dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki najlepszy sposób na kreta

Głosujących
30. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • siatka pod trawnikiem

    14 46,67%
  • odstraszacz dżwiękowy

    3 10,00%
  • odstraszacz chemiczny

    2 6,67%
  • świece dymne, spaliny

    0 0%
  • wyłapanie i wywiezienie poza ogród

    2 6,67%
  • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki

    9 30,00%
Strona 48 z 68
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 1350
  1. #941
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Zawartość kociej kuwety działa piorunująco.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  2. #942

    Domyślnie

    Cytat Napisał gusiolek_w
    mam już wibratorek!!!!!!!!!Działa od kilku dni, wydaje śmieszny dzwięk- mój mężyk mówi że beczy
    Ale najważniejsze że krecik jakby się zapadł pod ziemię!Ani jednego kopca!Polecam więc kreci wibrator, koszt nieduży, wygląd estetyczny i naprawdę skuteczny- przynajmniej narazie.
    Hmmm, no nie do końca...po zimie miałam 10 kopców na m2, na działce 20 arowej całkiem sporo!!
    Wywoziłam taczkami ziemię i sięgnęłam po ostateczne środki- świece dymne.Smierdzą i trują niestety- na amen, ale nie chciałam kretom oddać mojego równiutkiego trawniczka!!!!No i jak narazie walkę wygrałam, od miesiąca zero kopców.

  3. #943
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobiczek
    to z magnesami trzeba wypróbować. Tylko skąd takie silne magnesy znaleźć.
    Z głośników starych - mogą być?
    Lepiej poszukaj neodymowych na allegro. One są znacznie silniejsze.

  4. #944
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dolabella
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Gruszczyn/Poznań
    Posty
    196

    Domyślnie

    Po wielu miesiącach pobytu w naszym ogrodzie, kret wyprowadził się po jednodniowej wizycie znajomych dzieci. Piątka krzykaczy biegała przez dwie godziny po trawniku wśród włączonych zraszaczy. Kret znikł i nigdy nie pojawił się ponownie ku żalowi moich córek, które zdążyły go polubić
    Wcześniej odstraszaliśmy go na różne, opisywane tu sposoby, zawsze bezskutecznie.

  5. #945
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał dolabella
    Po wielu miesiącach pobytu w naszym ogrodzie, kret wyprowadził się po jednodniowej wizycie znajomych dzieci. Piątka krzykaczy biegała przez dwie godziny po trawniku wśród włączonych zraszaczy. Kret znikł i nigdy nie pojawił
    No to teraz możecie świadczyć usługi:
    "Lubisz dzieci a nie lubisz kreta - zorganizuj imprezę dla 5 dzieci i zaproś nas"

  6. #946
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Oooo, to te moje kreciki jakieś dziwne...
    Bo jak moja czwóreczka do spóły z córkami sąsiadów ganiają i drą paszcze to im nie przeszkadza. A cuzamen do kupy jest ich 7 sztuk.
    Może to jednak bardziej te zraszacze??

  7. #947

    Domyślnie

    Ja słyszałam o takim srodku na kreta, ktorym pryska sie trawnik, dalej wnika wglab gleby, zjadaja go wszystkie zerujace pod ziemia robaczki i jak krecik zje takiego robaczka, to mu to bbaaaradzo nie smakuje.
    Zje raz, drugi trzeci i stwierdza ze tu jedzonko jest be i ucieka

    nie pamietam tylko nazwy tego srodka , wieczorem sprawdze to napisze
    "Chcesz być szczęśliwy
    przez godzinę - upij się,
    Chcesz być szczęśliwy
    przez rok - ożeń się,
    Chcesz być szczęśliwy
    przez całe życie - załóż sobie ogród"

  8. #948

    Domyślnie

    A mnie krety opusciły po zstosowaniu odstraszacza podobnego do http://www.allegro.pl/item607635276_...kowy_wibr.html

    z tą różnicą ze mój ma metalową (chyba aluminiową) rurę, kupiony w Praktikerze.

  9. #949
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Niedawno nabyłem dwa odstraszacze dźwiękowe wbijane w ziemię - tak głęboko, że wystaje tylko nakrętka. Świetnie działały - ale na mojego psa. Żulik wyciągnął obydwa i totalnie porozgryzał. Trzeciego dnia po instalacji.

  10. #950
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Środek nazywa się ślicznie "Pożegnanie z kretem" - podobno jest świetny - nasączaja się nim pędraki (przysmak kreci) i krety padają. Jest jednak drogi op. kosztuje 49 zł, nie wiem tylko na jaki metraż jest przeznaczone i ile razy trzeba wykonać oprysk.

  11. #951
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyprinus
    Niedawno nabyłem dwa odstraszacze dźwiękowe wbijane w ziemię - tak głęboko, że wystaje tylko nakrętka. Świetnie działały - ale na mojego psa. Żulik wyciągnął obydwa i totalnie porozgryzał. Trzeciego dnia po instalacji.
    Meloman... monotonia utworu mu nie podeszla...

  12. #952

    Domyślnie

    Z własnego doświadczenia powiem tak:nie ma sposobu domowego skutecznego na krety. Na początku było mi ich żal, więc stosowałam odstraszacze chemiczne i elektryczne. Potem zacisnęłam zęby i zaczęłam zakładać trucizny. W międzyczasie sama się zatrułam tym smrodem. Wydałam na te wszystkie preparaty kupę kasy, aż w końcu, gdy kretowiska zaczęły powstawać na moich oczach, a z trawnika pozostało wspomnienie zatrudniłam firmę i od tej pory tzn. 2 lata mam spokój nie tylko ja ale też i sąsiedzi, których przy "okazji" wybawiłam od kretów.

  13. #953
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Podziel się informacją na czym polegały działania tej firmy

  14. #954

    Domyślnie

    Po zimie, po inwazji kretów, działka wygląda jak długo ostrzeliwana z samolotu. Kupiłem siatkę tynkarską, za pomocą magii i rąk uniosłem do góry warstwę ziemi, wsunąłem pod nią siatkę, opuściłem i zasiałem trawę. Mam nadzieję, że jak korzenie trawy poprzeplatają się z siatką, to kret da sobie spokój z robieniem dziur w czymś takim

    Cytat Napisał Karii
    Ja słyszałam o takim srodku na kreta, ktorym pryska sie trawnik, dalej wnika wglab gleby, zjadaja go wszystkie zerujace pod ziemia robaczki i jak krecik zje takiego robaczka, to mu to bbaaaradzo nie smakuje...:
    Tylko czy to to jest bezpieczne dla dzieci bawiących się na tej trawce...

  15. #955

    Domyślnie

    Kazano mi nie rozgrzebywać kretowisk. Jak przyjechał umówiony pracownik, to powiedział, że dawno nie widział tak zniszczonego trawnika.Pozakładał we wszystkie kopce truciznę i przez tydzień nie pozwolił ich dotykać/ mówił, żeby nie wypuszczać psów- mam dwa psy-bo mogą się zatruć/. Potem zainkasował zapłatę i to wszystko.Od dwóch lat mam spokój.

  16. #956
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał emmarena
    Kazano mi nie rozgrzebywać kretowisk. Jak przyjechał umówiony pracownik, to powiedział, że dawno nie widział tak zniszczonego trawnika.Pozakładał we wszystkie kopce truciznę i przez tydzień nie pozwolił ich dotykać/ mówił, żeby nie wypuszczać psów- mam dwa psy-bo mogą się zatruć/. Potem zainkasował zapłatę i to wszystko.Od dwóch lat mam spokój.
    Jestem zaskoczona, że tak długo to działa
    Chyba wciąż jest w ziemi, skoro nowe okazy nie zamieszkały

  17. #957

    Domyślnie

    Nie wiem co to był za preparat, bo mimo, że podpytywałam, to fachowiec zasłaniał się tajemnicą firmową.Ale mówił, że w wolnej sprzedaży jest niedostępny.

  18. #958
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Musiało to być coś baaaaaardzo trującego. Dobrze, że Was nie otruło

  19. #959

    Domyślnie

    Nie jest szkodliwy, jest na bazie Rycyny
    "Chcesz być szczęśliwy
    przez godzinę - upij się,
    Chcesz być szczęśliwy
    przez rok - ożeń się,
    Chcesz być szczęśliwy
    przez całe życie - załóż sobie ogród"

  20. #960

    Domyślnie

    Cytat Napisał tutli_putli
    Środek nazywa się ślicznie "Pożegnanie z kretem" - podobno jest świetny - nasączaja się nim pędraki (przysmak kreci) i krety padają.
    To może da się tym przy okazji załatwić pędraki, bo u nas plaga tego, wyżerają wszystko od spodu. Równie upiorne jak kret

Strona 48 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony