dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 12
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 240
  1. #161

    Domyślnie





    KOSTKA Z POLNIAKA , KTÓRĄ SAM ZROBIŁEM I UŁOŻYŁEM

  2. #162

    Domyślnie

    [img][/img]

    MOŻE TERAZ SIĘ UDA

  3. #163

    Domyślnie

    Ładna "brukarska"robota.

  4. #164

    Domyślnie

    [img][/img]

    Pplniak łupany prasa hydrauliczną

  5. #165

    Domyślnie

    [img][/img]


    Jak juz nałupaliśmy wiekszych kamieni , za pomocą kątówki , tarczy diamentowej i odbijaka możemy sobie skleić taką niby fontannę , a młotek właśnie MK8posłuży nam przy zgroszkowaniu kamienia na kulę

  6. #166

    Domyślnie

    [img][/img]

    Tak pękają kamienie po zastosowaniu młotka kliniaka i widoczne ślady po otworach, oczywiście są większe i mniejsze w zależności jaki kamień dzielimy

  7. #167

    Domyślnie

    [img][/img]


    Trudno uzyskać takie elementy uzywając zwykłego młota , dla bardziej upartych przyda się prasa hydrauliczna o nacisku minimum 40 ton , do kupienia lub zrobienia , ja używam samoróbki o nacisku 60 ton

  8. #168

    Domyślnie

    [img][/img]

    Za pomocą prasy uzyskamy kostkę a przy pomocy ( innego) narzędzia nasza kostka stanie się o kilkadziesiąt lat starsza i równiejsza

  9. #169

    Domyślnie

    W najbliższym czasie przedstawię fotki jak ja łupię kamień polny , każdy ma swoje metody i każdą trzeba docenić , ważne co i za pomocą jakiej metody chcemy uzyskać , pozdrawiam

  10. #170

    Domyślnie

    W najbliższym czasie przedstawię fotki jak ja łupię kamień polny , każdy ma swoje metody i każdą trzeba docenić , ważne co i za pomocą jakiej metody chcemy uzyskać , pozdrawiam

  11. #171

    Domyślnie

    a ja mam pytanie do Łabanowskiego lub kogoś kto się zna

    Otóż:
    znalazłem fajny młot udarowy boscha o energii do13 J, moje pytanie dotyczy tego czy to jest wystarczająco żeby już sprawnie wybijać otwory pod kliny, a sprzęt ma kosztować 2tys z groszami (nówka z 3letnią gwarancją)

    pozdrawiam zapaleńców


    a i jeszcze z ciekawości pan Łabanowski to skąd jest?? Dokładnie B-stok czy okolice jakieś ??
    Chcesz coś zrobić dobrze......?? Zrób to sam!!!

  12. #172

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin060677
    mlotki.. mloty itd, cala ta pneumatyka to wszytsko nic w porownaniu do ognia i wody, probowal Pan tego. Ja sprobowalem raz i nawet nie potrzebowalem mlotka z targu. A 20 tonowy kamyk rozpadl sie sam.

    Pozdrawiam
    to ładne ognisko musiało być i dobry wąż strażacki hehe

    a chociaż nikt nie ucierpiał po tym grillowaniu??
    Chcesz coś zrobić dobrze......?? Zrób to sam!!!

  13. #173

    Domyślnie

    Odpowiedż dla Klimka , możesz kupić młot i za 7 tyś , i tak się nie nada, młotki na powirtrze mają dłuższy skok dłuta , udeżają szybciej i mocniej , no i są kilkadziesiąt razy wytrzymalsze itp. jutro estawię zdjęcie z młotkiem do tego przeznaczonym , pozdrawiam

  14. #174

    Domyślnie

    No i jeszcze jedno , inni chcą rozwalić kamień po to aby rozwalić ale inni chcą coś z tego zrobić , a taki palony ogniem i polany wodą na materiał nam się nie nada , po zatym są szybsze metody rozwalenia kamienia na byle co

  15. #175

    Domyślnie

    kamyk wyglądal na co najmiej 20 ton ale to był zakład ze go połupie no więc zakupiłem 4 opony od ursusa c 360 ładowarkom wsadziłem do srodka 1 karnister benzyny 98 oktanów 100 litrów ropy i jakies 20 metrów londu no i poszło zakład nie mały ale lubie ryzyko i zabawe.Na straz pozarnom czekalismy dobre 45 minut bo akurat wesele było w remizie a pora dosc pozna chlopaki zajechali i zgłupieli bo niby pozar ale zdziwienie bylo ze szok a pozniej udowodniłem ze kazdy kamien ma swoje zyly i po polaniu wodom przez strazaków łupałem go jak chciałem troche mnie to kosztowało za sam przyjazd 2 wozow strazackich 2100 zl nie wspomne o reszcie kosztów ale zabawa była przednia nie proponuje tak robic nikomu ale mam pytanie do pana kamieniarza czy to prawda ze jak kamien pęka a kamieniarz ma dobry słuch to wie jak go uderzyc ja wiem ze tak jes t

  16. #176

    Domyślnie Młotek

    Cytat Napisał Łabanowski
    No i jeszcze jedno , inni chcą rozwalić kamień po to aby rozwalić ale inni chcą coś z tego zrobić , a taki palony ogniem i polany wodą na materiał nam się nie nada , po zatym są szybsze metody rozwalenia kamienia na byle co
    Witam Panie ŁOBANOWSKI i dziekuje za odpowiedź na maila.Jestem pod wrazeniem wszytskiego co Pan zrobił. Czy mogłby Pan pokazac fotografie o jakim pneumatycznym młotku mówimy??

    Mam kostke poniemiecką nieregularnych rozmiarów 20X20X20cm, 15X15X10 cm, 20X15,X15 cm itp. Kolory rózne, granit jasny, czerwony, ciemnhy itp.Czy jest szansa za pomocą takiego młotka i dobrej sprężarki porobić jakieś plastry z tego?Choc na połowe? i jeśli tak to w jaki sposób najprościej?

    Pozdrawiam
    KUBA ŁEBA

  17. #177

    Domyślnie

    Pasnie Marcinie , tak więc koszt rozwalenia kamienia okazał się bardzo wysoki , wnioskuję ,że się opłacało, dla mnie zajęło by to kilkanaście minut a koszt własny kilkanaście zł , kamień rozgrzany i polany wodą oczywiście popęka , szkło polane też i stal , tak więc nagła różnica temperatur w wielu przypadkach postępuje podobnie , co do słoi oczywiście kamienie je posiadają lecz nie wsystkie są widoczne, a co do tego słuchu......kamienie , granity podczas pękania wydają dżwięk , im bardziej zwięzły tym odgłos jest bardziej słyszalny , niestety kamieniarz nie ocenia słuchem jak dzielić kamień lecz wzrokowo , przez kilkanaście lat pracy przerobiłem dobre setki ton kamienia tak więc co nieco wiem , w moich stronach kilku kamieniarzy jest lecz przeważnie u mnie zaopatrują się w towar , powód - bez profesjonalnego sprzętu koszty są nie wspólmierne do efektów , wolą zarobic za montaż szybciej niż tracic czas na w ich przypadku długą i dość ciężką pracę

  18. #178

    Domyślnie

    [img][/img]
    [img][/img]
    [img][/img]
    [img][/img]
    [img][/img]
    Jeśli sprężarka jest małej wydajności musimy zastosować zboinik kilkaset litrów
    kto się chce zająć bardziej profesjonalnie potrzebny kompresor spalinowy , wydajność 3,5 m na min wystarcza do dwóch młotków, rozwalamy kamienie wtedy na miejscu i zabieramy to co nam się nadaje, jeżeli mamy dwa młotki przez 8 gdz dwóch bustrych chłopaków jest w stanie zrobić średnio ok 8-12 ton formaka

  19. #179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łabanowski
    Odpowiedż dla Klimka , możesz kupić młot i za 7 tyś , i tak się nie nada, młotki na powirtrze mają dłuższy skok dłuta , udeżają szybciej i mocniej , no i są kilkadziesiąt razy wytrzymalsze itp. jutro estawię zdjęcie z młotkiem do tego przeznaczonym , pozdrawiam
    no fakt tylko za dobrą sprężarkę 3ba dać 4-6 tys, taką żeby do 2m3 powietrza na min przerobiła, bo młot pneumatyczny to w okolicach tysiaka (używany)

    pracowałem ostatnio z moją pseudo wiertarką udarową może ma ze 2-3 J i pomału idzie, a taka do 13J tym bardziej by szła, a narazie robie to na własny użytek, jak sie spodoba to kto wie może więcej zainwestuje, ale narazie podstaw muszę się nauczyć, bo co mi z dobrego sprzętu jak nie będę potrafił go użyć.

    też klinów używam tak jak mi poleciłeś i jak na mnie dość dobre efekty są
    Chcesz coś zrobić dobrze......?? Zrób to sam!!!

  20. #180
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimek1714
    ...pracowałem ostatnio z moją pseudo wiertarką udarową może ma ze 2-3 J i pomału idzie, ...
    Bez urazy ale ta wiertareczka ma może z 1J - nie więcej - jeżeli w ogóle tą moc da się jakoś zmierzyć.

    Temat bardzo ciekawy. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.

Strona 9 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony