dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Jaki Kominek, wkład

    Witajcie,
    Pragniemy z mężem kupić wkład do kominka z ogrzewaniem grawitacyjnym dla domu dobrze ocieplonego ok 160m2 z garażem. Na forumm głośno jest o Tarnava, Jotul, Dovre. Zachwalacie je, jesteście nimi zachwyceni, ale ja jestem ciekawa jakie są opinie na temat innych firm takich jak: Fondis, Interior, Innicta, Horal, Arysto, Patherm, Laudel czy Spartherm, być może są jeszcze inne firmy o których nie wiem (może ktoś podpowie).
    Mogę prosić o podpowiedz w czym one są inne, gorsze.
    Nasz kominek ma być tylko jako dodatkowe żródło ciepła a powietrze chcemy rozprowadzić do salonu połączonego z kuchnią i holem oraz do dwóch pokoi na górze.
    Jaki wkład będzie dla nas najlepszy?
    Jakiej wielości musi być?
    Jakiej grubości rury musimy zamontować?

    Proszę o Wasze oponie, bo mamy duży problem co wybrać

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Ten temat męczył mnie dobre 4 miesiące, miałam mętlik w głowie ale już wybrałam - będzie to wkład kominkowy KFD Eko 90 Pano. W informacji na jego temat jest napisane, że może ogrzać dom do 160m2, ma popielnik i dojście powietrza z zewnątrz. Podobno szyba wiecznie czysta

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  3. #3
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Kominek z poborem powietrza do spalania z poza budynku , całego powietrza nie tylko części jak niestety jest w np KFD , z kurtyną powietrzną aby szyba była czysta , sprawnością ponad 75 % i jeszcze z dobra gwarancją i autoryzowanym serwisem . Darek B www.kafle-kominki.pl
    Darek B

  4. #4

    Domyślnie

    Ja dołaczam się z zapytaniem - które z wkładów polskich maja stalowy korpus i szamotowe palenisko i mają regulacje spalania poprzez dostęp powietrza z zewnątrz - lada moment musze sie zdecydowac na wkład, Sparthemy(niemieckie) są ponc najlepsze ale dośc drogie - Darku B, dałes juz mi kilka rad wiec może wiesz i to
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  5. #5
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Co do "niemieckich" wkładów kominkowych ..... e odpuszczę sobie . Z polskich lub podobnych stalowo szamotowych to jest np Hajduk , całkiem niezły . Zwracaj uwagę czy wkład ma CAŁE powietrze do spalania z poza budynku , w niektórych firmach jest to tylko częściowo z zewnętrzne . Darek B www.kafle-kominki.pl
    Darek B

  6. #6

    Domyślnie

    Serdeczne dzięki, własnie wyszukałam Twoje odpowiedzi na moje wcześniejsze pytania, wspominałes też o wkładach Corten A i Dynamik, poszukam troche o nich w internecie.
    Miłego weekendu
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  7. #7
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Wiara w internet oraz że wszystko tam jest czasami może zdumiewać . Niestety obawiam sie że mało znajdziesz o tych wkładach na polskich stronach jestem jak na razie jedynym przedstawicielem w Polsce . Producent buduje sieć sprzedaży w całej europie w oparciu o firmy branży zduńskiej , a takich w naszym kraju jest bardzo mało . Wymogiem aby dostać je do handlu jest posiadanie uprawnień wykonawczych , dopiero po szkoleniu możliwa jest autoryzacja uprawniająca do montażu oraz udzielania przedłużonych siedmioletnich gwarancji . Wkłady PIECOWE Dynamik mogą pracować w zabudowach typu kumulacyjnego bez obiegu powietrza poza obudowę [ drugą firma z takimi paleniskami na naszym rynku jest Brunner ] . Wkład taki wytrzymuje w warunkach które roztopią/ uszkodzą większość wkładów [ kominkowych] oraz spowodują natychmiastową utratę gwarancji . Palenisko Dynamik zamontowane jako wkład kominkowy w systemie DGP przetrwa o wiele więcej od większości wkładów kominkowych dostępnych obecnie . Darek B www.kafle-kominki.pl
    Darek B

  8. #8

    Domyślnie

    A czy mogłabym Darku B poznać twoją opinię na temat wkładów Arysto? Też polskie, też stalowo szamotowe. Wyglądają OK. Czy wiesz może czy mają całe powietrze doprowadzane z zewnątrz czy tylko część? Może jeszcze jakieś konstruktywne uwagi na temat wkładów tego producenta?

  9. #9
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Mam w ofercie te wkłady ale..1 Pobór powietrza do spalania jest tylko częściowy [ tylko powietrze do rozpalania pod popielnik jest z poza domu] 2. Nawiew powietrza na szybę jest regulowany szybrem [ brak klapek rozdzielających nawiewy na górną i dolną część szyby ] 3 Kiepska estetyka fasady [ rączki do regulacji powietrza ] . Życzę jednak firmie dobrze więc mam nadzieję że popracują nad estetyka i wprowadzą pewne zmiany a wtedy mogą liczyć na sukces. Darek B www,kafle-kominki.pl
    Darek B

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuje Darku B za wypowiedź. Czy pisząc o rączkach do regulacji powietrza miałeś na myśli te dwa małe "dupsy" poniżej dolnej krawędzi szyby? Jak dla mnie wyglądają nie najgorzej.
    Gdybyś jeszcze wytłumaczył blondynce na czym w praktyce polega różnica pomiędzy poborem powietrza do spalania spoza budynku w części a w całości będę dozgonnie wdzięczna
    Dodam, że nasz kominek nie będzie miał DGP i będzie pełnił funkcję raczej rekreacyjno - dekoracyjną. Przez większą część dnia nie ma nas w domu więc ciągłe palenie i zrobienie z kominka alternatywnego źródła ogrzewania nie wchodzi w grę.

  11. #11
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Czy budując dom zadbałaś o dobra izolacje ścian , stropów oraz okien ? Jeśli tak to po co robisz dziurę w ochronie termicznej budynku ? Do spalanie konieczny jest TLEN jeśli nie dasz go z zewnątrz do paleniska to kominek pobierze go z pomieszczenia , dom uzupełni podciśnienie przez wentylacje , ale wkład " pożre ciepło " które przed chwilą wyprodukował [ przed szybą skąd proste wkłady biorą powietrze jest zawsze najwyższa temperatura ] . Zastanów sie jaki EFEKT masz zamiar osiągnąć : niedrogo / ekonomicznie dogrzać DOM czy atmosferę wokół domu ?? Bezmyślne spalanie DREWNA w nieekonomicznych wkładach kominkowych [ pomyślanych raczej jako mebel z szybą ] jest marnotrawstwem energii zmagazynowanej w DRZEWACH i ma niewiele wspólnego z NATURALNYM obiegiem energii w przyrodzie . Darek B
    Darek B

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony