dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wydzielenie lokali mieszkalnych w budynku mieszkalnym

    Witam,
    mam takie pytanie, czy możliwe jest wydzielenie 3 lokali mieszkalnych w budynku mieszkalnym jednorodzinnym? Budynek ma 3 kondygnacje z klatką schodową i po niewielkiem remoncie 1. piętra, każdy lokal miałby oddzielne wejście z klatki schodowej (parter i 2. piętro juz mają).
    Art.3, 2a definiuje budynek jednorodzinny, jako taki, który posiada maksymalnie 2 lokale mieszkalne.
    Czy jest to możliwe i jak się do tego zabrać?

    pozdrawiam
    Marek

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Trzeba uzyskac pozwolenie na zmiane sposobu uzytkowania budynku jednorodzinnego na wielorodzinny. Do tego dochodza kwestie prawne podzialu nieruchomosci.

  3. #3

    Domyślnie

    Czy jest problemem uzyskanie takiego pozwolenia? Czy wymagana jest na to zgoda sąsiadów z okolicznych działek?
    Marek

  4. #4

    Domyślnie

    POWOLI
    DO ZMIANY SPOSOSU UżYTKOWANIA POTRZEBNY JEST PROJEKT.

    Pytanie brzmi czy takie wydzielenie własności z całego jednego domu jednorodzinnego jest do zrobienia zgodnie ze sztuką budowlaną i prawną.

    Przyszłe, niezależne lokale mieszkalne powinny być wydzielone nie tylko przegrodą akustyczną i termiczną ale też stałą przegroda ppoż, zgodnie z obowiązującym rozrporządzeniem "od fundamentów aż po dach".

    Z mojej praktyki wiem, że jest to do zrobienia,
    fakt jest jednak taki że wszystko zależy od lokalnego urzędu, ponieważ urząd może wydać sprzeciw (jak np. obiekt znajduje sie w zabudowie jednorodzinnej)

    RADZE WIęC ZACZęć OD URZęDU
    Najlepsze i najszybsze projekty
    na Śląsku i Zagłębiu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony