dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki najlepszy sposób na kreta

Głosujących
30. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • siatka pod trawnikiem

    14 46,67%
  • odstraszacz dżwiękowy

    3 10,00%
  • odstraszacz chemiczny

    2 6,67%
  • świece dymne, spaliny

    0 0%
  • wyłapanie i wywiezienie poza ogród

    2 6,67%
  • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki

    9 30,00%
Strona 36 z 68
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 1350
  1. #701

    Domyślnie

    Sprobowalem, w nagrodę mam 20 innych kopcow.

  2. #702
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55
    Cytat Napisał merit
    Ziemię z kopców delikatnie zebrać i zostawić otwór niezasypany.I odkąd zaczęłam dbać , aby otwory po kopcach nie były zatkane , piewszy raz od lat ,w tym sezonie nie grasowały po moim trawniku .Po każdym deszczu leciałam i udrażniałam im te dziury.
    Myślę ,że warto spróbować .

    Gratuluję merit
    Hanka.....ale wyobraz sobie ze ja tez teraz nie zasypuje nie przydeptuje tych kopców...i mam swiety spokoj....jak narazie.

  3. #703
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Hmmm.. faktycznie, krecik lubi pędraki. Ale jak ich nie ma, to większość diety stanowią dżdżownice. A o roli tych stworzeń w glebie to chyba nie muszę pisać. To wszystko nie jest takie proste. Wyobrażam sobie ekosystem bez kreta- to jest czubek piramidy pokarmowej i mogło by go nie być. Ale bez dżdżownic? A te głównie zjada. No ale krecik to też część natury. Nie truję, ale nie lubię. U siebie wypłoszyłem Bayletonem, chyba nie ma bardziej śmierdzącego preparatu, a to fungicyd i nietoksyczny. Ale śmierdzi pod niebiosa.
    http://dom.gazeta.pl/ogrody/1,72115,3294409.html
    Muszę spróbować, może na karczowniki zadziała ?

    Rh ma jeszcze korone 50x 50cm, a reszta korzeni...wielkości jajka. Przed chwilą się przewrócił....dlatego zauważyłam

  4. #704
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sevage&ivi

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    177

    Domyślnie

    nie wdając się w dyskusje o wyższości słowa serek nad twarożek proponuję najbardziej ekologiczną metodę "walki" z kretem jaką znam. Próbowałam wielu metod na jednego jegomościa który ciągle mi rozkopywał grządkę ze świeżo zasianymi warzywami.. w końcu wzięłam wąską łopatkę w dłoń i otworzyłam mu korytarze w kilku miejscach + obowiązkowo wszystkie kopce które widziałam.
    Walczyliśmy 3 dni - ciągle je zasypywał lub kopał nowe, ja z uporem maniaka je "otwierałam". Potem dał sobie spokój i słuch o krecie na działce zaginął...

    Przepis:
    1 wąska łopatka
    odrobina czasu, cierpliwości i braku zrozumienia dla krecika który nie lubi zmian w korytarzach

    Przyrządzanie:
    wypatrzyć kopiec (najlepiej świeżo usypany). Podejść z łopatką i ostrożnym najlepiej kolistym ruchem wyjąć część ziemi ze środka kopca, tak żeby po wyjęciu tej ziemi było widać w środku kopca kawałek korytarza. Czynność powtórzyć na wszystkich widocznych kopcach + w miejscach prawdopodobnych korytarzy (warto wcześniej zalać je wodą żeby je dokładnie zlokalizować).
    Ponieważ "mały czarny gnojek" na pewno będzie walczył z przeciągami które mu zafundujemy, należy kilka razy dziennie sprawdzać "otwarte" kopce, poprawiać dziurki i otwierać kopce które wykopie na nowo (a na pewno takie się znajdą).

    Gwarancja skuteczności:
    moja teściowa nie mogła sobie z kretem na działce poradzić do tego stopnia, że kilka lat temu całkowicie zrezygnowała z warzywnika. Jak w tym roku powiedziałam że założę kilka grządek od razu straszyła mnie kretem i tym że na niego nie ma rady. Fakt, na początku też byłam załamana, ale potem zaczęłam mu robić na złość i wypowiedziałam mu pokojową wojnę i teraz jemy pyszniutkie warzywka z naszej działeczki

    życzę powodzenia
    Ivi

  5. #705
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    KSERO

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    506
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Mimo tej całej ekologii i (również zniesmaczenia poprzednią stroną postów) chcę się dołączyć do dyskusji:
    preparaty:

    http://www.bros.pl/krety.php
    u mnie nie zadziałały podobnie jak butelki i wiatraczki (co tam wiatraczki dla kreta, który żyje niedaleko "dudniącej" ulicy)

    Nie stosowałam karbidu, nafty, wybuchów (twierdzę, że równie niehumanitarne jak zjadanie przez koty i szarpanie przez psy)

    http://vigonez.com/?s=gryzonie
    Vigonez - proszek do zwalczania kretów.
    Ten niehumanitarny środek u mnie zadziałał (sypałam rozgarnięte kretówki po wierzchu pierwszy raz na wiosnę, potem za 2 tygodnie i wtedy gdy pojawiły się kopce - zużyłam w sumie 5 torebek przez całe lato na 9 arowej działce). Niektóre krety się potruły, pozostałe wyniosły razem z nornicami, a było tego 1 kopiec i 1 korytarz na 2m2

    Gryzonie okresowo powracają, szczególnie jeśli obok jest opuszczona działka

    Mam również koty, które łowią i nornice i krety nie tylko u mnie, ale i u sąsiadów i nornic i kertów jest nadal dużo (pewnie "krecikują" się szybciej niż koty), ale równowaga musi być wśród ludzików również

  6. #706
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cyklop2

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    wracając do sposobów...
    odkrywam kopiec i wrzucam krecikowi dość głęboko zawartość popielniczki. myślę że tak mu śmierdzi, że będzie musiał się poddać. aktywność się zmniejszyła, chyba się wyniósł na działkę obok. stosował to ktoś?

  7. #707
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    KSERO

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    506
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Tak do kwiatków pięknie rosną. Lubią też fusy z kawy

  8. #708

    Domyślnie

    Jakoś nikt jak do tej pory nie zgłosił sie po mojego kreta. Widać oferta była niezbyt atrakcyjna .
    Może w taki razie jak dorzucę do kreta kilka karczowników to ktoś bedzie chętny ? Gratis dżdżownice kalifornijskie na pierwszy miesiac zywienia kreta . Pędraki tez moge dorzucić pod warunkiem ze ktoś wydłubie je sobie razem z kretem .

    PS
    Kreta oddam razem z kopcem !!!!!
    zielonym do góry

  9. #709

    Domyślnie

    Rozsypywalem kretowiska, odslanialem/wietrzylem korytarze, wtykalem w nie co popadlo : rozpuszczalnik, nafte, wlosy i szczypiorek. Efekt sredni, zawsze wracaly.
    Ale wczoraj pierwszy raz od dawna pies (psa tez wykorzystywalem do odstraszania) zauwazyl cos czarnego co uciekalo szybko w trawie. Niestety nie zdazyl go zlapac, ale od tego czasu nowych norek i kopczykow nie ma. Moze sie wyniosly ...

  10. #710
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    KSERO

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    506
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    może się ukryły bo im w dupki zimno?

  11. #711

    Domyślnie

    Najlepszą obroną jest atak, albo dywersja na tyłach wroga. Po tej dyskusji daję 1:0 dla kretów.
    Urodzeni aby biec nie mogą w miejscu stać!

  12. #712
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raton

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    221
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie


    Krety mi narazie nie przeszkadzają ale wpadłem na max nie ekologiczne sposoby.
    UWAGA !! JA TEGO NIE MAM ZAMIARU STOSOWAĆ I NIE POLECAM !!!!
    propan butan z butli - wężyk do norki i zatkać szmatą i pomału odkręcać. Gaz ten jest cięższy od powietrza więc wejdzie po sam koniec. Jak ktoś lubi extreem to może (po wyjęciu rurki i odstawieniu butli daleko) zdalnie podpalić norkę
    Następna metoda to 2 pręty wbite w ziemie w odległości ok 2 do 3 metrów i pręciki (z dalekiej odległości) podłączyc do 220V

    Dobra dobra to tak było na poprawę humoru. Sam mam sporo zwierzaków które bardzo kocham. Dzieci tego nie czytają.
    A ja ide dać śledzika do norki (bez przepitki)

  13. #713
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Moje Kochanie, kupiło " hit sezonu", czyli biodegenerujący się płyn p/ko gryzoniom o nazwie " Pogoń kreta"

    "Dzięki wytrwałej pracy naszego zespołu laboratoryjnego został opracowany preparat zwalczający krety, nornice, myszy jak i inne drobne gryzonie.

    Produkt "Pogoń kreta" to naturalny i ekologiczny płynny preparat o właściwościach odstraszających. Środek przeznaczony jest do stosowania w ogródkach, na działkach rekreacyjnych, na obszarach stawów rybnych, polach golfowych(...)"
    http://europol.solnet.pl/pogonkreta.html

    W trakcie lania do nor karczowników, nie było tak źle - tzn. nie śmierdzi strasznie, a kolor ma taki jak biohumus w płynie. Po kilkunastu minutach, z ogrodu ewakuowały się psy...a, po chwili - ja.
    Fetor jest TAK STRASZNY, że...chyba wszystko zniknie z ogrodu
    I tak ma być przez 2-3 dni.

    Mam nadzieję, że TO w końcu będzie skuteczne....

    Referencje tu:
    http://www.pogonkreta.pl/referencjezoowroclaw.jpg
    http://www.pogonkreta.pl/referencjemyslecinek.jpg
    http://www.pogonkreta.pl/referencjejanow.jpg

  14. #714
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raton

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    221
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    No to super. Podaj jeszcze ile to cudo kosztuje i na ile norek starcza. Polecę znajomym. Na www ładnie pokazali ale jak zwykle zapomnieli podać cenę a takich produktów nie kupuję. Może teraz złamę tą zasadę.

  15. #715
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Kochanie kupiło wielką butlę 1 l, w Parktikerze za 18zł , a świece dymne za 25zł.
    Wychodzi więc taniej, niż świece, a referencje wskazują, że może to poskutkować ( daj boże!!!)

  16. #716
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Pod trawnik trzeba dać siatkę o oczkach mniejszych od krecika - spokój na zawsze. Po prawie pięciu latach stosowania różnych sposobów ten jest jedyny niezawodny. Został podpatrzony w pewnej firmie urządzającej zieleń dla baaardzo bogatych ludzi.

  17. #717
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    ged, a co pod grządki kwiatowo-krzakowo-drzewne?

  18. #718
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Czy czosnku ktoś próbował.? Podobno też działa
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  19. #719
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55
    ged, a co pod grządki kwiatowo-krzakowo-drzewne?
    Nie wiem, ale kret najwięcej szkody robi na trawniku, siatka jest na głębokości jednego sztycha czyli 20-25 cm, więc większości roślin to nie przeszkadza. W wyjątkowych przypadkach pod rośliną siatkę można dać głębiej.

  20. #720
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hubiczek78

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    moi rodzice jakis kawalek temu kupili tzw"zelazko" moze to nie humanitarne ale warte swieczki odkopujemy miejsce w ktorym widac ze idzie tedy tunel poczym zakladamy blaszke z otworkiem krecik przechodzi przez ten otwor i nastepuje "j.e.b" i krecik kwiczy...

Strona 36 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony