dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 12
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 240
  1. #201
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    a w moim powiecie jest taki kamyk dziurki ma powiercone jeszcze przez niemcow za czasu 2 wojny swiatowej i skubaniec sie nie poddal dziurki to hyba z 50 cm maja a on stoi moze cos go trzyma i niechce puscic poczeka jeszcze do natepnych dzialan jakiegos uparciucha i mam nadzije ze to nie bedziesz ty Viszna bo skubaniec nie przezyje w calosci
    a jest topomnik przyrody i zapisany w swiatowej ksiedze czy jak to tam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  2. #202
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wakmen
    Cytat Napisał klimek1714
    klika zdjęć z wczorajszego dnia:...
    Jeżeli możesz to wymień jakich narzędzi do tego użyłeś. Jak dla mnie to rewelacja.
    Przepraszam, że się powtarzam ale wciąż temat drążę bo ... na początku tygodnia zwiozłem już kilkadziesiąt wielkich kamieni i głazów. Teraz czekam na kolejny transport z mojej okolicy.
    Rozumiem, że obowiązuje tajemnica kamieniarzy i nikt nie chce się podzielić swoimi umiejętnościami ale może coś jednak pokarzecie (napiszecie). Mam kilka pomysłów jak się do tego zabrać ale to wolałbym to w miarę dobrze połupać a nie zrobić sobie stertę gruzu.
    Gdzie w Polsce można kupić kliny trójdzielne? Znalazłem jakieś firmy co oferują kliny trójdzielne Ř 22 mm ale czy są może troszeczkę mniejsze?

  3. #203
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łabanowski
    [img][/img]

    Za pomocą prasy uzyskamy kostkę a przy pomocy ( innego) narzędzia nasza kostka stanie się o kilkadziesiąt lat starsza i równiejsza
    Efekt piorunujący ale jakiego urządzenia? Za pomocą frezu zdziernego diamentowego? A może groszkownika?

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wakmen
    Efekt piorunujący ale jakiego urządzenia? Za pomocą frezu zdziernego diamentowego? A może groszkownika?
    mi wydaje się że można podobny efekt osiągnąć przepuszczając taki kamień przez urządznie z założnia podobne do betoniarki - czyli walec w którym kręci się połupany w kostkę kamień i nabiera łagodnych krawędzi - ale to tylko moje gdybanie bo nigdy nawet nie stałem obok specjalisty od kamieniarstwa
    Ja zrezygnowałem z łupania i układam bruk z sortowanego przez siebie kamienia takiej wielkości by nie było potrzeby go łupać - chociaż kilka większych mi zostanie ale może zuzyję na skalniak.

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał maslak
    mi wydaje się że można podobny efekt osiągnąć przepuszczając taki kamień przez urządznie z założnia podobne do betoniarki - czyli walec w którym kręci się połupany w kostkę kamień i nabiera łagodnych krawędzi - ale to tylko moje gdybanie bo nigdy nawet nie stałem obok specjalisty od kamieniarstwa
    .
    właśnie dokładnie tak to się robi , jest przy tym sporo hałasu (uwaga na sąsiadów) . betoniarka zbyt długo nie pożyje , u nas stosuje się stalowe bębny (trwalsze) do środka sypiemy kostkę , trochę gruzu kamiennego ewentualnie stalowe kule .

  6. #206
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wakmen
    ...Przepraszam, że się powtarzam ale wciąż temat drążę bo ... na początku tygodnia zwiozłem już kilkadziesiąt wielkich kamieni i głazów. Teraz czekam na kolejny transport z mojej okolicy.
    Rozumiem, że obowiązuje tajemnica kamieniarzy i nikt nie chce się podzielić swoimi umiejętnościami ale może coś jednak pokarzecie (napiszecie). Mam kilka pomysłów jak się do tego zabrać ale to wolałbym to w miarę dobrze połupać a nie zrobić sobie stertę gruzu....
    No marcin060677 miał film wstawić, ale widocznie świt go zaskoczył i skamieniał na dobre

    Trochę kamieni połupałem choć jakimś wielkim specem nie jestem. Oczywiście najłatwiej idzie jeśli uda się wypatrzyć naturalne uwarstwienie kamienia (tzw. słoje) i na dodatek jego kierunek nam pasuje. W praktyce jeśli nie mamy do czynienia z łupkiem to zwykle wychodzi że kamień pęknie całkiem nie tak jak chcemy, albo nijakich słoi nie widać. (oczywiście są ale niekoniecznie muszą być widoczne).
    Robiłem to tak: zaznaczałem planowaną płaszczyznę cięcia dookoła kamienia. następnie przy użyciu przecinaka i małego młotka (2 kg) opukiwałem dookoła 2-3 razy a potem od jednej strony na zmianę w 3-4 miejscach pobijałem już ile bozia pary dała, też przecinakiem i większym młotkiem (5 albo 8 kg). Jeśli miałem pod ręką szlifierkę kątową i kamień był na tyle podatny ze dawał się naciąć to robiłem lekką rysę z jednej strony z 3-4 zagłębieniami na 0;5-1 cm. Nacięcie przyspieszało sprawę. Wiercić nie wierciłem bo nie bardzo mam czym, klinów też nie mam, więc nie używałem. Prawie zawsze pękało tak jak chciałem. Fakt nie miałem do rozbicia bardzo dużych kamieni, największy ciut większy od kartonu po bananach. Przy większych kamieniach dosprzętowienie pewnie było by niezbędne. Nie bardzo wyobrażam sobie rozbijanie głazu wielkości np. biurka czy szafy, bez klinów i solidnej młotko-wiertarki.
    P.S. Próby walenia młotkiem wprost w kamień bez pośrednictwa przecinaka kończyły się albo odkruszeniem niewielkich kawałków, albo wyprodukowaniem kupki nieforemnego acz dosyć drobnego gruzu

  7. #207
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    By podciągnąć temat to powiem, że na działkę zwiozłem kilkadziesiąt sporych kamieni by się nimi troszeczkę pobawić. Kamienie są spore, od 40 cm do 1m średnicy(drobnicy to nie liczę). Na początek wziąłem młot elektryczny wyburzeniowy o mocy 14,7J i ... całkiem idzie choć do końca nie jestem zadowolony z tempa pracy. Troszkę to trwa i bez nawiercania, tylko przecinakiem od młotka na początek rozwaliłem 3 średnie kamienie.
    Na razie tyle bo teraz to nie dysponuję w ogóle wolnym czasem ale chyba z wypożyczalni postaram się na jakiś weekend wypożyczyć jakiś dużo większy młot by jakość tego rozłupywania i czas były bardziej zadowalające.

  8. #208
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zibixx

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    [img][/img]

    Każdy kamień był cięty młotkiem.

  9. #209

    Domyślnie

    fachowa robota
    jest nas dwoje i Cichy C95.
    budujemy dom 2-osobowy

  10. #210

    Domyślnie

    ułożony pięknie, ja mam co robić klinami, a co dopiero samym młotem...
    Chcesz coś zrobić dobrze......?? Zrób to sam!!!

  11. #211

    Domyślnie

    Mieszkam w takich okolicach



    - wapienia odgroma i zastanawiałem się jak robią takie kamienie.



    I czy domowymi sposobami dało by się dobrać do takiej skały i wyszarpać kamyczki na ogrodzenie?!
    Chcesz aby coś było dobrze zrobione? Zrób to sam!

  12. #212
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    "Takie kamienie" z tego co kojarzę to są rżnięte piłą.
    "Domowymi sposobami" da się wyszarpać kamień na cokolwiek, zwłaszcza wapień, bo relatywnie miękki, ale coś mi się po głowie obija, że to słabo legalne jest i państwowym wiktem może skutkować.

  13. #213

    Domyślnie

    Wapień piłą? oj nie za bardzo, ostatnio coś ciąłem szlifierką + tarcza diamentowa i powiem że łatwo nie szło. A państwo nic mi niezrobi bo co moje na działce do 3m wgłąb to moje
    Chcesz aby coś było dobrze zrobione? Zrób to sam!

  14. #214
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    A czy ja napisałem że szlifierką kątową ?
    Niby czym innym niż piłą uzyskać płytki trzymające wymiar, w rozsądnej cenie i w ilościach hurtowych.
    Tu masz filmiki jak i jaką piłą się tnie kamień na płytki
    http://www.youtube.com/watch?v=jfbocfvqQKA
    http://www.youtube.com/watch?v=Ah3-R6hwKhU
    http://www.youtube.com/watch?v=XWM80...atch-main-area
    http://www.youtube.com/watch?v=RskVy...ayer_embedded#
    Ostatnio coraz częściej tnie się też nożem wodnym, nawet sporo firm się ogłasza.
    Na ogrodzenie to myślę że można by młotkiem i klinami próbować się bawić.
    Super regularne pewnie nie będzie, ale to też może mieć swój urok. Jeśli chcesz regularne płytki to raczej wyłupać duży blok i dać do pocięcia

  15. #215

    Domyślnie

    u nas to polny cięty się sprzedaje, bo to co widać to piaskowiec chyba i temu jak w masło piły się zagłębiają, a i klinami to łatwo łupać
    Chcesz coś zrobić dobrze......?? Zrób to sam!!!

  16. #216
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimek1714
    ...., bo to co widać to piaskowiec chyba i temu jak w masło piły się zagłębiają, a i klinami to łatwo łupać
    Pierwsze dwa "limestone" czyli wapień
    Trzeci "marble" - marmur a czwarty "granite" - chyba tłumaczyć nie trzeba
    A kliny które gość wbija to w tym wypadku nie do łupania, tylko do ustabilizowania płyt, żeby po zakończeniu cięcia się nie poprzewracały i nie popękały

  17. #217

    Domyślnie

    teraz pytanie do profesjonalistów:

    jakiej mocy młota pneumatycznego potrzeba do sprawnego zrobienia otworów pod kliny?? tzn ile kg ma on ważyć, ile powietrza na min mu potrzeba ??

    moja wiedza na ten temat jest znikoma, wybaczcie niedociągnięcia w pytaniu i uzupełnijcie jak będzie taka potrzeba

    chodzi mi o otwory pod kamień polny
    Chcesz coś zrobić dobrze......?? Zrób to sam!!!

  18. #218
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adrianh24

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    1

    Domyślnie prasa

    kostke kamienną robi sie na takiej prasie<bardzo droga> http://video.google.pl/videoplay?doc...0994675247751# widziałem prasy po 1500 do 2000 lekka przeróbka i bedzie, ale ile ton potrzebne jest aby tak rozłupywać kamienie

  19. #219
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Radqus

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja osobiście dopiero pracuje nad tą metodą ale myśle że jest chyba najefektowniejsza... i nie chodzi mi wcale o wyniki i jakość bardziej o czas...
    http://w629.wrzuta.pl/film/2HmP9QSXyjK/test_lupania

    Oglądajcie tak pod koniec ok 2min 20s
    jutro prubujemy z ok 5 tonowym
    Mam nadzieje że tym razem coś (zdatnego do uzycia) zostanie...
    Skoro odpadło okazało się zbędne...

  20. #220
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radqus
    Ja osobiście dopiero pracuje nad tą metodą ale myśle że jest chyba najefektowniejsza...
    Rozumiem że cierpisz z powodu nadmiaru, palców, rąk, oczu itd

Strona 11 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony