dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43

Temat: BIOKOMINKI

  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Ogrzewałem kiedyś pomieszczenie gospodarcze takim japońskim ustrojstwem na naftę. Odradzam, żre drogiej nafty od groma, śmierdzi podczas rozpalania oraz dolewania nafty, sporo pary wodnej w pomieszczeniu, ciepła niewiele i to tylko wtedy gdy się pali nafta. Nie ma zadnego wkładu akumulującego ciepło na "zapas"

    mam takie cos w sklepie
    i potwierdzam przy wygaszaniu i rozpalaniu smród okropny, a i przy nalewaniu troszkę mniej.
    Nafta pierońsko droga!!!!!!!!!! za 20 l płacę 86zł, tak ze już wolę grzać piecykiem gazowym.

  2. #22

    Domyślnie

    Paliwem do biokominków nie jest nafta, tylko alkohol etylowy.
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    legar

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    186

    Domyślnie

    Paliwem do biokominków nie jest nafta, tylko alkohol etylowy.
    ...o mój boże, ale marnotrawstwo
    już mieszkam )

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusz Godzic

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-253
    Posty
    24

    Domyślnie

    Minęło sporo czasu od ostatniego wpisu w tym wątku. Biokominki obroniły sie i stają sie coraz bardziej popularne. Najnowszy produkt firmy Spartherm, bije na głowę całą konkurencje
    Ebios Tower - rewelacyjny płomień, w zasadzie w niczym sie nie różni od klasycznego spalania drewna.
    Urządzenie miało swoją premierę w lutym na targach zdunskich w Wells. Gdy po raz pierwszy go zobaczyłem, stwierdziłem, ze muszę go mieć... I już go mam

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz Godzic Zobacz post
    Minęło sporo czasu od ostatniego wpisu w tym wątku. Biokominki obroniły sie i stają sie coraz bardziej popularne. Najnowszy produkt firmy Spartherm, bije na głowę całą konkurencje
    Ebios Tower - rewelacyjny płomień, w zasadzie w niczym sie nie różni od klasycznego spalania drewna.
    Urządzenie miało swoją premierę w lutym na targach zdunskich w Wells. Gdy po raz pierwszy go zobaczyłem, stwierdziłem, ze muszę go mieć... I już go mam
    Bardziej niż kominek przypomina mi to gromnicę

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Bardziej niż kominek przypomina mi to gromnicę
    Coś w tym jest

    Ani nie przypomina kominka , ani z pewnością nie można tego nazwać Grand Design, dlatego gromnica , to dobre porównanie. Z resztą takie ''świeczki '' są na rynku od dobrych 8-10 lat.

    Trójka ( wszak Boh trojcu lubit' ) znacznie ciekawszych ( wg. mnie ) z przed 5 lat.

    pzdr.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Contemporary-Fireplace-Design11.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	45,9 KB
ID:	255783   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	focus-contemporary-fireplaces411.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	62,5 KB
ID:	255784   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DC1010FR-R1.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	26,3 KB
ID:	255785  
    festina lente

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AMI***

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Dzielnica
    ul. Wojska Polskiego 158
    Posty
    31

    Domyślnie

    Ale stary wątek ożył Jak Feniks z popiołów Faktem jest, że biokominki mają się dobrze - błędem jest natomiast myślenie, że zastępują główne źródło ogrzewania. Choć niewątpliwie ciepło wydzielają i np. w łazience fajnie sobie zrobić taki nastrój, a przy okazji podgrzać o 3 stopnie powietrze, by potem z wanny w ciepłym się wynurzyć Dobre są też w okresie przejściowym w bloku (kiedy miejskie CO już, albo jeszcze nie grzeje, a temperatura nieciekawa) - wtedy też o te 3-4 stopnie niewielkie pomieszczenie sobie podgrzejemy, a przy okazji nastrój na wieczorny kieliszek wina zrobimy. Odnośnie smrodu, to sprawa jest prosta: kiepskie biopaliwo będzie śmierdzieć. I się słabo palić (brzydki, niebieski ogień). Dobre paliwo jest bezwonne i się ładnie spala. Z tą ilością pary wodnej to nie przesadzajcie, że po 5 h palenia na dzień będziecie mieć nie wiadomo jaką wilgoć w pomieszczeniu. Więcej jest z gorącej kąpieli A wietrzyć i tak chyba każdy wietrzy przynajmniej raz na dzień? Robiąc kolację przy świecach też musicie pamiętać, że płomienie zabierają tlen z powietrza. Nawet gotując obiad na kuchni gazowej. Paląc w tradycyjnym kominku również. Więc o pomieszczeniu bez dopływu świeżego powietrza (np. poprzez wentylację grawitacyjną czy odpowiednio rozszczelnione okna) w każdym przypadku można zapomnieć. Nawet, jak tylko siedzimy przy wspólnym stole w 10 osób i oddychamy.


  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Jakby ktoś chciał pooglądać "bardziej" niż li tylko na zdjęciach ... zapraszam ... po dwóch latach sprzedaży i montowaniu w przeróżnych aranżacjach, uzbierało się ponad sto urządzeń "na koncie" ...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Forest-Natura, Salon Partnerski Kratki.pl.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	62,5 KB
ID:	255875
    To u mnie ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Bardziej niż kominek przypomina mi to gromnicę

    "Gromnica" jest wporzo....Na żywca robi kolosalne wrażenie i kasuje wszystko co do tej pory wymóżdżyli na rynku...

    Mariusz położył ją beznadziejnym filmem...

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Bardziej niż kominek przypomina mi to gromnicę
    bardziej przypomina komin nadmiarowy w pobliskiej koksowni Przyjaźń



    (obrazek poglądowy)

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał -KAMI- Zobacz post
    Choć niewątpliwie ciepło wydzielają i np. w łazience fajnie sobie zrobić taki nastrój, a przy okazji podgrzać o 3 stopnie powietrze, by potem z wanny w ciepłym się wynurzyć Dobre są też w okresie przejściowym w bloku (kiedy miejskie CO już, albo jeszcze nie grzeje, a temperatura nieciekawa) - wtedy też o te 3-4 stopnie niewielkie pomieszczenie sobie podgrzejemy, a przy okazji nastrój na wieczorny kieliszek wina zrobimy.
    To jak se kupie 10 takich gromnic to mi temperatura o 30 stopni podskoczy ?

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusz Godzic

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Czeladź
    Kod pocztowy
    41-253
    Posty
    24

    Domyślnie

    ...bys sie zdziwil, jak to potrafi grzac. Aczkolwiek uwazam to bardziej za wade, niz zalete. Jesli kogos stac na taka zabawke, to raczej nie interesuje go ogrzewanie kominkiem...

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AMI***

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Dzielnica
    ul. Wojska Polskiego 158
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    "Gromnica" jest wporzo....Na żywca robi kolosalne wrażenie i kasuje wszystko co do tej pory wymóżdżyli na rynku...

    Mariusz położył ją beznadziejnym filmem...
    To fakt - jest w porzo. Ale czym kasuje wszystko, co do tej pory wymóżdżyli na rynku? Hę?

  14. #34
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Koń

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-622
    Posty
    6

    Domyślnie

    Znajomi mają biokominek i są bardzo zadowoleni. Ja decydują się jednak na tradycyjną opcję.

  15. #35

    Domyślnie

    Przeciwników jest pewnie więcej niż zwolenników, ale mimo wszystko ja należę do tej drugiej grupy. Podzielam zdanie mojego poprzednika. Jeżeli ma się dobry sprzęt to nie śmierdzi wbrew opiniom osób, które piszą, ale nie testowały Może i ulegam trendom, ale według mnie ten kominek prezentuje się szałowo. Podoba Wam się np. cos takiego? http://www.planikafires.pl/groundfloor.html Wydaje mi się, że jest super!

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Dlaczego boisz się reklamować wprost, tylko używasz do tego tworzonych na prędce avatarów albo firm wynajętych do tego ... ?
    Przecież jesteście całkiem dobrą firmą ...to przynosi skutek odwrotny od zamierzonego ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AMI***

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Dzielnica
    ul. Wojska Polskiego 158
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiolkens Zobacz post
    Jeżeli ma się dobry sprzęt to nie śmierdzi wbrew opiniom osób, które piszą, ale nie testowały
    Nie sam sprzęt jest ważny, a biopaliwo. Gorsze - będzie bardziej śmierdzące

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał -KAMI- Zobacz post
    Nie sam sprzęt jest ważny, a biopaliwo. Gorsze - będzie bardziej śmierdzące
    No może źle sformułowałam odpowiedź, ale właśnie to miałam na myśli trochę zbyt ogólnie napisałam. Dzięki

  19. #39

    Domyślnie

    Witam, zamierzam obudować biokominek o wymiarach ok. 800x500 mm, dlatego pomóżcie jak zbudować klasyczną zabudowę, która wyglądałaby podobnie to tego na foto z TV.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kominek_Zabudowa.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	10,5 KB
ID:	377809  

  20. #40

    Domyślnie

    Podbijam! Możecie pochwalić się jakąś stylizowaną zabudową biokominka?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony