dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie ile cegły na komin???

    Tak więc ja mam pytanie....być może błache, ale jest dla mnie ważne.
    Będę mieć komin tylko jeden ale za to wieeeelki - z cegły....jestem na etapie wyliczania ilości do zamówienia.
    Komin ma szer 38cm, długość 180cm, wysokość całkowita 8,30. Czy widoczną z zewnątrz górę komina ( 3 metry) tylko obkłada się cegłą klinkierową dla ozdoby, czy normalnie się muruje z niej komin .
    Kurcze, bo nie wiem ile czego zamawiać ....pomóżcie ludziska.

    Pozdrawiam, Smoczyca.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie Re: ile cegły na komin???

    Cytat Napisał daggulka
    Komin ma szer 38cm, długość 180cm, wysokość całkowita 8,30.
    Wymiar cegły to 25x12x6,5cm. Troszke trzeba policzyć. Narysuj sobie jedna warstwe komina z kanałami i policz ile cegieł wejdzie.
    tak na oko to masz 180/25=7,5 x2 +5(pomiędzy kanałami) jak przyjmiesz ze 20 wejdzie na jedną wastwe to chyba nie bedzie wielkiego błedu. na metr masz 13 warstw.
    8,3x13x20=2158
    Co do wykończenia nad dachem to ile kominów tyle pomysłów. Oklejanie płytkami to raczej krótkotrwałe na komini jest a wiec raczej jest moda na murownie klinkieru.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    dzięki, jajmar za wyliczenie...nie podniosłeś mnie na duchu
    dżizes....zbankrutuję
    jeszcze ta klinkierka 3m.....idę się powiesić
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  4. #4

    Domyślnie

    Wczoraj również wyliczałem ilości na komin. Na forum było o wadach cegły klinkierowej użytej na komina, więc chyba go po prostu otynkuję takim tynkiem mozaikowycm jak cokół domu, a cały komin do samej góry wymuruję z pełnej cegły

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka Zobacz post
    Tak więc ja mam pytanie....być może błache, ale jest dla mnie ważne.
    Będę mieć komin tylko jeden ale za to wieeeelki - z cegły....jestem na etapie wyliczania ilości do zamówienia.
    Komin ma szer 38cm, długość 180cm, wysokość całkowita 8,30. Czy widoczną z zewnątrz górę komina ( 3 metry) tylko obkłada się cegłą klinkierową dla ozdoby, czy normalnie się muruje z niej komin .
    Kurcze, bo nie wiem ile czego zamawiać ....pomóżcie ludziska.

    Pozdrawiam, Smoczyca.
    A jeszcze prościej przyjąć należy że na 1 m3 wchodzi 380 sztuk - z uwzględnieniem kanałów.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    shatex: mysle ze w 3 lata i 3 miesiace kolezanka juz ten komin postawila....
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #7

    Domyślnie

    do usunięcia
    Ostatnio edytowane przez zip20 ; 07-06-2017 o 18:49

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony