dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie jak pozbyc sie trzciny?

    czy wystarczy zastosowac randap? jezeli tak to jakie stezenie?
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Przede wszystkim osuszyć teren. Drenaż itd.

  3. #3

    Domyślnie Re: jak pozbyc sie trzciny?

    Cytat Napisał marcin_u
    czy wystarczy zastosowac randap? jezeli tak to jakie stezenie?
    Dokładnie takie jak znajdziesz w załączonej ulotce.
    BTW kiedyś rolnik opryskiwał mi pole roundupem i potem zapomniał opłukać zbiornik.
    Spalił sobie 3 ary zboża.
    Paweł

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N.
    Przede wszystkim osuszyć teren. Drenaż itd.
    to raczej trudno wykonalne na wiekszym obsarze...i wykopałem staw wiec chciałbym zeby w nim byla woda.

    opryskałem randapem..i teraz czekam na efekty. ile potrzeba czasu na uschniecie po randapie?
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    To tez napisali na etykiecie. Za drobny druk?
    Etykiety na preparatach sa po to, aby je czytac.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    To tez napisali na etykiecie. Za drobny druk?
    Etykiety na preparatach sa po to, aby je czytac.
    no wlasnie nie czytałem...
    ja kupiłem,ojciec sporzadził miksture po przeczytaniu etykiety,potem ja opryskałem...a butelke ojciec zabral ze soba wiec nie mam jak przeczytac teraz.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u
    Cytat Napisał G.N.
    Przede wszystkim osuszyć teren. Drenaż itd.
    to raczej trudno wykonalne na wiekszym obsarze...i wykopałem staw wiec chciałbym zeby w nim byla woda.

    opryskałem randapem..i teraz czekam na efekty.
    Efekty będą takie, że przez baaaardzo długi czas wszystko co żyje będzie się truło w Twoim stawie. Szkoda.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał dompodsosnami
    Cytat Napisał marcin_u
    Cytat Napisał G.N.
    Przede wszystkim osuszyć teren. Drenaż itd.
    to raczej trudno wykonalne na wiekszym obsarze...i wykopałem staw wiec chciałbym zeby w nim byla woda.

    opryskałem randapem..i teraz czekam na efekty.
    Efekty będą takie, że przez baaaardzo długi czas wszystko co żyje będzie się truło w Twoim stawie. Szkoda.
    Niby dlaczego ma sie truc w stawie? trzcina byla opryskiwana min 1 m od stawu bo przy samym stawie jej nie ma bo koparka wykopała.. a randap przestaje dzialac po zetknieciu z gleba.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u
    Niby dlaczego ma sie truc w stawie? trzcina byla opryskiwana min 1 m od stawu bo przy samym stawie jej nie ma bo koparka wykopała.. a randap przestaje dzialac po zetknieciu z gleba.
    Taa, roundup sie rozkłada podobno, tylko na co? Tego nie napisali na opakowaniu. I prawie na pewno nie znają wpływu produktów jego rozpadu na środowisko. Pamiętasz DDT, kiedyś też było cacy, a Talidomid? Nie wierz we wszystko co przeczytasz.

    i jeszcze z http://pschp.pl/index.php?option=com...=139&Itemid=93
    Stosowany na całym świecie i promowany w ochronie roślin zmodyfikowanych genetycznie (GMO) herbicyd Roundup, do niedawna uznawany za mało szkodliwy, okazał się groźny dla rozwoju łożyska kobiecego i potencjalnie niszczący układ endokrynologiczny człowieka. W Stanach Zjednoczonych stwierdzono, że Roundup w stężeniach dużo niższych od stosowanych w rolnictwie blokował rozwój łożyska kobiecego i wywoływal poronienia i przedwczesne urodzenia płodu o małej masie. Co gorsza w stężeniach nietoksycznych Roundup wpływa na aktywność aromatazy, enzymu regulującego miejscową produkcję estrogenów, co może zaburzać rozwój zdrowego gruczołu piersiowego i skutkować powstaniem raka sutka. Roundup jest trwały pod ziemią i w wodach, jest bardzo smiercionośny dla płazów i ma dużo szersze oddziaływanie niż przypuszczano. W polsce Roundup jest powszechnie stosowany do zwalczania perzu a nielegalnie także do opryskiwania rzepaku w celu przyspieszenia jego dojrzewania, co zwiększa jego wnikanie do łańcucha żywnościowego.

    A tak w ogóle to co to za staw bez trzciny? Chcesz mieć zbiornik p.poż.? Jak nie osuszysz to z trzciną nie wygrasz. A nie możesz jej po prostu kosić?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stalker Greg
    A tak w ogóle to co to za staw bez trzciny? Chcesz mieć zbiornik p.poż.? Jak nie osuszysz to z trzciną nie wygrasz. A nie możesz jej po prostu kosić?
    trzcine chce usunac zeby posadzic inne rosliny.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Jeśli będziesz ją regularnie kosił i po trochę wyrywał, też zniknie. A roundup-u naprawdę nie warto stosować, to straszna trucizna, podobnie jak inne herbicydy i pestycydy (te, które niszczą rośliny i trują owady). Posadź sobie nad stawem hosty (funkie), pierwiosnki, konwalie, wierzby, może bergenie. Pięknie będzie wyglądał barwinek żółtolistny lub kolorowy bluszcz, np. Gold Heart. I trochę trzciny. Wtedy staw będzie wyglądał w miarę naturalnie i da Ci trochę romantycznej tajemniczości w ogrodzie zamiast sztucznych nasadzeń pod linijkę. W każdym razie warto rozważyć. Pozdrawiam.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  12. #12

    Domyślnie Re: jak pozbyc sie trzciny?

    [quote="pawelm"]
    Cytat Napisał marcin_u
    BTW kiedyś rolnik opryskiwał mi pole roundupem i potem zapomniał opłukać zbiornik.
    Spalił sobie 3 ary zboża.
    Typowy wyborca PiSu

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie Re: jak pozbyc sie trzciny?

    Cytat Napisał Annaa
    Cytat Napisał pawelm
    BTW kiedyś rolnik opryskiwał mi pole roundupem i potem zapomniał opłukać zbiornik.
    Spalił sobie 3 ary zboża.
    Typowy wyborca PiSu
    Typowa odpowiedź na temat. Nawet do wątku o trzcinie musisz sie pakowac z tą zgniłą polityką?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  14. #14

    Domyślnie

    Trzcina rośnie tylko na zakwaszonych ziemiach. Wystarczyło tylko odkwasić np. wapnem i sama zaniknie.
    AndrzejS

  15. #15

    Domyślnie Re: jak pozbyc sie trzciny?

    OK
    Paweł

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie Re: jak pozbyc sie trzciny?

    Cytat Napisał pawelm
    Kategorycznie proszę o przeedytowanie swojego maila i uporządkowanie cytatów (usunięcie błędu Annaa polegającego na otworzeniu cytatu marcina_u).
    Poza tym dlaczego użyłeś liczby mnogiej?[/b]
    Kategorycznie sobie nie życzę zwracania sie do mnie jak do przedstawiciela płci brzydkiej. Może miss Polski nie jestem, ale jednakowoż jestem kobietą. Poza tym nie życzę sobie, żebyś na mnie wrzeszczał i cokolwiek mnie nakazywał. Do prośby wysłanej na PW mogłabym przychylić ucha. A co do liczby mnogiej to miałam na myśli wszystkich, którzy nie mogą się opanować, żeby nie trącić o politykę nawet jak się mówi o chwastach. Ale co ja Ci się tłumaczę.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Koszeniem ani wapnowaniem nie pozbędziesz się trzciny. Gwarantuję, mam doświadczenie w produkcji rybackiej. Wielokrotne koszenie kosiarką stawową przy gęstej obsadzie karpia - i owszem, pomoże zlikwidować trzcinę rosnącą na dnie stawu.Na brzegu proponuję natrysk Roundupem, powtórzony po miesiącu.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Jak piszesz o gęstej obsadzie karpia i o tym Roundupie, to brzmi to co najmniej niewiarygodnie. Organizmy wodne i ryby najbardziej na świecie boją się oprysków - są dla nich BARDZO szkodliwe. To dziwna rada, jeśli masz doświadczenie.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    No i pewno dlatego jest stosowany i zalecany do zwalczania roślinności wodnej. A w dodatku ośmielili się napisać na etykiecie, że w zalecanym stężeniu jest nieszkodliwy dla ryb.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyprinus
    Koszeniem ani wapnowaniem nie pozbędziesz się trzciny. Gwarantuję, mam doświadczenie w produkcji rybackiej.
    Ciekawe, w rezerwacie Beka walczą z trzciną właśnie wykaszaniem. Na szczęście nie jadam karpi.

    Z serwisu bagna.pl

    1. Eliminacja trzcinowisk.
    Zadanie to wykonywano dwoma metodami:

    - koszenie letnie (mechaniczne i ręczne)
    Jest to jak dotąd najefektywniejsza metoda eliminacji trzciny (wynika to z jej fenologii). Wiosną młode rośliny korzystają z materiałów zapasowych zgromadzonych w kłączach. Źródło to jest wykorzystywane aż do momentu kwitnienia, po którym roślina zaczyna odkładać w kłączu materiały zapasowe na następny sezon. Koszenie trzciny przed kwitnieniem (w zależności od sezonu między połową lipca, a połową sierpnia) wydatnie obniża jej witalność, przez co, w następnym roku, odrasta ona niższa, rzadsza i słabsza.

    - koszenie zimowe (mechaniczne)
    Celem działania jest usunięcie starej trzciny przed rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego. Zabieg ten odsłoni obszar, na którym wegetacja roślinności łąkowej dotąd hamowanej przez trzcinę, będzie ułatwiona. Po usunięciu zimą starej trzciny możliwe jest rozpoczęcie wypasu zwierząt lub koszenia letniego na tym obszarze.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony