dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Pilarka stolowa Makita MLT 100

    Posiadam w domu tego typu pilarkę stołową i mam pytanie czy można założyć do niej po dopasowaniu odpowiedniej średnicy tarczę diamentową tak by można było docinać płytki pod kątem 45 stopni.Mam do docięcia kilka metrów,czy lepiej kupić zwykłą przecinarkę do glazury za ok 250 zł.Trochę szkoda mi używać tej pilarki do tego celu i nie wiem czy pył z płytek jej nie zaszkodzi.Dzięki za odpowiedzi.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozubek1 Zobacz post
    Posiadam w domu tego typu pilarkę stołową i mam pytanie czy można założyć do niej po dopasowaniu odpowiedniej średnicy tarczę diamentową tak by można było docinać płytki pod kątem 45 stopni.Mam do docięcia kilka metrów,czy lepiej kupić zwykłą przecinarkę do glazury za ok 250 zł.Trochę szkoda mi używać tej pilarki do tego celu i nie wiem czy pył z płytek jej nie zaszkodzi.Dzięki za odpowiedzi.
    Lepiej wypożycz taką przecinarkę na dobę (koszt pewnie koło 100 PLN) albo dogadaj się z jakimś glazurnikiem niech Ci przytnie za jakaś sensowną kasę.

    Zamontowanie tarczy diamentowej jest mozliwe, ale nie uzyskasz chłodzenia wodą. Czyli po pierwsze będą tumany kurzu (równiez w twoich płucach i silniku pilarki), po drugie szybko padnie przegrzana tarcza diamentowa (no ewentualnie można by założyć segmentową do cięcia na sucho ale cięcie moze nie byc wystarczająco precyzyjne). Moim zdaniem lepiej wypozyczyć dedykowany sprzęt, ewentualnie kupić cos taniego a po robocie odsprzedać.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    szkoda Makity

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi .Nie chce inwestować zbyt dużej kasy ,czy np taka piła da radę EINHELL BT-TC 600.Koszt razem z przesyłką to ok 216 zł,lub coś z firmy Dedra.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    maszynka będzie działać. Ważne jest kupić dobrą tarczę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony