dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43

Temat: BIOKOMINKI

  1. #1
    Sławek2
    Guest
    Sławek2

    Domyślnie BIOKOMINKI

    Czy ktoś może coś powiedzieć na temat biokominków, które można kupić przy ulicy Szyszkowej w Warszawie ( na przeciwko Walter Meble przy ulicy Krakowskiej). Kominek można kupić już za 800 PLN, wygląda jak normalny kominek, bardzo ładnie wykończony naturalnym drewnem, pali się dzięki ekologicznemu biopaliwu normalnym wizualnie płomieniem, bezzapachowym, nie potrzebuje komina jest jak mebel, super sprawa ale czy rzeczywiście mozna być zadowolonym.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie potrzebuje komina? A co robi ze spalinami? Formuje z nich poreczne kostki?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Zaraz, zaraz ... przecież 1 kwietnia już był dawno ....

  4. #4

    Domyślnie

    Mój kolega sprzedaje takie kominki. Faktycznie nie ma spalin, można montować w mieszkaniu w bloku.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg
    Mój kolega sprzedaje takie kominki. Faktycznie nie ma spalin, można montować w mieszkaniu w bloku.
    A swistak siedzi i zawija je w sreberka.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Oj niedowiarki, są paliwa, których jedynym produktem spalania jest np. para wodna albo sam, czysty CO2.
    Od wielu lat (będzie z 10) na naszym rynku jest taka firma sprzedająca piecyki (kominki) działające na "bezwonną naftę". Teraz przybyło jej konkurencji.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Bez przesady z tą bezwonnością nafty i gazu propan butan, śmierdzą spalinami przy ogrzewaniu piecykami przenośnymi, zwłaszcza zimową porą gdy ogrzewali swoje sklepy niektórzy ich właściciele, wystarczy że się weszło do tego sklepu i już wiadomo czym pali !!!!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura
    Oj niedowiarki, są paliwa, których jedynym produktem spalania jest np. para wodna albo sam, czysty CO2.
    Od wielu lat (będzie z 10) na naszym rynku jest taka firma sprzedająca piecyki (kominki) działające na "bezwonną naftę". Teraz przybyło jej konkurencji.
    Jedynym paliwem, ktore przy spalaniu daje tylko pare wodna jest wodor. A co do CO2, to raczej nie chce go wewnatrz. Ty chcesz?
    Ta firma dzialajaca od 10 lat to pewnie Zibro Kamin. A te opowiesci o bezwonnej nafcie mozesz miedzy bajki wlozyc. Nie ma bezwonnych kominkow bez odprowadzenia spalin.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Już dawno przekonałem się że używając wyrażeń: nie ma, niemożliwe, nie da się, niewykonalne, itp., traci się wiele autorytetu w oczach innych ludzi.
    O wiele lepiej jest powiedzieć otwarcie: nie wiem, nie umiem, nie znam się.
    Widziałem, wiem.
    Ale nie znam się.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura
    Już dawno przekonałem się że używając wyrażeń: nie ma, niemożliwe, nie da się, niewykonalne, itp., traci się wiele autorytetu w oczach innych ludzi.
    O wiele lepiej jest powiedzieć otwarcie: nie wiem, nie umiem, nie znam się.
    Widziałem, wiem.
    Ale nie znam się.
    Zasadniczo masz slusznosc. Do pewnych twierdzen (jak moje powyzsze) wystarczy znajomosc chemii z zakresu szkoly sredniej.
    Moge nie znac sie. Ale wiem.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Doki nie kłuć się

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    kłuć, kłóć, kłódź, kłudź, łódź

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Ja tam nie wiem...bo będe robił normalny, klasyczny kominek na drzewo i to z własnym oddzielnym kominem, także nieznam powyższych rozwiązań więc się nie będe mieszał i wypowiadał na obce mi tematy, ale logicznie rozumując wydaje mi sie mało prawdopodobnym, żeby ze spalania jakiejkolwiek substancji nie było żadnego zapachu, a przynajmniej szkodliwej (nawet bezwonnej) wydzieliny...lepiej spaliny wyprowadzać z domu (ale to moje własne przemyślenia...niepodparte żadną fachową lekturą...)

  14. #14

    Domyślnie

    No, jest faktycznie takie "cóś": http://www.planika.pl/informacje.html
    Ale sam styl, w jakim opisano ten produkt, przypomina mi znaną firmę Mango Telezakupy. Podobno przy spalaniu powstaje tylko para wodna i dwutlenek węgla "w proporcjach podobnych do zawartych w wydychanym przez człowieka powietrzu". Proprcjach - może, ale nie ilościach, skoro to ma być 3kW. Czyli trzeba intensywniej wietrzyć!
    Poza tym w domkach to się nie przyjmie, nawet jeśli to taka rewelacja. Kominek jest z reguły używany w celu obniżenia kosztów ogrzewania, a to rewelacyjne paliwo kupowane w litrowych butelkach jest z pewnością dużo droższe od drewna.
    To raczej pomysł dla tych, którzy w bloku chcą sobie zafundować "kominek".

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Ogrzewałem kiedyś pomieszczenie gospodarcze takim japońskim ustrojstwem na naftę. Odradzam, żre drogiej nafty od groma, śmierdzi podczas rozpalania oraz dolewania nafty, sporo pary wodnej w pomieszczeniu, ciepła niewiele i to tylko wtedy gdy się pali nafta. Nie ma zadnego wkładu akumulującego ciepło na "zapas"

  16. #16

    Domyślnie

    Brawo Wowka . Przyłączam się . Sród,smródsmród....
    I jeszcze jedno - do spalania potrzebny jest tlen . W zaleceniach podaje się aby najlepie otwierać okno gdy się pali w takim wynalazku ?????????

  17. #17

    Domyślnie

    Nie obraźcie się ale dla mnie to taki wyrób czekoladopodobny. Z całym szacunkiem ale wygląda strasznie tandetnie.

  18. #18

    Domyślnie

    Gwizde na pare od lokomotywy nie smrodzi a te "ekolgiczne" wynalazki to pic i tyle kominek ma palić drewno i wydzielać co2 +ciepło a nie wyziewy jak z paszczy potwora . To paliwo do tych wynalazków to nafta w cenie jak zloto w płynie. Dobra oferta dla naiwnych ale tu ich niema nie to miejsce ani czas... Kupcie sobie Tarnawe i po kłopocie . Ja man i polecam...

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Kominek bez komina zeżre ci tlen z powietrza i zastąpi CO2+H2O. Czyli będzie parno, duszno i niezdrowo. Bez sensu, chyba że tylko dla ozdoby i tylko od czasu do czasu, albo masz wydajny rekuperator.

  20. #20

    Domyślnie

    Interesujące BIOKOMINKI bez komina warte rozważenia
    Ps. Litr biopaliwa FANOLA kosztuje 9,80 PLN sprawdzilem
    Pozdrawiam
    Kaz

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony