dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Jak obliczyć ilość dachówek wentylacyjnych

    Dostałe wycenę dach od dwóch sprzedawców.

    Zauważyłem że u każdego jest inna różnica w ilości dachówek wentylacyjnych

    od czego zależy ilość tych dachówek.

    Chodzi o skomplikowany dach kopertowy a konkretnie Dom w Nagietkach 2

    http://www.archon.pl/index.php?act=1...m4402c9f799b71

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć
    na wstępie - nie jestem dekarzem.
    Ale jakotakie pojęcie mam, i to nie zasłyszane od kogoś kto tylko powtarza po innych.
    Informacja sprawdzona i faktycznie dachy w ten sposób robione "działają" przez wiele lat bezusterkowo.
    Wg mnie dachówek wentylacyjnych bym zastosował 13 sztuk, na każdej połaci dachowej 1 sztukę, ewentualnie po 2 sztuki na tych głównych połaciach "frontowej" i " ogrodowej" , czyli maks 15 sztuk.Dodatkowo bym sobie zażyczył - z resztą jak u mnie - grzebień na okapie dachu ale nie taki zwykły jak z reguły dają, ale powiększony o dodatkową kratkę wentylacyjną - nie pamiętam jak się to nazywa.
    Wtedy masz świetnie wentylowane połacie dachu i nie straszne Ci porastanie mchem i problemy z wilgocią . Oczywiście dodatkowo musisz mieć dobrych fachowców , którzy ci nie spier....lą obróbek blacharskich i np nie będą chcieli mocować rynajzy do deski czołowej, ale to już inny temat.
    Zaraz się podniosą głosy "mądralów" że porastanie mchem to tylko i wyłącznie problem dachóki cementowej bądź ceramicznej gdzie występują pory w strukturze, ale uwierz mi to nie jest jedyna przyczyna porastania mchem dachów.
    Pozdrawiam
    Konrad

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał KonradJot
    Cześć
    na wstępie - nie jestem dekarzem.
    Ale jakotakie pojęcie mam, i to nie zasłyszane od kogoś kto tylko powtarza po innych.
    Informacja sprawdzona i faktycznie dachy w ten sposób robione "działają" przez wiele lat bezusterkowo.
    Wg mnie dachówek wentylacyjnych bym zastosował 13 sztuk, na każdej połaci dachowej 1 sztukę, ewentualnie po 2 sztuki na tych głównych połaciach "frontowej" i " ogrodowej" , czyli maks 15 sztuk.Dodatkowo bym sobie zażyczył - z resztą jak u mnie - grzebień na okapie dachu ale nie taki zwykły jak z reguły dają, ale powiększony o dodatkową kratkę wentylacyjną - nie pamiętam jak się to nazywa.
    Wtedy masz świetnie wentylowane połacie dachu i nie straszne Ci porastanie mchem i problemy z wilgocią . Oczywiście dodatkowo musisz mieć dobrych fachowców , którzy ci nie spier....lą obróbek blacharskich i np nie będą chcieli mocować rynajzy do deski czołowej, ale to już inny temat.
    Zaraz się podniosą głosy "mądralów" że porastanie mchem to tylko i wyłącznie problem dachóki cementowej bądź ceramicznej gdzie występują pory w strukturze, ale uwierz mi to nie jest jedyna przyczyna porastania mchem dachów.
    Pozdrawiam
    Konrad
    aha zapomniałem, wyceny Twojego dachu są różne dlatego że ONI wyceniają to tak żebyś się złąpał na cenę, która wg nich jest atrakcyjna i wg Ciebie również , ponieważ jaest np najniższa na tle konkurencji, ale wierz czy nie dopiero później się okazuje czy faktycznie tak jest. Jak zamóisz dach to przy kładzeniu się okazuję, że czegoś brakowało w wycenie a przecież już nie zmienisz wykonawcy = płacisz tyle ile będzie konieczne żeby skończyli Ci dach.
    WIĘC PRZKŁADAĆ SIĘ NALEŻY RÓWNIEŻ DOKONUJĄC WYBORU DOSTAWCY MATERIAŁÓW I PRZEGLĄDAJĄC OFERTY !!!! NAJLEPIEJ POZYCJA PO POZYCJI, weź sobie znajdź pokazany przekrój przez Twój dach , powinno tam być napisane z czego się takowy buduję warstwa po warstwie, sprawdź również ilość blachy potrzebną do obróbek czy się ilościami na ofertach nie różnią , jeśli tak tzn że albo chcą nas oszukać żeby było taniej z ofertą - tutaj nie jest to jakiś wielki problem , gorzej jeśli oszukują i faktycznie będzie tej blachy wg wykonawcy za mało na dachu niż w rzeczywistości potrzeba do tego żeby obróbka była prawidłowa.
    Konrad

  4. #4

    Domyślnie

    witaj,

    calkowicie sie zgdazam, kazdy wycenia jak chce - czesciej nie podaje wogole dachowek wentylacyjnych, po to zebys je pozniej dokupil - no a wycena jest atrakcyjna.

    ja mam dach dwuspadowy, ok. 150 - 160 m2, mam 8 dachowek wentylacyjnych tj. po 4 szt z kazdej strony i w sumie faceci od dachu troche sie dziwowali ze tak duzo.

  5. #5

    Domyślnie

    Z ilością dachówek wentylacyjnych nie nalezy przesadzać, bo w zimie nawiewa śniegu, który po tem się topi.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew Rudnicki
    Z ilością dachówek wentylacyjnych nie nalezy przesadzać, bo w zimie nawiewa śniegu, który po tem się topi.
    no jak się stopi to i po folii spłynie , przynajmniej tak powinno być.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał KonradJot
    Cześć
    czyli maks 15 sztuk.Dodatkowo bym sobie zażyczył - z resztą jak u mnie - grzebień na okapie dachu ale nie taki zwykły jak z reguły dają, ale powiększony o dodatkową kratkę wentylacyjną - nie pamiętam jak się to nazywa.
    OK czyli 15 sztuk dokładnie tyle miałem w jednej wycenie dachu.

    Ta dodatkowa kratka wentylacyjna na kalenicy to moze - wywietrznik kalenicowy cos takiego jak tutaj
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=190545427

    Czy dekrze mieli jakis problem z mocowaniem takich wywietrzników?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał KonradJot
    ["
    aha zapomniałem, wyceny Twojego dachu są różne dlatego że ONI wyceniają to tak żebyś się złąpał na cenę, która wg nich jest atrakcyjna i wg Ciebie również , ponieważ jaest np najniższa na tle konkurencji, ale wierz czy nie dopiero później się okazuje czy faktycznie tak jest. Jak zamóisz dach to przy kładzeniu się okazuję, że czegoś brakowało w wycenie a przecież już nie zmienisz wykonawcy = płacisz tyle ile będzie konieczne żeby skończyli Ci dach.
    :

    Dokładnie tak jak piszesz jak porównałem wycenę pozycja po pozycji to zrozumiałem dlaczego jest taka duza różnica w cenie tego samego dachu.


    Teraz nasuneło mi sie jeszcze jedno pytanie w obu wycenach ma 6 sztuk kominków wentylacyjnych. Niestety pozycja ta stanowi dość dużą wartość.

    Do czego służą te kominki to jest zakończenie przewodów wentylacyjnych?

    Czy można ich nie kupować albo zastapić innym rozwiązaniem

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał KonradJot
    Cześć
    czyli maks 15 sztuk.Dodatkowo bym sobie zażyczył - z resztą jak u mnie - grzebień na okapie dachu ale nie taki zwykły jak z reguły dają, ale powiększony o dodatkową kratkę wentylacyjną - nie pamiętam jak się to nazywa.
    OK czyli 15 sztuk dokładnie tyle miałem w jednej wycenie dachu.

    Ta dodatkowa kratka wentylacyjna na kalenicy to moze - wywietrznik kalenicowy cos takiego jak tutaj
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=190545427

    Czy dekrze mieli jakis problem z mocowaniem takich wywietrzników?
    chodzi mi o okapowy element wentylacyjny z grzebieniem, poszukaj na www.ivt.pl
    Konrad

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał KonradJot
    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał KonradJot
    Cześć
    czyli maks 15 sztuk.Dodatkowo bym sobie zażyczył - z resztą jak u mnie - grzebień na okapie dachu ale nie taki zwykły jak z reguły dają, ale powiększony o dodatkową kratkę wentylacyjną - nie pamiętam jak się to nazywa.
    OK czyli 15 sztuk dokładnie tyle miałem w jednej wycenie dachu.

    Ta dodatkowa kratka wentylacyjna na kalenicy to moze - wywietrznik kalenicowy cos takiego jak tutaj
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=190545427

    Czy dekrze mieli jakis problem z mocowaniem takich wywietrzników?
    chodzi mi o okapowy element wentylacyjny z grzebieniem, poszukaj na www.ivt.pl
    Konrad
    Aha.... teraz załapałem ze Tobie chodzi i grzebień okapowy z kratka wentylacyjną. To to już wcześniej widziałem.

    Jakiej taśmy kalenicowej uzywałej?

  11. #11

    Domyślnie

    Dachowki wentylacyjne warto dac powyzej okien dachowych, a w/g teorii na polaci powyzej 6 lub 8m takze daje sie (6 czy 8 juz nie pamietam, dach tak dawno robilem...). Kominki went. to do zakonczenia kanalow wentyl.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej100
    Dachowki wentylacyjne warto dac powyzej okien dachowych, a w/g teorii na polaci powyzej 6 lub 8m takze daje sie (6 czy 8 juz nie pamietam, dach tak dawno robilem...). Kominki went. to do zakonczenia kanalow wentyl.

    Czy mozna zstąpic te kominki ceramiczne innymi? Czy jest to jedna całość z dachówką i nie da sie

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie Re: Jak obliczyć ilość dachówek wentylacyjnych

    Cytat Napisał odaro
    Dostałe wycenę dach od dwóch sprzedawców.

    Zauważyłem że u każdego jest inna różnica w ilości dachówek wentylacyjnych

    od czego zależy ilość tych dachówek.

    Chodzi o skomplikowany dach kopertowy a konkretnie Dom w Nagietkach 2

    http://www.archon.pl/index.php?act=1...m4402c9f799b71
    nie czytałam całości wątku więc może się po kimś powtórzę sorki- jak kupowaliśmy dachówki w składzie bud. uprzedzono nas abyśmy nie zrobili błędu powielanego na wielu budowach tzn. układanie dachówek wentylacyjnych w "rządku" troche poniżej kalenicy. prawidłowo: dachówka wenrylacyjna nad i pod oknem połaciowym. jeśli nie ma okien połaciowych to nie wiem jak ułożyć, ale ten schemat w przypadku dachów bez lukar ma sens jeśli się nad tym zastanowić. Powietrze rotuje i już Tak też zrobiliśmy

  14. #14

    Domyślnie

    Dawaj jak najwięcej, im więcej dasz tym więcej kłopotu zimą będziesz mieć, na Twoim dachu jest tyle wentylacji że aż nadto, ja bym dała tylko nad oknami dachowymi

  15. #15

    Domyślnie

    odaro,

    jak zwykle, ile forumowiczów, tyle opcji.

    Zobacz tutaj

    Ja przed wyceną policzyłem ile mam mieć:
    - dachówek wentylacyjnych
    - lewych/prawych
    - tzw kominków
    - gąsiorów

    W ten sposób sprzedawca nie miał pola manewru. Miał podane ile czego chcę. Próbował kombinować na dodatkach, np taśmie kalenicowej, ale tutaj też byłem pewien czego i ile potrzebuję.
    Tu była reklama.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    odaro,

    jak zwykle, ile forumowiczów, tyle opcji.

    Zobacz tutaj

    Ja przed wyceną policzyłem ile mam mieć:
    - dachówek wentylacyjnych
    - lewych/prawych
    - tzw kominków
    - gąsiorów

    W ten sposób sprzedawca nie miał pola manewru. Miał podane ile czego chcę. Próbował kombinować na dodatkach, np taśmie kalenicowej, ale tutaj też byłem pewien czego i ile potrzebuję.

    Przeglądałem te rysunki i wentylacja okapu oraz połaci jest dla mnie jasna ale nie bardzo wiem czym się rożni wentylacja kalenicy od wentylacji grzbietu ale to chyba dlatego że nie wiem czym się różni grzbiet od kalenicy. Grzbiet to inaczej kalenica skośna?

    Jaką taśma kalenicową kupowałeś?

    Co sądzisz o wywietrzniku kalenicowym 1mb wychodzi taniej niż 1 mb taśmy.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał andrzej100
    Dachowki wentylacyjne warto dac powyzej okien dachowych, a w/g teorii na polaci powyzej 6 lub 8m takze daje sie (6 czy 8 juz nie pamietam, dach tak dawno robilem...). Kominki went. to do zakonczenia kanalow wentyl.

    Czy mozna zstąpic te kominki ceramiczne innymi? Czy jest to jedna całość z dachówką i nie da sie
    To jest juz taka specjalna dachowka. Widzialem zamienniki z tworzywa, ale to juz nie ma takiego wizualnego efektu.

  18. #18

    Domyślnie Re: Jak obliczyć ilość dachówek wentylacyjnych

    Cytat Napisał odaro
    u każdego jest inna różnica w ilości dachówek wentylacyjnych
    od czego zależy ilość tych dachówek.
    Są producenci, którzy udostępniają do tego celu n.p. program komputerowy:
    http://www.tondach.pl/dane-techniczn...m-do-obliczen/

    .

  19. #19

    Domyślnie Re: Jak obliczyć ilość dachówek wentylacyjnych

    Cytat Napisał 37°C
    Cytat Napisał odaro
    u każdego jest inna różnica w ilości dachówek wentylacyjnych
    od czego zależy ilość tych dachówek.
    Są producenci, którzy udostępniają do tego celu n.p. program komputerowy:
    http://www.tondach.pl/dane-techniczn...m-do-obliczen/

    .
    Już go zassałem teraz muszę nad nim popracować

  20. #20

    Domyślnie Re: Jak obliczyć ilość dachówek wentylacyjnych

    Cytat Napisał odaro
    muszę nad nim popracować
    Jeśli możesz to nie cytuj całej wypowiedzi, bo wątek zrobi się rozwlekły.

    Mały słowniczek powinien się przydać:

    Parametry střechy použité pro výpočet: Parametry dachu użyte do obliczeń:
    délka hřebene Typ střechy długość grzbietu Typ dachu
    délka hřebene Druh krytiny długość grzbietu Rodzaj pokryci
    délka okapu Povrch krytiny długość okapu Lico pokrycia
    délka okapu Datum výpočtu długość okapu Data obliczenia
    délka krokve Datum aktualizace ceníku: długość krokwi Data aktualizacji cennika:
    sklon střechy nachylenie dachu
    Celková plocha otvorů Całkowita powierzchnia otworu

    plocha střechy powierzchnia dachu
    sklon střechy nachylenie dachu
    sklon střechy nachylenie dachu
    délka hřebene długość grzbietu
    délka nároží długość naroży
    délka okapu długość okapu
    délka levého štítu długość lewego płata
    délka pravého štítu długość prawego płata
    délka úžlabí długość kosza
    délka pultu długość blatu
    Seznam prvků střechy pro typ tašky Indeks dodatków dachu według typ dachówki
    Základní taška Podstawowa dachówka
    Větrací taška Wentylacyjna dachówka
    Hřebenáč drážkový š. Gąsior żłobkowany szer.
    Ukončení hřebenáče nárožní k hřebenáči drážkovému š. Zakończenie gąsiora narożnego w gąsior żłobkowany szer.
    Rozdělovací hřebenáč valbový k hřebenáči drážkovému šGąsior rozdzielający brogowy w gąsior żłobkowany szer.
    Příchytka hřebenáče Klamry gąsiora
    Držák hřebenových latí Uchwyt listwy grzebieniowej
    Větrací pás kovový Metalowa taśma wentylacyjna
    Bezpečný sklon: Zabezpieczenie nachylenia:
    Ochranný větrací pás okapní Ochronna taśma wentylacyjna
    Ochranná větrací mřížka jednoduchá Ochronna kratka wentylacyjna prosta
    Pás úžlabí hliníkový profilovaný Taśma kosza aluminiowa profilowana
    Těsnící pás úžlabí klínový samolepící Uszczelniająca taśma kosza klinowa samoprzylepna
    Sedlový pás úžlabí Siodłowa taśma kosza

    .

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony