dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Piotr Grabarski

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-365
    Posty
    12

    Domyślnie montaz płyty indukcyjnej nad szufladą - jak?

    Producent wypowiada się mętnie. Informacje uzyskane w sklepie, w serwisie i od firmy montującej kuchnię są sprzeczne (to co jedni zalecają - drudzy uznają za rozwiązanie fatalne). Wdzięczny będę za wasze wskazówki i uwagi:

    Płyta indukcyjna (AEG, standardowa 56cm), montowana w blat 38mm. Wystaje pod blat około 2-3 mm. Dół płyty gładki, metalowy, bez wystających (możliwych do zahaczenia, urwania, porysowania elementów. Pod płytą szuflada (Blum Tandembox) z wytłoczką na sztućce. Możliwości są trzy:

    1. 2cm pod blatem dodatkowa, "ochronna" płyta korpusowa poziomo, nad całą szufladą; przestrzeń szuflady niższa o ok. 5 cm,
    2. "tak po prostu" - płyta włożona w blat, szuflada dobrana tak, że krawędzie szuflady są minimum 3 cm poniżej płyty, szuflady nie przepełniać i już,
    3. zakup i montaż obudowy AEG ProBox pod płytą.

    ad 1. Tak proponuje firma od kuchni, że niby "zawsze tak robią". Mam wątpliwości: szuflada staje się bardzo płytka, wentylacja płyty IMO gorsza niż w 2., porysować się i tak nie ma co ani jak. No, chyba, że płyta może ot' tak kopnąć 400V, ale jeśli są możliwe takie przebicia to ogólnie niefajnie...
    ad 2. Tak wydaje mi się najprościej, najtaniej i najlepiej z powodów podanych powyżej.
    ad 3. Skoro producent takie coś robi... Tyle, że w sklepach tego nie ma, a gdy pytałem w autoryzowanym serwisie - długo szukali o co mi chodzi, a potem raczej odradzili ("po co? nie używa się, no... chyba, że montuje Pan płytę nad zmywarką, no to może jeszcze..").

    Wdzięczny będę za opinie - informacje jak jest u Was.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Co prawda mamy gazówkę 5-cio palnikową, ale wpuszczoną w blat. Coś tam od dołu wystaje (ok. 1,5 - 2 cm), ale mamy pod nią całkiem funkcjonalną szufladę na sztućce. Zamontowana na płytszym "blumie", a pod nią 2 pełnowymiarowe szuflady. Podsumowując: wersja 2 z podanych przez Ciebie opcji sprawdza się wzorowo od przeszło roku. Jedynym mankamentem jest tylko ewentualna możliwość zaczepienia np. wazówką, czy ugniataczką do pyrków i zaklinowanie się szuflady (musimy układać te w./w. "przyrządy" tylko w określone miejsca, ale nasza kuchnia jest malutka, gdyby była więsza, znaleźlibyśmy dla nich miejsce gdzie indziej).

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Mam zamontowaną po prostu pod dwiema szufladami bez żadnych zbędnych kombinacji.
    W jednej z szuflad łyżki, wałki, jakies akcesoria, w drugiej folia, woreczki.
    Nic się nie nagrzewa nadmiernie. Metalowy tłuczek do ziemniaków jest lekko ciepły.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony