dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Malowanie ściany po zaszpachlowaniu bruzdy

    Pytanie zapewne dość proste i oczywiste dla wszystkich majsterkowiczów Ja niestety w tej dziedzinie nie mam zbyt wielkiego doświadczenia, a tak się złożyło, że żona doszła do wniosku, że miejsce przeznaczone na kinkiet, na naszej świeżo pomalowanej ścianie w salonie, nie jest jednak odpowiednie i kabel trzeba przenieść trochę w bok. Żeby jednak to zrobić trzeba rozkuć ścianę w miejscu gdzie przebiega kabel i wykuć nową bruzdę i tam osadzić kabelek. Generalnie to wiem jak to zrobić. Mój problem jednak dotyczy malowania. Jak już się zaszpachluje wykute bruzdy, to trzeba będzie to pomalować i właśnie tu mam wątpliwości. Chciałbym by miejsca, w których będzie kuta bruzda, po zakończeniu całej "operacji", stały się całkowicie niewidoczne. Mam jednak wątpliwości, czy mimo wszystko, po pomalowaniu, farba w tym miejscu nie będzie się wyróżniać?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Zależy, co tam masz na ścianie, przede wszystkim, jaki tynk i czy jest zrobiona gładź.
    Jeśłi jest tynk gipsowy i/lub gładź, to nie ma problemu, bruzdę potem gipsujesz, na koniec nierówności szpachlujesz gipsem, jesli trzeba, można podszlifować na gładko z resztą ściany i nie będzie żadnej różnicy.

    Gorzej, jeśli masz tynk cementowo-wapienny, z widoczną fakturą. To odtworzyć już trudniej. Można oczywiście bruzdę zaciągnąć też tynkiem C-W, ale zrobić to tak, żeby się nie różniło, jest już dość trudno (da się, ale potrzeba trochę wprawy). Oczywiście można to zrobić tak samo, jak w pierwszym przypadku, tzn. gipsem, ale różnica będzie widoczna, w tym miejscu będzie gładka łata bez faktury tynku. Nie jest to coś, co się rzuca w oczy, niemniej jeśli się przyjrzysz, widać.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne za odpowiedź!
    Na ścianie mam tynk cementowo-wapienny, a na nim gładź, no i na koniec farba.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony