dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki najlepszy sposób na kreta

Głosujących
30. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • siatka pod trawnikiem

    14 46,67%
  • odstraszacz dżwiękowy

    3 10,00%
  • odstraszacz chemiczny

    2 6,67%
  • świece dymne, spaliny

    0 0%
  • wyłapanie i wywiezienie poza ogród

    2 6,67%
  • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki

    9 30,00%
Strona 46 z 68
Pokaż wyniki od 901 do 920 z 1350
  1. #901
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Chudziak... na całości.

  2. #902
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Albo azotoksem go, drania.

  3. #903

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    A jak wejść w posiadanie karbidu?
    Tego jeszcze nie próbowaliśmy
    Jest mało skuteczny. Nie warto go kupować. Działa odstraszająco przez okres kilku dni. Po 3 - 6 dniach kret wraca ...

  4. #904

    Domyślnie Cholerny krecik

    Również jestem posiadaczem kilku egzemplarzy.Walczę dzielnie,wszystkimi dostępnymi metodami.Walka jest niestety nieuczciwa..ze strony kretów.
    Otóż nikt nie wie co za łajza podkablowała me bohaterskie wyczyny,ale otrzymałem z gminy z wydz.ochrony środowiska grzeczne przypomnienie o ustawowej prawnej ochronie w/w . I teraz mam 3 wrogów...sąsiada , kreta ,i wydz ochrony środ.
    Mariusz

  5. #905
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Zgodnie z prawem (Rozporządzenie Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z 6 stycznia 1995 r.) kret jest zwierzęciem objętym całoroczną ochroną, ale nie obejmuje ona terenów "zamkniętych ogrodów, szkółek i lotnisk" - tam zwierzęta wolno tępić.

  6. #906

    Domyślnie dzięki

    A nie było tam nic o sąsiadach ?)))))
    Pozdrawiam.dess

    'Za każdy dobry uczynek ,spotka cię zasłużona kara....'

  7. #907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Zgodnie z prawem (Rozporządzenie Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z 6 stycznia 1995 r.) kret jest zwierzęciem objętym całoroczną ochroną, ale nie obejmuje ona terenów "zamkniętych ogrodów, szkółek i lotnisk" - tam zwierzęta wolno tępić.
    Jest nowsze rozporządzenie.
    Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 28 września 2004 r. kret jest zwierzęciem objętym całoroczną ochroną, ale nie obejmuje ona terenów zamkniętych ogrodów, działek, szkółek, lotnisk i wałów przeciwpowodziowych.

  8. #908

    Domyślnie

    A są jakieś zalety tego, że mamy w ogródku takiego aktywnego mieszkańca?

  9. #909

  10. #910

    Domyślnie

    Podczas orki pługiem ogródka podczas przygotowywania podłoża pod trawnik miała miejsce następująca sytuacja:
    traktor zaczyna zagłębiać pług i rusza, a tu spod pługa wyskoczyło coś szarego puszystego - podbiegam bliżej (nie kierowałem traktorem), patrzę - a to krecik gramoli się po ziemi częściowo już zaoranej i nie ma się gdzie schować. Pierwsza myśl - zatłuc go, ale nie miałem nic pod ręką stosownego, druga myśl - niesamowite - wyskoczył spod ziemi a futerko czyściutkie, błyszczące, z wyglądu mięciutkie, nic tylko pogłaskać - szkoda mi się zrobiło stworzonka. Krecik pobiegał i wrył się spowrotem w ziemię.
    Obecnie nowo założony trawnik się rozwija - wątła trawka rośnie, a tu kopczyk - jeden drugi...
    Biorę więc grabki, rozgrabiam ziemię i mam przed oczami biegającego pięknego małego krecika - i kopczyki już mnie tak nie wkurzają jak wcześniej.
    Nie bez znaczenia jest też fakt, że moje małe dzieci bardzo lubią bajkę pt "Krecik" w wersji filmowej i książkowej i siłą rzeczy także zostałem zindoktrynowany pozytywnie do tego stworzenia.
    Konkluzja:
    Jeżeli nie możesz pokonać wroga to się z nim zaprzyjaźnij.

    A tak na marginesie: miałem kiedyś inną działkę i moi sąsiedzi i ja walczyliśmy na różne sposoby, oto poniżej te które nie zadziałały:
    - zalewanie wodą wyrobisk kreta
    - gazowanie karbidem
    - generatory dźwięków wbite w ziemię
    - puszki i butelki na prętach
    - podczas potężnych upałów pewnego lata jeden kret u sąsiadki wyszedł w środku dnia na powierzchnię - został zabity łopatą co spowodowało u sąsiadki różne pozabójcze perturbacje psychiczne.

    To ostatnie nie pomogło dlatego że musiało być więcej krecików , bo kopczyki nadal się pojawiały.

  11. #911

    Domyślnie rycynus ... na krety

    czy to prawda i ktoś to sprawdził, że tam, gdzie posadzono rącznika to nie buszują krety ? Szkoda, że u nas ta "roślinka" jest jednoroczna (ale może dorosnąć też do sporych rozmiarów). [/i]

  12. #912
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Na podwórku powstało około 40 kopczyków i oczywiście najwięcej na... założonym niedawno trawniku. Są to kopczyki, więc na szczęście jest to tylko kret(-y), a nie nornice czy –co gorsza - karczownik. Żonka kazała mi się zająć tematem, więc przestudiowałem cały wątek. Podane było całe mnóstwo sposobów, z czego żaden nie okazał się jedyniesłusznymiskutecznym. Poniżej więc podaję wszystkie które zanotowałem (mogłem coś pominąć), ale bez wnikania w specyfikę ich zastosowania. Jak ktoś chce poznać szczegóły, to niech uruchomi wyszukiwarkę lub przeleci cały wątek, bo bywają ważne drobiazgi w instrukcjach stosowania.
    Z kretami najlepiej walczyć... kiedy ich jeszcze nie ma Trzeba zakopać siatkę przeciw kretom. Kto wie czy jak ktoś nie ma solidnie zrytego trawnika, to nie lepiej założyć go na nowo, zakopując siatkę.
    Po kolei sposoby z podziałem na zasadę stosowania:
    1. Odstraszacze akustyczno-wibracyjne
    a. Pręty wbite w ziemię, na nich butelki lub puszki
    b. Generatory dźwięków/wibracji zakopywane w ziemi (zasilanie bateryjne lub ogniwami słonecznymi)
    c. Trzeszcząco-piszczące radio położone na kopczyku na całą noc
    d. Subwoofer odtwarzający techno
    e. Biegające psy po działce
    2. Odstraszacze zapachowe sztuczne:
    a. Naftalina
    b. Granulat Bros
    c. Bayleton
    d. "Pogoń kreta"
    3. Odstraszacze zapachowe naturalne
    a. Surowe śledzie (z głowami)
    b. Ocet (flaszka na kopczyk)
    c. Szachownica cesarska
    d. Wilczomlecz
    e. Naparstnica
    f. Czosnek
    g. Gotowana jajka (po ześmiergnięciu)
    h. Ludzkie włosy
    i. Popiół papierosowy
    4. Exterminacja chemiczna:
    a. Karbid
    b. Świece i preparaty trujące krety:
    ANTYKRECIK CG
    DELICIA-GASTOXIN 56 GE - bardzo toksyczny ( i niebezpieczny)
    KRECIK BR
    KRETOL 5 GR
    KRET VON 02 VP
    KRETOX 03 GB
    POLYTANOL GR - bardzo toksyczny ( i niebezpieczny)
    ŚWIECA DYMNA GAMRATOX
    ŚWIECA NORTOX - P
    SARNA - STOP 45 EC
    Vigonez
    Świece AnorinFK
    c. Preparaty trujące innego przeznaczenia:
    trutka na szczury i myszy TOXAN – granulat
    d. Propan butan z butli
    5. Exterminacja mechaniczna
    a. Pułapki - są m.in. takie z sygnalizacją, dzięki czemu można krecika wyciągnąć żywego i wywieźć gdzieś daleko.
    b. Fotel, łopata i kilka piw
    6. Exterminacja naturalna
    a. Koty
    b. Psy - zwłacza Syberian Husky
    7. Metoda a'la nieprzyjemny sąsiad:
    a. zalewanie wodą wyrobisk kreta
    b. rozkopywanie kretowisk - przeciągi
    8. Metoda rozluźniająca:
    a. Udostępnić komputer z dostępem do forum i wyświetlić ten wątek
    b. Czytać kretom "O czym szumia wierzby" Grahama Greena
    c. Retransmisja z obrad sejmu i komisji

    Jeszcze drobne uwagi:
    - ktoś kto nie zobaczył swojego nowiutkiego trawnika zrytego przez krety - nie zrozumie tego, którego to dotknęło,
    - Ktoś kto nie zobaczył swoich warzywek zjedzonych przedwcześnie przez nornice - nie zrozumie tego, którego to dotknęło
    - ktoś kto nie zobaczył swoich drzewek wypadających z ziemi bez korzeni zjedzonych przez karczownika - nie zrozumie tego, którego to dotknęło
    - natura nie lubi próżni - może zdarzyć się, że po wyeliminowaniu kreta rozpanoszą się turkucie podjadki

    Jutro wpuszczę kretom trochę świeżego powietrza do ich korytarzyków. W dalszej kolejności planuję jajka i Bayleton. Nie cofnę się jednak przed metodami ostatecznymi, więc niech kret z mojego trawnika przeczyta co tutaj napisałem i przeniesie się na otwarte tereny, ponieważ jest tam prawnie chroniony, w przeciwieństwie do zamkniętego ogrodu.

  13. #913
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    najlepiej 5b ale to za jakieś dwa, trzy miesiące

    w wyliczance chyba brakuje Komarka

  14. #914
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamles
    najlepiej 5b ale to za jakieś dwa, trzy miesiące

    w wyliczance chyba brakuje Komarka
    Brakuje. Listę będzie się uzupełniać, ale może jak jeszcze parę osób przypomni/opisze inne metody. Nie ma sensu co drugi post przeklejać tak długiej informacji. Uznałem jednak, że takie kompendium przyda się nie tylko mnie.

  15. #915
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Kawał dobrej roboty...

  16. #916

    Domyślnie

    No to d...pa blada Jeśli jest tyle metod, to znaczy że nie ma skutecznej. Trza sie będzie z gosciem (kretem) zaprzyjaźnić. Choć mnie b. wq.wia
    Spełniłem marzenie - wybudowałem dom.

  17. #917

    Domyślnie

    A ostatnio "Maja w ogrodzie" podawała metodę z magnesami. Zakłóca sie pole magnetyczne kretom, które z reguły kierują sie na północ. Tego pomysłu chyba jeszcze nie było?
    Spełniłem marzenie - wybudowałem dom.

  18. #918
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darex
    A ostatnio "Maja w ogrodzie" podawała metodę z magnesami. Zakłóca sie pole magnetyczne kretom, które z reguły kierują sie na północ. Tego pomysłu chyba jeszcze nie było?
    Nie było - lista rośnie
    A co to za Maja?
    Nie podała przypadkiem jak za pomocą tegoż magnesu zapuszkować kreta? A z tą zmyłką to o co chodzi? Żeby nie znalazł swojej spiżarni? Czy to pole mu generalnie przeszkadza i ucieka z takiego miejsca?

  19. #919

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frankai
    Cytat Napisał Darex
    A ostatnio "Maja w ogrodzie" podawała metodę z magnesami. Zakłóca sie pole magnetyczne kretom, które z reguły kierują sie na północ. Tego pomysłu chyba jeszcze nie było?
    Nie było - lista rośnie
    A co to za Maja?
    Nie podała przypadkiem jak za pomocą tegoż magnesu zapuszkować kreta? A z tą zmyłką to o co chodzi? Żeby nie znalazł swojej spiżarni? Czy to pole mu generalnie przeszkadza i ucieka z takiego miejsca?
    Podobno krety kierują się wewnętrznym kompasem. Umieszczone w pobliżu magnesy (zorientowane w kierunku północnym) zakłócają im pole magnetyczne a to skutkuje brakiem orientacji w terenie i je wypłasza (podobno skutecznie). Maja Popielarska z TVN Meteo - program "Maja w ogrodzie".
    Spełniłem marzenie - wybudowałem dom.

  20. #920

    Domyślnie jak walczyć z kretami ????

    mamy zamiar przymierzyć się do wysiania trawy na nowej działce, ale zaczynają się pojawiać tu i ówdzie kretowiska!!!!!
    Jak walczyć z KRETAMI ?
    był kiedyś w TV taki program o ogrodach i pokazywali jakiś środek, którym się spryskuje działkę .... może ktoś oglądał , bo ja włączyłam na sam koniec.....

Strona 46 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony