dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: ile cegły na komin???

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

Domyślnie ile cegły na komin???

Tak więc ja mam pytanie....być może błache, ale jest dla mnie ważne.
    Będę mieć komin tylko jeden ale za to wieeeelki - z cegły....jestem na etapie wyliczania ilości do zamówienia.
    Komin ma szer 38cm, długość 180cm, wysokość całkowita 8,30. Czy widoczną z zewnątrz górę komina ( 3 metry) tylko obkłada się cegłą klinkierową dla ozdoby, czy normalnie się muruje z niej komin .
    Kurcze, bo nie wiem ile czego zamawiać ....pomóżcie ludziska.

Pozdrawiam, Smoczyca.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar

Domyślnie Re: ile cegły na komin???

Cytat Napisał daggulka
    Komin ma szer 38cm, długość 180cm, wysokość całkowita 8,30.
    Wymiar cegły to 25x12x6,5cm. Troszke trzeba policzyć. Narysuj sobie jedna warstwe komina z kanałami i policz ile cegieł wejdzie.
    tak na oko to masz 180/25=7,5 x2 +5(pomiędzy kanałami) jak przyjmiesz ze 20 wejdzie na jedną wastwe to chyba nie bedzie wielkiego błedu. na metr masz 13 warstw.
    8,3x13x20=2158
    Co do wykończenia nad dachem to ile kominów tyle pomysłów. Oklejanie płytkami to raczej krótkotrwałe na komini jest a wiec raczej jest moda na murownie klinkieru.

3. Kronika budowy domu z betonu komórkowego H+H. Relacja krok po kroku Wybieramy klej do płytek. Jaki do glazury, jaki do gresu, jaki do terakoty lub kamienia? Własny dom! Najlepszy sposób na życie. Historia budowy nowego domu na starych fundamentach Jaki jest koszt remontu łazienki? Ile zapłacisz za robociznę, ile za materiały?
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

Domyślnie

dzięki, jajmar za wyliczenie...nie podniosłeś mnie na duchu
    dżizes....zbankrutuję
    jeszcze ta klinkierka 3m.....idę się powiesić
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

Domyślnie

Wczoraj również wyliczałem ilości na komin. Na forum było o wadach cegły klinkierowej użytej na komina, więc chyba go po prostu otynkuję takim tynkiem mozaikowycm jak cokół domu, a cały komin do samej góry wymuruję z pełnej cegły

Domyślnie

Cytat Napisał daggulka Zobacz post
    Tak więc ja mam pytanie....być może błache, ale jest dla mnie ważne.
    Będę mieć komin tylko jeden ale za to wieeeelki - z cegły....jestem na etapie wyliczania ilości do zamówienia.
    Komin ma szer 38cm, długość 180cm, wysokość całkowita 8,30. Czy widoczną z zewnątrz górę komina ( 3 metry) tylko obkłada się cegłą klinkierową dla ozdoby, czy normalnie się muruje z niej komin .
    Kurcze, bo nie wiem ile czego zamawiać ....pomóżcie ludziska.

Pozdrawiam, Smoczyca.
    A jeszcze prościej przyjąć należy że na 1 m3 wchodzi 380 sztuk - z uwzględnieniem kanałów.

ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar fighter1983
    Astrobud - elewacje Sprzedaż materiałów: Caparol, Termoorganika, Knauf, Tytan, URSA XPS Wykonanie elewacji: materiał+robocizna 8% Vat Tel: 792030206 / 516107615 warszawa@astrobud.pl www.astrobud.pl Warszawa, Sierpc, Cała Polska

Domyślnie

shatex: mysle ze w 3 lata i 3 miesiace kolezanka juz ten komin postawila....
    fighter1983 z Płatnym Profilem różni się tym od starego fightera1983 tylko tym, że może podać oficjalnie na FM nr telefonu i maila do siebie.
    Opinie o fighter1983
    Poznaj opinie Forumowiczów i napisz swoją
    Cos tam o elewacjach: Caparol w systemach docieplen, czy dobre moze byc jeszcze lepsze?
    Izolacje pionowe fundmentow.
    Izolacja tarasu nad pomieszczeniem ogrzewanym
    Jezeli pojawilo sie jakies pytanie napisz lub zadzwoń: warszawa@astrobud.pl 792-030-206 lub 516-107-615

Domyślnie

Mam małe pytanie jakie wymiary będzie miał komin z 4 wentylacjami i jednym dymowym, a chciałbym wsadzić w środek komina rurę ceramiczną o średnicy 200mm, w ogóle czy to opłacalne dzisiaj przy systemów kach np LEIERa ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia