowaną wodą. Istotniejszy jest czas mycia, niż środki do mycia użyte.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Z tym myciem i prochnica to roznie jest .
    http://www.youtube.com/watch?v=tKfiBz2LrFo
    I co wy na to?
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Malinka8609

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    kutno
    Kod pocztowy
    99-300
    Posty
    1

    Unhappy Próchnica

    Witam jestem mamą 5-letniego synka któremu w kilku ząbkach pojawiła sie próchnica chciałabym dowiedzieć się jak ją leczyć skutecznie i bez bólu...czy wchodzi w grę tylko borowanie??jaki koszt jest jednej plomby?lub też innych zabiegów??liczę na szybką poradę;(

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony