dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jakie drzewa najlepiej i ggdzie

    Witam

    Mam pytanie jak zaprojektować mój ogród???Mam działkę niedaleko drogi którą często przejeżdzają auta. Chciałabym tak zorganizwać ogród aby zasłonić drogę.Nie wiem jakie drzewa zasadzić i do jakiej odległści do domu z przodu. Działkajest szeroka ma prawie 60 metrów, ale my ogrodzimy około 30.

    Co Waszym zdaniem by najbardziej pasowało ? Ziemia to 3 klasa, wszystko na niej rośnie , przynajmniej kiedyś rosły truskawki piękne duże. Nie wiem czy drzewa lubią taką ziemię.???
    ,,W dzień i w nocy wszystko mi sprzyja"

  2. #2

    Domyślnie

    Wydaję mi się że dobre rozwiązanie to żywopłot z tuji tyle, że troche kosztowne, ale dosyć szybko rosną najlepiej zrobić opaskę z kamienia lub kostki brukowej na szerokość metra licząc od płotu,wtedy będziemy mieli efekt podsypać korą i gotowe wiem łatwo się mówi, no ale ja robie takie rzeczy na codzień dlatego dla mnie to "pryszcz" jak co to pisz, może dam radę pomóc, nawet przy wykonaniu ogrodu,jestem ze śląska jak co a dokładniej bytomia pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Moi rodzice mają działkę od strony drogi i niezbyt przyjemnych sąsiadów obsadzoną gęsto świerkami - gęsto /tak w odległości 0,8m/ tak, że nic nie prześwituje z ulicy... Drzewa mają już 2 m, a mają 5 lat...
    Przez to, że są posadzone tak gęsto, nie są jakieś ogromne...no zależy jaki kto chce osiągnąć efekt..
    My będziemy również obsadzać działkę /prawdopodobnie z 4 stron/ świerkami, ale tak co 1,5 m, żeby stworzyć sobie swoje intymne gniazdko

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wszystko zależy od jakiej strony masz wjazd
    Jak posadzisz wysokie drzewa , moga ci dzialke zacienić.

    Szybko rosna np. sosny czarne, świerki serbskie, jodła jednobrawna - z zimozielonych
    modrzew - ale zrzuca igły
    Można je urozmaicić liściastymi - perukowcem, dereniem jadalnym, klonem tatarskim i jesionolistnym, jaśminowcami, suchodrzewem, jarzębiną, itp.

  5. #5

    Domyślnie Re: Jakie drzewa najlepiej i ggdzie

    Cytat Napisał Promyk
    Witam

    Mam pytanie jak zaprojektować mój ogród???Mam działkę niedaleko drogi którą często przejeżdzają auta. Chciałabym tak zorganizwać ogród aby zasłonić drogę.Nie wiem jakie drzewa zasadzić i do jakiej odległści do domu z przodu. Działkajest szeroka ma prawie 60 metrów, ale my ogrodzimy około 30.

    Co Waszym zdaniem by najbardziej pasowało ? Ziemia to 3 klasa, wszystko na niej rośnie , przynajmniej kiedyś rosły truskawki piękne duże. Nie wiem czy drzewa lubią taką ziemię.???
    po pierwsze iglaki - zawsze cieszą oko, niezależnie od pory roku
    po drugie - jaka ma być wysokość?
    proponuje tuje

    pozdrawiam
    WOLF2008

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony