dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki najlepszy sposób na kreta

Głosujących
30. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • siatka pod trawnikiem

    14 46,67%
  • odstraszacz dżwiękowy

    3 10,00%
  • odstraszacz chemiczny

    2 6,67%
  • świece dymne, spaliny

    0 0%
  • wyłapanie i wywiezienie poza ogród

    2 6,67%
  • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki

    9 30,00%
Strona 66 z 68
Pokaż wyniki od 1.301 do 1.320 z 1350
  1. #1301
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A kto wkopuje siatkę na 2 m wgłąb?
    Siatkę się kładzie 8-10 cm pod trawnik.

  2. #1302
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie Sposób na KRETA - recepta śmieszna, ale działa

    Witam serdecznie.
    Nie wierzyłem ale...jest chyba sposób na to nieznośne zwierzątko.

    Kupujemy magnesy neodymowe( ja kupiłem 4 o średnicy 4,5 cm i grubości 2,5 cm. Posmarowałem smarem(zabezpieczyłem antykorozyjnie) wsadziłem do woreczka, związałem sznurkiem który wystaje z ziemi, i zakopałem ok 25-30 cm pod ziemią w narożnikach działki obszaru który chronię (kwadrat ok 25x25m) i kreta nie ma . Na sąsiednich działkach buszują, ale co najśmieszniejsze sąsiadów chronią moje magnesy zakopane przy mojej granicy.

    Wymyślili to koledzy za wschodniej granicy, jak na razie u mnie działa(dwa miesiące), koszt jest bo ponad 200 zł(w zależności jaki ma się dostęp do źródła zakupu magnesów) ale działa więc się podzieliłem informacją.

    W bezpośrednim związku podobno zakłóca się orientację zwierzątka w przestrzeni pod ziemią

    Może ktoś ma magnesy i zakopie również u siebie, sprawdzi i podzieli się informacją ?
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #1303
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ja przetestuje , wystarczy tylkow naroznikach ?
    kurde ale dzialke mam wieksza 2,5x wiec moze wiecej?

    dobra... 300 w plecy najwyzej bedzie
    zamowilem 8szt : 45mm srednica 15mm grubosc, z racji wiekszej dzialki dam je gesciej w naroznikach plus w polowie kazdej dlugosci mniej wiecej


    dam znac jak zakopie i po 2 tygodniach.
    bo narazie kret jest i to niejeden
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 04-05-2018 o 15:06
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #1304

    Domyślnie

    Zastanawiam się, czy tyle magnesów neodymowych nie spowoduje jakichś zakłóceń w sieci elektrycznej, wi-fi, itp.

  5. #1305
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    CityMatic kto by pomyślał, że w taki prosty sposób można pozbyć się kretów w ogrodzie.
    Gdybym poczekał to pewnie nie musiałbym inwestować w siatkę.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #1306
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Nie wiem czy to prawda że nie ma teraz kreta, może się mnożą, to mają przerwę w kopania kopcy. Tegoroczna wiosna, jest zwariowana nie tylko na pogodę, bo wiele zwierząt też nie lubi lata zaraz po zimie. Ja też w ubiegłym roku kupiłem środki na krety i nornice za kwotę przekraczającą te magnesy........ Jeśli do lipca ich nie będzie to możliwe że będzie to najlepszy sposób na krety i precyzyjny bo łatwo jest kontrolować chroniony obszar. Krety są potrzebne na działce.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #1307
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Oczywiście, że są potrzebne bo jak ich nie będzie to tylko Dursban na wiosnę i jesień w odpowiednich cyklach.
    Mam nadzieję, że przynajmniej u mnie podążają swoimi starymi korytarzami i wcinają swoje specjały.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #1308
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ja jeszcze muszę ograniczyć liczbę krocionogów. Od trzech lat mam ich po prostu plagę, wiem czym to jest spowodowane(rozkładającymi się cząstkami organicznymi) ale nic nie mogę na to poradzić. Chcę tylko, aby nie wchodziły do garażu i po elewacji. Zapewne ktoś kiedyś coś na nie wymyśli - obecnie chemia na nie nie działa, tylko mechaniczne tępienie więc muszę poczekać.
    Teraz jest sucho więc nie są tak aktywne jak wilgotno, ale pod każdym kamieniem jest ich sporo więc tylko czekają .
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #1309
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Wow, ja za to mam problem z muchami jest i pełno na białej elewacji.
    Nie róbcie białej elewacji...
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #1310

    Domyślnie

    co do kretów, to teraz mają chyba jakieś "wakacje". U mnie sa zawsze i w okolicy też. Teraz po zimie jakoś ich nie widać, pewnie jak wrócą z "wakacji" to sie zacznie


  11. #1311

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Ja jeszcze muszę ograniczyć liczbę krocionogów. Od trzech lat mam ich po prostu plagę, wiem czym to jest spowodowane(rozkładającymi się cząstkami organicznymi) ale nic nie mogę na to poradzić. Chcę tylko, aby nie wchodziły do garażu i po elewacji. Zapewne ktoś kiedyś coś na nie wymyśli - obecnie chemia na nie nie działa, tylko mechaniczne tępienie więc muszę poczekać.
    Teraz jest sucho więc nie są tak aktywne jak wilgotno, ale pod każdym kamieniem jest ich sporo więc tylko czekają .
    Ascyp - rozrabiam 3 torebki w 5l wody i smaruję szczotką podmurówkę wkoło domu. Po chodnikach łażą, niektóre na ściany się wspinają, ale i tak zdychają. Pozostaje zamiatanie. Kiedyś też miałem plagę i właziły wszędzie. Mnożą się w dwóch cyklach - początek maja a potem w sierpniu.

  12. #1312
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Ktoś jeszcze może potwierdzić czy te magnesy działają bo właśnie ogarnąłem ogród a tu dwa kopce:/ Nawet go widziałem jak wychodził z ziemi ale nie wiem czy go widłami utrafiłem. Obok są pola i pewnie zaraz do mnie przyjdą niszcząc mi trawnik.

  13. #1313
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Wow, ja za to mam problem z muchami jest i pełno na białej elewacji.
    Nie róbcie białej elewacji...
    Pod tym względem najlepsza jest podobno błekitna.

  14. #1314
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Pod tym względem najlepsza jest podobno błekitna.
    Ale jak mieszkać w tak im domu?

  15. #1315
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Testował ktoś te magnesy bo ten kret mi ryje trawnik i nie daje mi spokoju.Świeca i zalewanie wodą nie pomaga.

  16. #1316
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kanijczyk

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-238
    Posty
    79

    Domyślnie Siatka na krety

    Witam,
    ze względu na to, że nie mam już opcji aby położyć na działce siatkę na krety w poziomie po całości, zdecydowałem się zakopać siatkę w pionie po obwodzie działki na głębokość ok. 80 cm (ze względu na koszty, siatka jest z tworzywa). Działka jest jeszcze bez ogrodzenia.
    W necie czytam, że zakopana siatka powinna wystawać ok. 20 cm nad ziemię i tak też tą siatkę zakopuję. Ze względu na to, że siatka jest z giętkiego tworzywa planowałem, że wystające nad ziemię 20 cm połączę w przyszłości z ogrodzeniem z siatki stalowej poprzez szybkozłączki.

    Jednak dopiero w trakcie kopania rowów zauważyłem , że ze względu na to, że działkę już mam w dużej części zagospodarowaną, będę miał ok 40 metrów siatki, która nie będzie mogła wystawać nad ziemię i być przyczepiona do przyszłego ogrodzenia, w związku z czym będę ją musiał w tym miejscu uciąć do poziomu ziemi.

    W związku z powyższym, myślicie, że te krety są na prawdę na tyle mądre, że jak trafią pod ziemią na siatkę to wyjdą na powierzchnię i przejdą nad siatką na drugą stronę? Bo jeśli jest duże prawdopodobieństwo takiej sytuacji to moja praca pójdzie na marne. Miał ktoś może do czynienia z taką sytuacją?

    Pzdr

  17. #1317
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Możesz spróbować jeszcze z magnesami - https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7658111
    Ostatnio edytowane przez nass ; 17-06-2018 o 19:47 Powód: poprawiony link

  18. #1318
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy temat. Ma ktoś wogóle położoną siatke po obwodzie? I na jakiej głebokości się to kładzie? Teoretycznie wydaje mi się, że koszty będą mniejsze, ale czy to ma sens?

  19. #1319
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    No i jak z tymi magnesami? Daje to radę? Sprawdził jeszcze ktoś?

  20. #1320
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kanijczyk

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-238
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał TeDy1989 Zobacz post
    Bardzo ciekawy temat. Ma ktoś wogóle położoną siatke po obwodzie? I na jakiej głebokości się to kładzie? Teoretycznie wydaje mi się, że koszty będą mniejsze, ale czy to ma sens?
    Z tego co wiem to położenie siatki po obwodzie w pionie jest tak samo popularne jak po całości w poziomie.
    Sąsiadowi kilka lat temu krety zryły trawnik więc zamontował siatkę w pionie i od tamtego czasu ma spokój.
    Siatkę zakopuje się na głębokość 80 cm bo podobno krety głębiej nie schodzą.

    Tylko dalej nurtuje mnie to czy ta siatka koniecznie musi wystawać ponad ziemię.
    Ostatnio edytowane przez kanijczyk ; 18-06-2018 o 08:03

Strona 66 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony