dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fidlos_Diablos

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    88
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Po ciężkich przeżyciach w tym tygodniu i odwiedzeniu Augustowa i Doliny Rospudy zawitałem w rodzinne strony.
    W dniu dzisiejszym ot tak przejechałem się na działkę, a tam mi ją geodeci mierzą! Ale się ucieszyłem! Pogadałem z nimi - mapka ma być w przyszłym tygodniu. Potem ruszam do architekta, zobaczymy co z tego wyjdzie. A na budowie zaprzyjaźnionej forumowiczki już wieniec zaszalowany! Się ludzie budują!
    "Tego nie mogę powiedzieć, bo to jest tajemnica państwowa, mogę tylko powiedzieć, że mam 5 złotych od bombki"
    Blog
    Komentarze

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fidlos_Diablos

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    88
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Mam już mapki! 4 egzemplarze. Teraz oczekuję na odpowiedź od architekta. Martwię się trochę tą całą sytuacją z materiałami budowlanymi ale podobno drożeć już nie mają, ale tańsze też nie będą. Czy to prawda, że opłaca się sprowadzić pustaki z Niemiec? Jak ktoś coś wie niech napisze! I wogóle jak ktoś coś wie o materiałach.
    Dotychczasowe koszty:
    -wypis i wyrys z planu zagospodarowania - 70 zł
    -mapki do celów projektowych - 400 zł
    razem - 470 zł
    "Tego nie mogę powiedzieć, bo to jest tajemnica państwowa, mogę tylko powiedzieć, że mam 5 złotych od bombki"
    Blog
    Komentarze

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fidlos_Diablos

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    88
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Długo mnie nie było . Jeszcze porządnie nie zacząłem budowy a już wykańcza mnie psychicznie. Spuszczę na to zasłonę milczenia. Podaje dotychczasowe koszty:
    Projekt 1 586,00
    Warunki przyłączenia wod-kan 12,00
    Adaptacja projektu 1 200,00
    Uzgodnienia 92,40
    Zaliczka dla ENEA S.A. 1 171,70
    Dziennik budowy 8,50
    Kopie projektu 35,00
    Koparka 250,00
    Materiały do wytyczenia 90,00
    Wyznaczenie - geodeta 300,00
    koparka 350,00
    Stal 1 261,37
    Beton na chudziak 1 555,00
    Razem 8 381 zł
    Dzisiaj chudziak został wylany - całe 10 m 3. Jeśli ktoś się zastanawia dlaczego tak dużo śpieszę donieść, że majster źle wykonał wykop i między jednym a drugim rogiem było 40 cm głębiej Poza tym jedna ława jest szersza niż miała być bo się walnął z obliczeniami i przesunął ścianę o 70 cm (nośną!!!).
    Ale już poprawione. Wkurzenie sięga zenitu. W Polsce nic nie można zrobić normalnie. Jadę na lotnisko zarezerwować bilet do Dublina
    "Tego nie mogę powiedzieć, bo to jest tajemnica państwowa, mogę tylko powiedzieć, że mam 5 złotych od bombki"
    Blog
    Komentarze

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fidlos_Diablos

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    88
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Jeśli Ktoś jeszcze to czyta to WITAM!!!
    Naprawdę długo mnie nie było, nawet bardzo długo. Dużo się zmieniło na budowie i w moim podejściu do budowy. Cały czas brniemy do przodu. Zaznaczam, że słowo BRNIEMY jest jak najbardziej na miejscu i naprawdę należy je podkreślić.

    Stan budowy na dzień dzisiejszy:
    -mury zrobione, łącznie z wykończonymi szczytami, zostało jeszcze podmurowanie okien ścianki działowe na poddaszu i kominy plus otynkowanie tychże,
    -prawie skończona więźba - zostało zamontowanie daszka nad wejściem.
    Od czwartku ma działać dekarz, mam nadzieję, że zdążymy z kominami.

    Stan wydatków, he he he, niestety zajebiście duży:
    -razem z materiałami na dach i zaliczką na okna - 130 069,77 zł.

    A miało być tak pięknie, wywiady, wizyty w zakładach pracy itp, aż mi się dygresje skończyły.
    "Tego nie mogę powiedzieć, bo to jest tajemnica państwowa, mogę tylko powiedzieć, że mam 5 złotych od bombki"
    Blog
    Komentarze

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fidlos_Diablos

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    88
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Przekonuję się, że im wyższa specjalizacja fachowców tym lepiej się z nimi załatwia. Niestety kasa też większa.
    Ok. Dekarze działają, na razie robią jedną stronę "na gotowo", mają już pokryte folią, ołacone, deski czołowe przybite, haki rynnowe zamocowane i robą kosze przy daszku.
    Mam cichą nadzieję, że do końca przyszłego tygodnia skończą.
    Zobaczymy!?
    "Tego nie mogę powiedzieć, bo to jest tajemnica państwowa, mogę tylko powiedzieć, że mam 5 złotych od bombki"
    Blog
    Komentarze

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony