dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 16
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 305
  1. #1

    Domyślnie projekt W-20.12 pracownia DOBRE PROJEKTY

    Witam,
    Szukam bratniej duszy w budowaniu domu W-20.12 z Jeleniogórskiej Pracowni Projektowej.

    http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2012.html

    Był sobie nijaki jakow, ale wybudował i znikł Nawet na maile nie odpowiada
    Może znajdzie się ktoś, kto chciałby wymieniać wiadomości i koncepcje?
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Właśnie taki buduję.
    Moje spostrzeżenia:
    - trochę za mały salon (tak o ok 4-5m2)
    - mały garaż (ten akurat powiększyłem w obie strony)
    - chciałem zrobić przejście z pom. gosp do garażu, jednak teraz widzę, że będzie problem z kotłem (w projekcie gazowy ja eko-g)
    - co do projektu to bardzo ubogi w szczegóły

    Teraz gdy widzę już ściany zwe i wew naprawdę zaczyna cieszyć!!

    Pozxrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    No, wreszcie się ktoś odezwał. Już traciłem nadzieję!
    Ja mam prawie wykopane fundamenty i też stwierdzam, że coś tych 40 m2 w salonie i kuchni to nie widać.
    Wcześniej poważnie myślałem o W-21.12a ale właśnie ze względu na salon zrezygnowałem. Chociaż na forum budujących 21.12 jest więcej, a na pewno są bardziej aktywni.
    Po za Tobą masz projekt budował jakow ale już się pewnie grzeje przy kominku i zapomniał o takich jak my.
    Zakładam, że zdjęcia domu jakowa widziałeś?
    Co do zmian:
    - chcę skorzystać z jego pomysłu - obniżenia obszaru pod schodami i zrobić tam spiżarnię na słoiki.
    - likwiduję osobne wejście do kuchni
    - komin kominkowy dostawiam do wentylacji z kuchni i kominek będzie w narożniku pomiędzy kuchnią a salonem.
    - garaż poszerzyłem tak jak ty, będzie miał wewnątrz 8,5 m x 4,0 m. Tył garażu ( ok. 1,5 m) będzie odcięty ścianką i tak powstanie pom. na taczkę, grabki itp. z osobnym wejściem od ogrodu.
    - przejście z garażu przez pom. gosp. do domu będzie. (będę miał tam piec gazowy)

    Zgadzam się z opinią na temat projektu . Do tego mój adaptator też się nie przejął więc jakoś musimy sobie radzić. Ekipa na razie też mnie nie obaliła swoją wiedzą i tempem prac. Ale od jesieni tylko ich udało się znależć. To też cała historia!

    Szkoda, że tak daleko mamy do siebie. Jak mogę to poproszę o parę fotek na priva, Mogę się odwazajemnić tym samym. Tylko, że Ty jesteś z tego co widzę dalej z robotami.
    Do kiedy zamierzasz skończyć i za jakie pieniądze? Z czego budujesz?
    Jak u Was ceny materiałów? U nas suporek po 15 zeta!

    P. S. Jakby co mogę podesłać projekt moich przeróbek
    Pozdrawiam i czekam na info!

  4. #4

    Domyślnie

    Cześć
    Teraz jestem w pracy a zdjęcia oczywiście w domu.
    Prześlij proszę na priva parę zdjęć.
    Zaskoczyłeś mnie przesunięciem komina dlaczego ja na to nie wpadłem.
    Jakowa oczywiście widziałem.
    Również myślałem, o spiżarni pod schodami, jednak stwierdzam, że spiżarka przy kuchni jest wiele praktyczniejsza, u mnie z tą różnicą, że przedzielam ją ścianą i jedną stronę poświęcam na lodówkę pod zabudowę. (ale to tylko plan).
    zacząłem w zeszłym roku z ławami, a teraz przez 2 tygodnie do stropu, niestety na terive czekam miesiąc, także wiele nie będę robił (poza kanalizacją i wodą) do tego czasu.
    Trochę chyba przewidziałem podwyżki bo materiał kupiłem wczesną zimą, za suporeks 30- 7,8zł, bloczki fundamentowe 1,7zł.
    Teraz tylko beton coś ok 350 zł/t, cegła pełna 0,9zł

    Pozdrawiam serdecznie

  5. #5

    Domyślnie

    Witam ponownie!
    U mnie cegła 1,5 zł, bloczki pod koniec lutego kupiłem po 9,36 suprex 24x24x59; bloczki fundamentowe 4,27 teraz muszę kupić.
    Proszę o wiadomość na maila: [email protected] to wyślę fotki i rzuty.

  6. #6

    Domyślnie

    Czy dobrze zrozumiałem, że bloczki fundamentowe po 4,27???
    Jeżeli dobrze to tragedia- w marcu płaciłem 1,7!!

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,
    Dokładnie taką miałem ofertę na bloczki fundamentowe 14x25x38 cm - 4,27 zł/szt. Wkońcu lutego były u mnie po 3,20 zł/szt.
    To jest właśnie ta drobna różnica "u mnie"
    Dzisiaj strop keramzytowy (bloczki + belki) producent wyliczył mi na 6300-6500 zł z dostawą na działkę. Może wyrobią się na druga połowę czerwca.
    U mnie nikt już nie negocjuje cen, tutaj sie zamawia albo nie.
    "TANIEJ NIE BĘDZIE" - to aktualna maksyma.
    Dachówke na dach mogę zamówić i zadatkować teraz, ale cena sprzedaży to cena z dnia sprzedaży od producenta dla hurtowni; nie mam mowy, że kupuję teraz a dostawa np. w lipcu. Dwa miesiące oczekiwania na betonową a osiem (cyfrą 8 miesięcy) oczekiwania na ceramikę. itd...
    PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!!
    Ale co tam! Wracają stare czasy. Będzie się załatwiać. Może i talony wrócą?
    Metody rządzenia pociągnęły za sobą mechanizmy handlowe:
    - Co jest?
    - Ja jestem!

    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    o Boziu!!
    Ja w zeszłym tygodniu za belki i pustaki stropowe 4050zł brutto, na dach daję blachę z rynnami wyszło coś ok 9200.
    Jest fajnie .
    Doszło zdjęcie?

  9. #9

    Domyślnie

    Tak, jest bardZo fajnie
    Cóż, skoro powiedziałem "A" mając dane z zeszłego roku to teraz powiem "B", a potem, jak sie kasa skończxy to już chyba tylko
    zdjęcie doszło, dzięki.
    Fajnie to zaczyna wyglądać.
    Jak u mnie - widziałeś - niewiele przez te dni sie zmieniło. Dzisiaj skręcili trochę belek do ław i podkopali fundamenty. Tempo takie, że szkoda gadać. Ale podobno najgorzej wyjść z ziemi. Zobaczymy.
    Jak cos urośnie to prześlę.
    Pozdrawiam
    P.S.
    Możesz podać ile i jakich elementów na strop policzyli u Ciebie?
    Ile wyszło bloczków fundamentowych?
    Ile poszło stali?
    Nadproża masz z gotowych L - ek czy z belek terrivy zalane betonem?
    Robiłeś wieniec na ściankach fundamentowych zgodnie z projektem?
    Jaki masz grunt?
    Dlaczego nie masz pierwszej warstwy cegły na izolacji?
    Dlaczego u góry dwie warstwy cegły?
    Jaką masz ilość bloczków b-k na ściany? Ja zakupiłem 1200 - starczy?
    itd, itp

  10. #10

  11. #11

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem fanatykiem tej strony,tylko że jakow zaniemówił. Szkoda, bo coprawda ceny miał inne ale można by czerpać z jego doświadczeń.
    Gelas - co u Ciebie?
    Ja mam prawie dwie warstwy bloczków fundamentowych położone. Tylko u mnie ciągle pada i nie ma jak robić.
    Mam nowe źródło na bloczki po 3,60 - taniocha!!!!
    Ponawiam swoje pytania o ilość poszczególnych materiałów!!!!!!
    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Zacząłem murowanie ścian
    Żyjecie, czy budujecie?

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Westbam

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,

    Salon wg mnie jest odpowiedniej wielkości ale mało "ustawny", na ścianie z kominkiem obawiam się instalować TV ze względu na bliskość kominka, na ściance oddzielającej salon od kuchni jest zły kąt patrzenia dla osób siedzących naprzeciwko.

    Zdecydowałem sie na budowę garażu oddzielnie właśnie z powodu kiepskiego przejścia przez kotłownię, poza tym zostały naniesione następujące poprawki:

    - likwidacja spiżarni w kuchni, za inspirację posłużyła reklama sklepów albert, gdzie klient wyrzuca lodówkę

    - łazienka na dole została powiększona o pomieszczenie pod schodami gdzie idealnie pasuje duża pralka i inne drobiazgi

    - jak widać na zdjęciach modyfikacjom uległ też kształt piętra dzięki temu dwa pokoje na piętrze zyskały normalne okno i drzwi na wspólny zadaszony taras:

    http://www.westbam.w.tkb.pl/photo/dom/

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12marek
    Zacząłem murowanie ścian
    Żyjecie, czy budujecie?

    Witajcie w klubie W

    ja buduje W 21-12a jestem na etapie stropu. Jak sie naucze to powklejam zdjęcia.
    Życzę dużo wytrwałości - w czekaniu na materiały

  15. #15

    Domyślnie

    Witam "domowniczkę" zaprzyjaźnionego projektu. Na jakie materiały czekasz?
    Ja na razie materiały mam na bieżąco dzięki zapobiegliwości w lutym. Chociaż nie kupiłem suporka 12 cm i dziś trzeba było za niego dać po 8,54 zł/ szt czyli prawie tyle co w lutym dałem za 24cm.
    Mam prośbę:
    Jak sie nauczysz wklejać to mi napisz jak to zrobić to wrzucę coś swojego.
    Westbam:
    Troche przeróbek ten domek przeszedł nie powiem
    U mnie też troche sie zmieniło w porównaniu z oryginałem, ale na pewno mniej. M. in. kominek daję pomiędzy kuchnią a salonem- odpada jeden komin na dachu. I tak zestaw Schiedla na te dwa kominy z wentylacjami wyszedł mnie bagatela 7,5 tys.
    Jaki system ogrzewania kominkiem wybrałeś: DGP czy płaszcz wodny?

    Pozdrawiam

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Westbam

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    12marek:

    Wybrałem DGP z obiegiem swobodnym, ponieważ CWU mam elektryczne i z zasobnika kotła gazowego a CO z tego samego gazowego i na paliwo stałe - w przygotowaniu (najczęściej węgiel). Chodzi mi o sam efekt wizualny plus trochę namacalnego ciepła w salonie.

    ps. Na własnej skórze przetestowałem użytkowanie pieca na paliwo stałe w pomieszczeniu technicznym i muszę przyznać, że to prawdziwa porażka. Piec został zdemontowany i w jego miejsce postawiony duży stojący gazowy z zasobnikiem a w planach takie rozwiązanie (oczywiście z piecem na węgiel w piwnicy, tak, to też taka mała zmiana w projekcie):

    http://www.termsystem.com/schematy/st06.jpg

  17. #17

    Domyślnie

    Witam,
    Ja jednak wciąż mam większe przekonanie do płaszcza wodnego. A może po prostu wiem jak to zrobić a DGP nie.
    Mam kolejne pytanie związane z postępem prac:
    Na razie moca decyzji własnej zmniejszyłem okno w kuchni i gabinecie, ale trzeba to będzie jakoś zalegalizować- jak się to robi?
    Czy to prawda, że na koniec robi sie jakąś inwentaryzację za jedyne 1500 zeta i nanosi zmiany, które nie były naniesione podczas składania wniosku o pozwolenie na budowę?

    Druga sprawa:
    Czy ktoś budował (?) studnię głębinową ? Jaka jest przeciętna głębokość i koszty?
    Mam ofertę na 350 zł z rurami, do tego pompa, zbiornik i nie wiem co jeszcze. Ile przewidzieć na to kasy?
    Pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12marek
    Witam,
    1)Ja jednak wciąż mam większe przekonanie do płaszcza wodnego. A może po prostu wiem jak to zrobić a DGP nie.
    2)Czy to prawda, że na koniec robi sie jakąś inwentaryzację za jedyne 1500 zeta i nanosi zmiany, które nie były naniesione podczas składania wniosku o pozwolenie na budowę?
    3)Czy ktoś budował (?) studnię głębinową ? Jaka jest przeciętna głębokość i koszty?
    AD1.
    Nic nie trzeba robić tylko rury rozprowadzić w naszym projekcie powinno się łatwo rozprowadzic do gabinetu i dwóch pokoi na górze. Zostaje tylko jeden pokój na górze + łazienki. Do nich pewnie grawitacyjnie sie nie da. Moim zdanie wszysto zależy jak się używa kominek. Jeśli jako ogrzewanie alternatywne to płaszcz nie ma sensu. Jeśli jako główne lub równoważne z piecem to płaszcz.
    2) Niedługo wchodzi nowe prawo nie wiem jak tam jest.
    W obecnie działającym zmiany dzieli się na istotne i mniej istotne.
    Która zmiana jest istotna a która nie, jest bardzo płynne, ale wymiar okien na 99% jest nieistotny . Trzeba chyba wpisać w dziennik budowy żeby wszystko było zgodnie z przepisami. Ja bym tego jednak nie wpisywał bo to taka pierdoła że szansa że ktoś się przyczepi dąży do zera a jak wpiszesz to ktoś się może przyczepić bo nie będzie znał przepisów . Jeśli zmiana jest istotna i jest zgodna z planem zagospodarowania to płaci się 1000 PLN za każdą zmianę .

    3) Ja płaciłem 60 PLN za metr + 200 za filtr + 200 za pompę ( okolice Grodziska Mazowieckiego ) Miałem 11 mb.
    W okolicy przewaznie woda jest między 10 a 20 mb.


    Ja też mam pytanie .
    Jaką macie wysokość i szerokość stopni w schodach i czy komuś udało się zrobić schody ze spocznikiem ?

    Pozdrawiam
    Piotrek

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał ptr2
    3) Ja płaciłem 60 PLN za metr + 200 za filtr + 200 za pompę ( okolice Grodziska Mazowieckiego ) Miałem 11 mb.
    W okolicy przewaznie woda jest między 10 a 20 mb.
    A dawno to Panie było?
    Przed czy po nastaniu Kaczyńskich?

    Co do schodów:
    Korzystam z pomysłu jakowa, chociaż mój majster coś mi mącił na ten temat, że to niby zrobi po swojemu Aż boję się myśleć co mu wyjdzie
    Jeszcze trochę. Dochodzę do nadproży a chudziak nie wylany Za jakiś czas opowiem jak zrobiłem, bo czasem zmienność decyzji zapewnia ciągłość budowy
    Dzięki za porady dotyczące zmian!

  20. #20

    Domyślnie

    A dawno to Panie było?
    Przed czy po nastaniu Kaczyńskich?
    Miesiąc temu.

Strona 1 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony