dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał dompodsosnami
    Kocimiętka wabi koty, ale dopiero ususzona - świeża nie robi na nich żadnego wrażenia.
    Kozłek - świetny do posadzenia pod płotem u wrednej sąsiadki .
    Plektrantus - a śpij, ile chcesz!

    Czemu kozłek....u wrednej sąsiadki ??? jakie ma działanie ?? a może brzydko pachnie ?????

  2. #22

    Domyślnie

    Jak placebo - jeśli ktoś uwierzy, to tak się stanie.
    Żeby te rośliny miały skuteczne - przynajmniej w naszym mniemaniu - działanie to nic innego nie powinno rosnąć na tej działce, nawet trawa . A i tak pewnie "błąkałyby się" pojedyncze osobniki, przecież u nich też nie każdy musi się znać na roślinach...

  3. #23

    Domyślnie

    A na meszki co bysie proponowali ,bo chyba z tej złosći wywale cały bez
    Mam dość biurokracji

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał betka35
    Cytat Napisał dompodsosnami
    Kocimiętka wabi koty, ale dopiero ususzona - świeża nie robi na nich żadnego wrażenia.
    Kozłek - świetny do posadzenia pod płotem u wrednej sąsiadki .
    Plektrantus - a śpij, ile chcesz!

    Czemu kozłek....u wrednej sąsiadki ??? jakie ma działanie ?? a może brzydko pachnie ?????
    Bo wtedy wszystkie wrzeszczące koty z okolicy będą pilnowały jej posesji jak skarbu jakiego - pod warunkiem, że nadłamiesz gałązkę tego kozłka (nawiasem mówiąc, kozłek to popularna waleriana - działa na koty jak narkotyk). I wtedy ta wredna sasiadka wykończy się nerwowo...

    A na meszki nic nie działa - musi minąć ich period... Bzu nie wywalaj...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  5. #25

    Domyślnie

    Na meszki działa zapach waniliowy do ciast. Trzeba się nim oczywiście posmarować. Sprawdziłam na sobie, naprawdę skuteczny.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał gośka57
    Na meszki działa zapach waniliowy do ciast. Trzeba się nim oczywiście posmarować. Sprawdziłam na sobie, naprawdę skuteczny.
    Wierzę jak zaczną gonić Cię komary, pszczoły, osy i cała reszta to nabierzesz takiej prędkości że meszki nie mają szans

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N.
    Cytat Napisał gośka57
    Na meszki działa zapach waniliowy do ciast. Trzeba się nim oczywiście posmarować. Sprawdziłam na sobie, naprawdę skuteczny.
    Wierzę jak zaczną gonić Cię komary, pszczoły, osy i cała reszta to nabierzesz takiej prędkości że meszki nie mają szans
    Powyższych zjawisk nie zaobserwowałam

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie


    jaki pomysłowy patent !
    zanalazłam na allegro

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Podobno komary odstrasza zapach liści katalpy.

  10. #30

    Domyślnie

    JEŚLI NIE CHCECIE KOMARÓW to zrezygnujcie z oczek wodnych i innych wód stojących,dojrzewają w nich larwy komarów, mięta, kocimietka w dużej ilości zapobiega, podobnie lawenda, mięta i czosnek pod drzewami owocowymi chroni je przed robakami, na ślimaki działa rzeżucha zastosowana jako obwódka wkoło grzadki, oraz pułapki piwne, a te narośla na świerkach to podobno galasy jak coś więcej zakumam to napiszę

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał gwiazdeczka66
    JEŚLI NIE CHCECIE KOMARÓW to zrezygnujcie z oczek wodnych i innych wód stojących,dojrzewają w nich larwy komarów, mięta, kocimietka w dużej ilości zapobiega, podobnie lawenda, mięta i czosnek pod drzewami owocowymi chroni je przed robakami, na ślimaki działa rzeżucha zastosowana jako obwódka wkoło grzadki, oraz pułapki piwne, a te narośla na świerkach to podobno galasy jak coś więcej zakumam to napiszę
    Jeśli w oczku wodnym pływa choć jeden karaś, to larwy komarów nie mają szans. Najwięcej tego wykluwa się w starej oponie od ciągnika za stodołą u sołtysa.
    Mięta i kocimiętka może i odstraszy- na jakieś 2 metry?
    Co do ślimaków, to Hanka kompetentna jest, bo chyba i rzeżuchę jej zżarły.
    (jakbym dyktando pisał )

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony