dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 102
  1. #1

    Domyślnie MAGNAT - farby, farba: rodzaje, opinie, malowanie, kolory

    ostatnio reklamowane w tv, czy są dobre, może ktoś ma doświadcznie?
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  2. #2

    Domyślnie

    Odświeżam wątek. Pomalowaliśmy ściany i sufit gruntem Śnieżka. Byliśmy nastawieni na farby Śnieżki Barwy Natury. Ostatnio jednak mój prywatny malarz zaczął przebąkiwać że może jednak pomalować farbą lateksową np Magnat (bo też ze Śnieżki). Czy to dobry pomysł?? A może polecacie inną farbę dobrą jakościową i niezbyt drogą

  3. #3

    Domyślnie

    ja w końcu pomalowałam farbą Dyrup - mieszana w sklepie. Dobrałam delkatne odcienie - tam nie ma nazw tylko numery - jasno morelowy i jakby waniliowy - niby biały ale przy białym kaloryferze własnie kremowo-żółtawy b.delikatny. Przedział cenowy chyba średni, obok były znacznie droższe z więkzą paleta barw - nie pamętam nazwy, też mieszane ale wybrałam te i są dobre.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  4. #4

    Domyślnie

    Widzę, że Magnat nie jest popularną farbą Ciekawe czemu

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    dżempel

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.283

    Domyślnie

    Ja malowałam magnatem -jak dla mnie to bomba .Jasne kolory naprawde można malować 1 raz (pod to dawałam podkałd) farby są naprawde niekapiące i maluje się nimi super pozatym można umalować większą powierzchnie niż oni podaja na opakowaniu.Próbowałam innych farb bo magnat ma małą palete kolorów .Inne farby wypadają gorzej przy magnacie.Robiłam próbe tarcia czyszczenia ściany różnymi płynami tak na przyszłość gdybyśmy musieli czyścić slady po długopisie czy innych tam zabrudzeniach. Efekt czyszczenia taki ,że ściane można zmoczyć i troche trzeć (brud schodzi farba nie -nie zostają zadne plamy) dopiero jak się mocno trze (druciak spiralny +płyny jakieś tam +cif)kolor płowiał i troche schodził.Po tym całym czyszczeniu szorowaniu gdzie powstaały plamy zamalowaliśmy to i niema śladu.Czyli jak dla mnie to super

  6. #6

    Domyślnie

    Ja równiez malowałam Magnatem pokoik córci. Rewelacja. Szybko kryje, dobrze się rozprowadza, szybko schnie a co najważniejsze nie śmierdzi. Malowałam nią 2 tygodnie temu, więc jeszcze nie mogę powiedzieć jak ze ścieralnością. Paluchy z dżemu zeszły bez szwanku - to wiem.
    Kupiłam 2 litry i pomalowałam więcej niż miałam a jeszcze mi zostało.
    Syska

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za odzew Widzę, że jakościowo farba jest bardzo dobra. A co powiecie o jej cenie?? Warto się skusić Czy istnieją równie dobre tańsze odpowiedniki

  8. #8

    Domyślnie

    Ja dałam 22zł za pudełko litrowe. Kupiłam dwa różne kolory i cena 44zł nie wydała mi się wygórowana.
    Syska

  9. #9

    Domyślnie

    MagNati a jak duży był pokój, który malowałaś??

  10. #10

    Domyślnie

    13m2. Taka kliteczka. Pisze, że z 1litra można pomalować do 14m2, a mi z każdego pudełka została "większa" połowa
    Syska

  11. #11

    Domyślnie

    No nie wiem czy taka kliteczka. Ja mam mniejsze niektóre pokoje A kolory były jasne czy jakieś bardziej intensywne, że wystarczyło jednokrotne malowanie?? Coraz bardziej jestem przekonana

  12. #12

    Domyślnie

    U mnie jest połączony pastelowy opal i złocisty topaz. Mebelki ma niebieskie, więc wybrała sobie połączenie z żółtym. Jeden raz wystarczył, choć nie powiem dużo się bawiłam, bo zrobiłam niesymetryczne połączenia kolorów.
    Dobrze zagruntowana ściana pomaluje się naprawdę ładnie. Tak przynajmniej było w moim przypadku.
    Syska

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    dżempel

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.283

    Domyślnie

    Aga cena za 2,5 l to około 50zł.Także w porównaniu z innymi farbami wychodzi dobrze i naprawde umalujesz więcej niż oni piszą.Malowaliśmy sami nie mamy żadnej wprawy -a wygląda bajecznie.Malarz by się niepowstydził

  14. #14

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Dorzucę moje trzy grosze ...
    Na piętrze malowałam Dulux'em Kolory Świata - 4 razy i nie pokrylo w niektórych miejscach ....
    Na parterze postanowiłam nie męczyć tak malarzy i wybrałam b. jasny Magnat - zdaje się, że kremowy Księżycowy lub Gwiezdny Kwarc - raz pomalowałam i chyba na tyym poprzestanę, bo nie widzę sensu malować dwa - tak ładnie pokryło. Dodam, że malowałam w kuchni, gdzie zastosowałam sobie dla bezpieczeństwa zielone regipsy.
    Polecam jak najbardziej! a o Dulux'ie radzę zapomnieć ...

  16. #16

    Domyślnie

    O Duluxie nie myślę, bo czytałam już wiele złych opinii na temat tych farb

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    zapomniałam o najwazniejszym: warunkiem 100% pokrycia Magnatem jest zastosowanie Śnieżki grunt. Skleroza ....

  18. #18

    Domyślnie Re: Farby Magnat

    Cytat Napisał Anna Broc
    ostatnio reklamowane w tv, czy są dobre, może ktoś ma doświadcznie?
    Uf wlasnie usiadlam do kompa - 6 godz malowania , rece mi odpadaja, ale magnat rewelacja!!! Znakomicie kryje, nie chlapie, polecam.
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  19. #19

    Domyślnie

    No to teraz piszecie te zachwyty jak ja kupilam juz dulux, ktory podobno nie jest najlepszy, no ale wiemy juz co kupowac w przyszlosci.
    Dziekuje za odswiezenie watku i opinie.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  20. #20

    Domyślnie

    Cieszę się, że są same pozytywne opinie na temat farb Magnat. Chyba się skuszę

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony